SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Power Mole prenáša elektrinu cez okenné sklo

1

Kalifornský vynálezca Peter Bevelacqua vytvoril Power Mole, zariadenie, ktoré bezdrôtovo prenáša 10 wattov elektriny cez okenné sklo, čo umožňuje z vnútorných zásuviek napájať zariadenia vonku napr na záhrade. Systém pozostáva z vysielača, ktorý je nalepený na vnútornej strane okennej tabule, a prijímača, ktorý je pripevnený na vonkajšiu stranu okna.

Vysielač sa zapája do vnútornej zásuvky, zatiaľ čo prijímač je pripojený k vonkajšiemu zariadeniu cez USB. Striedavý elektrický prúd prechádza indukčnou cievkou vo vysielači, generuje magnetické pole, ktoré prechádza sklom s hrúbkou až 30 mm a vytvára striedavý elektrický prúd v indukčnej cievke prijímača. Integrovaný usmerňovač premieňa striedavý prúd na jednosmerný, ktorý napája prístroj. 

Power Mole je v súčasnosti obmedzený na zariadenia s USB alebo 5-voltovým vstupom a je menej energeticky účinný ako pripojenie priamo do elektrickej zásuvky. Automaticky sa však vypne, ak sa nemôže pripojiť k prijímaču alebo deteguje kov medzi vysielačom a prijímačom. Na portáli Kickstarter beží kampaň na financovanie zariadenia. Za príspevok vo výške 59 USD môžu podporovatelia dostať vysielač, prijímač a lepiace podložky.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Novinka reakcia na: Power Mole prenáša elektrinu cez okenné sklo

28.3.2024 08:03
Takže zobrali obvody bezdrôtového nabíjania mobilov a predávajú to ako novinku. Potiaľto je to v poriadku (dobrý nápad, na realizáciu stačilo vyzbierať $4k)

Ale problém vidím v absencii ceny a účinnosti. Bez toho to ani nepríde na meranie a tým pádom to nedostane povolenie od FCC ID a hromadný predaj a používanie v civilizovaných krajinách bude nemožný.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať