SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Interaktívna mapa zobrazuje nádej pre budúcnosť planéty

Technológie
4

Klimatické zmeny sú pochmúrnou realitou a občas sa môže zdať, že budúcnosť planéty je beznádejná. Nový interaktívny mapovací nástroj však môže poskytnúť veľmi potrebnú nádej, pretože ukazuje miesta po celom svete, kde ľudia pracujú na obnove ekosystémov. Mapa sa volá Restor a vyvinul ju Thomas Crowther, ekológ z ETH Zürich. Ten hovorí, že pobúrenie nad pomalou reakciou na zmenu klímy je síce oprávnené, ale „bez optimizmu toto rozhorčenie nikam nevedie“.

Restor teda poukazuje na ekologické víťazstvá, ako dosiahla napríklad nezisková organizácia vysádzajúca stromy v brazílskom pralese s cieľom obnoviť ekosystém, ktorý je teraz domovom 170 druhov vtákov. Ďalší príklad sú prérie v Illinois, ktoré sa vracajú k životu po tom, čo boli koncom 20. storočia takmer vykynožené. Restor umožňuje komukoľvek nahrať príklady ekologických projektov, pokiaľ to súvisí s ochranou prírody.

SAMSUNG_062022_M Advertisement

Doteraz bolo na Restor nahraných viac ako 76 000 ochranárskych príspevkov, ktoré ukazujú, ako ľudia všade neúnavne pracujú na ochrane prírody. Ak chcete použiť interaktívnu mapu, prejdite na webovú stránku. Tam môžete kliknúť na špendlíky po celom svete, ktoré poskytujú informácie o krajinách a prírode, na ktorých záchrane ľudia pracujú. Je to veľmi užitočný dátový nástroj, ak chcete mať prehľad o globálnom úsilí o ochranu prírody.

Zdroj: fatherly.com.

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Usa reakcia na: Interaktívna mapa zobrazuje nádej pre budúcnosť planéty

28.1.2022 20:01
Je celkom pateticke dat do titulky mapu usa. Ked je na poprednom mieste znecistovatelov planety.
Reagovať

RE: To nehovor, to sa nesmie, lebo ťa zabijú - skončíš zle, ak sa budeš zle vyjadrovať o usa reakcia na: Usa

29.1.2022 12:01
Nevyjadruj sa zle o usa, môžeš zle skončiť, majú všade špicľov, už aj to že si to naťukala do prehliadača o tebe vedia.
Reagovať

RE: RE: To nehovor, to sa nesmie, lebo ťa zabijú - skončíš zle, ak sa budeš zle vyjadrovať o usa reakcia na: RE: To nehovor, to sa nesmie, lebo ťa zabijú - skončíš zle, ak sa budeš zle vyjadrovať o usa

31.1.2022 08:01
Možnože vedia, ale na rozdiel od Severnej Kórei, Číny či Ruska sa o USA môžeš vyjadrovať kriticky koľko chceš a nič sa ti nestane, teda pokiaľ nevyzradíš štátne tajomstvá alebo neodhalíš pedofíliu bohatých, ale zase to druhé so samotným štátom USA nemá nič spoločné, len to svedčí o moci bohatých ;)
Reagovať

RE: RE: To nehovor, to sa nesmie, lebo ťa zabijú - skončíš zle, ak sa budeš zle vyjadrovať o usa reakcia na: RE: To nehovor, to sa nesmie, lebo ťa zabijú - skončíš zle, ak sa budeš zle vyjadrovať o usa

31.1.2022 07:01
Ludia, Vam uz nacisto hrabe
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať