SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Poznáme prenosové rýchlosti Wi-Fi 7

Technológie
0

Hoci Wi-Fi 6 sa k nám dostalo len nedávno, na obzore je už technológia Wi-Fi 7 alebo, ako je známe v technickejších kruhoch, štandard IEEE 802.11be. MediaTek oznámil prvé ukážky technológie novej generácie, ktorá by mala byť oveľa rýchlejšia, než sme zvyknutí. Wi-Fi Alliance hovorí, že tento nový systém by mal byť schopný maximálnej priepustnosti aspoň 30 Gb/s, čo je veľký pokrok oproti maximu Wi-Fi 6, ktoré je na úrovni 9,6 Gb/s. Tieto čísla sú väčšinou akademické, ale v reálnom svete by Wi-Fi 7 malo byť asi 2,4-krát rýchlejšie.

Zatiaľ čo Wi-Fi Alliance stále pracuje na detailoch nového štandardu, MediaTek, jedna z jej členských spoločností, hovorí, že svojim kľúčovým zákazníkom a partnerom už predviedol technologické demo Wi-Fi 7. Podľa vyjadrenia MediaTeku demonštračný systém založený na platforme Filogic je schopný dosiahnuť maximálnu rýchlosť uvedenú v štandarde. Súčasťou dema bolo predvádzanie technológie multi-link operation (MLO), ktorá šíri viacero kanálov v rôznych frekvenčných pásmach súčasne. Ukázalo sa, že systém bol schopný udržiavať konzistentné rýchlosti aj pri rušení alebo preťažení.

SOFTECON 2022

Wi-Fi 7 bude mať aj kanály so šírkou pásma 320 MHz, čo umožní prenášať viac dát naraz aj s rovnakým počtom antén. Technológia by tak mala zvládnuť intenzívny prenos dát, ako je hranie hier, streamovanie 4K, prípadne 8K videa, aplikácie AR a VR a možno aj metaverzum. MediaTek očakáva, že produkty využívajúce Wi-Fi 7 sa dostanú na trh už budúci rok, ale je to zrejme dosť optimistický odhad, ak vezmeme do úvahy, že Wi-Fi Alliance neplánuje finalizáciu nového štandardu skôr ako začiatkom roka 2024.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať