SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Poštová banka zvyšuje bezkontaktný limit na kartách

Tlačové správy
0

Poštová banka od dnes zvyšuje limit pri bezkontaktných platbách z 20 eur na 50 eur. Reaguje tak na vládne opatrenia vo finančnej oblasti, klientom umožňuje platiť bezpečnejšie a minimalizovať riziko šírenia koronavírusu.

Parlament 5. apríla schválil novelu zákona o mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti, súčasťou ktorej bolo aj zvýšenie limitu bezkontaktných transakcií z pôvodných 20 eur na 50 eur. Banky mali 14 dní na implementáciu tohto nariadenia. Poštová banka preto od 23. apríla 2020 spúšťa pre svojich klientov bezkontaktnú funkciu kariet navýšenú na sumu 50 eur za platbu. Rovnako sa mení aj kumulatívny limit po sebe nasledujúcich transakcií bez zadania PIN na 150 eur. „Dve tretiny platieb našich klientov, ktoré vykonajú platobnou kartou, sú bezkontaktné a preto veríme, že si túto službu osvoja ešte viac,“ hovorí Lýdia Žáčková, hovorkyňa Poštovej banky. Zmena zvýšenia limitov na tieto platby je trvalá.

Klientom, ktorí chcú platiť bezkontaktne aj pri sumách vyšších ako 50 eur odporúčame používať mobilné zariadenie alebo hodinky, ktoré túto funkciu podporujú. Navyše, pri platení týmito zariadeniami dochádza k tzv. tokenizácii, čo zjednodušene znamená, že sa nepoužívajú skutočné údaje z karty, ale systém vytvára jedinečné číslo, čo zvyšuje bezpečnosť platieb.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vydala 3. marca upozornenie, v ktorom spotrebiteľom odporúča, aby sa vyhýbali platbám v hotovosti a prešli radšej na bezkontaktné platby. Aj týmto spôsobom sa pokúšali zabrániť ďalšiemu prenosu vírusu. V deň, keď WHO vydala toto vyhlásenie, až 38 % používateľov kariet požiadalo o bezkontaktnú funkciu na svojich kartách, čo bolo o 26,6 % viac v porovnaní s predchádzajúcim obdobím*. Zdá sa teda, že koronavírus zrýchlil niektoré procesy a mení spotrebiteľské správanie. Nie je tomu inak ani na Slovensku.

poštová banka

Všetky autorove články
Postova banka covid19 korona limit platba

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať