SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Pozrite si prvý elektrický lietajúci tanier s vertikálnym vzletom

Technológie
0

Nedávno v Číne vzlietol elektrický lietajúci tanier, v ktorom môžete skutočne „lietať“. Vyzerá ako UFO zo sci-fi filmu, ibaže vás neprenesie na inú planétu. Prvý elektrický lietajúci tanier s vertikálnym vzletom je výsledkom viac ako troch rokoch vývoja výskumníkov z Beiganskej univerzity a Severozápadnej polytechnickej univerzity. Piloti vzlietli v elektrickom lietadle na propagačnom podujatí, ktoré sa konalo v čínskom meste Šen-čen s panoramatickým výhľadom na okolie.

Elektrický lietajúci tanier, ktorý vyrobila spoločnosť Shenzen UFO Flying Saucer Technology, je vybavený kanálovou konštrukciou so šiestimi otvormi, ktoré obsahujú dve lopatky vrtule, spolu ich je teda 12. Konštrukcia maximalizuje stabilitu a bezpečnosť vďaka rovnomerne rozloženému pohonu. Podľa miestnych novín Shenzhen Pages môže eVTOL vzlietnuť a pristáť na zemi alebo na vode.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Jazdci môžu letieť až 15 minút a dosiahnuť výšku 200 metrov s maximálnou rýchlosťou letu 50 km/h, prípadne môžete použiť systém autopilota, ktorý vás dopraví tam, kam chcete. V súčasnosti sa elektrické UFO bude používať najmä na vyhliadkové lety a propagáciu a spoločnosť získala na svoju technológiu celosvetové patenty. Video z podujatia vám poskytne dobrú predstavu o veľkosti a schopnostiach elektrického lietajúceho taniera.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať