Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Poznáme ďalšie podrobnosti o skladacom smartfóne od Samsungu

Technológie
0

O skladacom smartfóne Samsungu sa hovorí už asi 5 rokov, jeho koncepcia pútala veľký záujem už na výstave CES v roku 2013. No s jeho blížiacim sa uvedením sa na webe objavuje čoraz viac detailov o ňom. Po dohadoch o cene sú tu ďalšie správy o použitých technológiách. Na vývojárskej konferencii Samsungu o nich hovoril Justin Denison, viceprezident marketingu mobilných produktov.

Samsung nazýva technológiu skladacích smartfónov Infinity Flex Display. Na displeji budú môcť bežať súčasne až tri aplikácie. Túto funkciu spoločnosť nazvala multi active window a bude to určite výkonný nástroj na zvýšenie produktivity.

Skladací smartfón si vyžaduje kompletné prepracovanie dizajnu. Namiesto sklenej vonkajšej vrstvy bude použitý „pokročilý kompozitný polymér, ktorý je flexibilný a tvrdý“, vyjadril sa Denison. Dopĺňať ho bude „skladacie spojivo“, ktoré umožní zložiť smartfón niekoľko stotisíckrát bez deformácie či prasknutia.

Pokiaľ vás zaujíma, či bude mať novinka aj výrez, odpoveď je zrejme negatívna. Samsung sa totiž výrezu doposiaľ vyhýbal, takže neexistuje dôvod domnievať sa, že práve jeho skladací smartfón ho bude mať. Navyše výrez slúži na umiestnenie predného fotoaparátu alebo hardvéru na rozpoznávanie tváre, ako je senzor Face ID v prípade zariadení Applu. No keďže tzv. Galaxy F bude mať úplne prepracovaný dizajn, tieto komponenty budú umiestnené celkom novým spôsobom.

Google už úzko spolupracuje so Samsungom na oficiálnej podpore skladacích zariadení systémom Android. Poskytuje vývojárom poradenstvo, ako začať používať na skladacích displejoch existujúce funkcie, ktoré sú už zabudované do systému Android.

Hoci Samsung neoznámil dátum uvedenia, všetko naznačuje, že jeho predstavenia by sme sa mali dočkať na začiatku roka 2019. Ako povedal Denison, na ďalšom podujatí UNPACKED by sme mali „uvidieť túto technológiu v akcii“. Keďže ide o úplne nový koncept z hľadiska dizajnu a používateľskej skúsenosti, táto experimentálna technológia bude zrejme drahá. Odhadovaná cena okolo 1770 dolárov sa zdá vcelku reálna.

Zdroj: inverse.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Samsung smart telefon smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať