SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Pomôže umelá inteligencia aj vášmu podnikaniu?

Tlačové správy
0

Zdá sa, že moderné podnikanie bez zakomponovania umelej inteligencie je v poslednej dobe takmer nemožné. Zvyšuje efektivitu vo fungovaní firmy, zlepšuje zákaznícke služby a podporuje inováciu v rôznych oblastiach podnikania. Kde všade a ako vlastne pomáha? A bude to všetko, čo musíme zakomponovať do stratégií na ďalšie roky?

Marketing a zákaznícky servis v rukách AI

Aktuálne najviac z existencie umelej inteligencie profituje marketing. Uľahčuje personalizáciu v kontakte so zákazníkom prostredníctvom veľkého množstva dát za krátku dobu, čo vedie k lepšej segmentácii trhu a lepšiemu zacieleniu reklám. Stará sa o priamu komunikáciu so zákazníkom. Reč je tu o chatbotoch, ktorí sú potenciálnym klientom k ruke 24/7. Dochádza tak k nielen zvýšeniu spokojnosti, ale aj zníženiu nákladov na zamestnancov.

Máte skúsenosť s touto formou servisovania a starostlivosti o svojich zákazníkov? Pokiaľ nie, určite sa nebojte do toho ísť. V mnohých ľuďoch vyvoláva zvedavosť a poteší minimálne tým, že budete v podstate stále k dispozícii.

Múdra výroba a logistika

Je toho oveľa viac, čo AI dokáže. Umelá inteligencia je schopná optimalizovať procesy, predpovedať dopyt a tým minimalizovať plytvanie aj prípadné straty zisku. Prediktívna údržba, ktorá tiež využíva AI na predvídanie porúch strojov, znižuje náklady na opravy a predchádza zdržaniu výroby. Tieto optimalizácie výrobných procesov vyžívajú aj veľké spoločnosti ako napríklad Siemens. Preto sa nebojte a pustite sa do toho smelo aj vy.

Finančný sektor? Aj tu je AI najprv

Už sa vám niekedy stalo, že ste sa úspešne vyhli on-line podvodu? O veľkú časť odhalenia nekalej činnosti v on-line svete sa tiež dokáže postarať umelá inteligencia. Dokáže automatizovať obchodné procesy aj analyzovať investičné riziká. Algoritmy strojového učenia môžu totiž jednoducho analyzovať obrovské množstvo transakcií a identifikovať tak podozrivé aktivity v reálnom čase, čím chránia banky a ich klientov pred finančnými stratami.

Umelá inteligencia v zdravotníctve

AI má tiež významný vplyv na zdravotníctvo, kde pomáha pri diagnózach, vývoji nových liekov a personalizovanej medicíne. Prekvapivé? Napríklad systémy ako IBM Watson dokážu analyzovať lekárske záznamy a navrhovať liečebné plány s vysokou presnosťou. Môže ísť o pomoc pri nedostatočných kapacitách, alebo len o spresnení výsledkov.

AI je však skvelá aj v odboroch ako sú psychológia či psychiatria. Aj tu by do budúcna mohla pomôcť. Čo napríklad mať asistenta, ktorý sa bude starať o duševný komfort vašich zamestnancov či kolegov? Ostatne, vyskúšajte to už teraz. Stačí AI zadať rolu kouča či psychológa a navrhnúť mu jednoduchý motivačný rozhovor.

Čo má spoločné umelá inteligencia a udržateľnosť?

Do budúcnosti sa očakáva, že umelá inteligencia bude hrať kľúčovú úlohu v oblasti ekologickej udržateľnosti. AI môže pomôcť optimalizovať energetické siete, zlepšiť recykláciu a minimalizovať odpad. Firmy budú môcť lepšie spravovať svoje zdroje a znížiť ekologickú stopu, čo bude stále dôležitejšia téma v podnikateľských stratégiách.

Hoci AI môže automatizovať mnoho procesov, niektoré tradičné potreby zostanú nezmenené. Napríklad tlač dokumentov je stále nevyhnutnou súčasťou podnikania. Avšak, aj v tejto oblasti možno využiť udržateľné prístupy. Firmy môžu využívať spätný výkup tonerov alebo investovať do ekonomických balení materiálov.

Budúcnosť je v šikovnom a ekologickom podnikaní

Umelá inteligencia je nielen technológiou budúcnosti, ale dnes aj kľúčovým nástrojom pre podniky, ktoré chcú byť konkurencieschopné. Do roku 2030 však medzi ďalšie aspekty prežitia na trhu bude považovať aj tzv. udržateľné podnikanie. Ak vaša stratégia teda nepočíta s AI a ekológiou, možno je čas začať. Nielenže sa nepomýlite, ale urobíte aj krok správnym smerom.

Zdroj obrázku: Summit Art Creations / stock.adobe.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať