SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

PoE+ prepínače Zyxel GS1350 - robustný a odolný hardvér s exkluzívnymi softvérovými funkciami nielen pre dohľad

Tlačové správy
0

Spoločnosť Zyxel radiaca sa medzi lídrov vo vývoji a výrobe prepínačov ponúka sériu PoE+ prepínačov GS1350, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre zaistenie prevádzky bezpečnostných kamerových systémov, ale uplatní sa všade tam, kde potrebujete veľký dosah, stabilný výkon či kontinuálne napájanie.

SAMSUNG 042024 Advertisement -

Sektor monitorovania a dohľadu je jedným z najrýchlejšie rastúcich segmentov IT trhu. Vzhľadom k intenzívnemu rozvoju technológií bezpečnostných kamier sú vysoké nároky kladené najmä na PoE prepínače, ktoré tak v dohľadovej infraštruktúre hrajú kľúčovú úlohu.

Séria prepínačov GS1350 poskytuje robustný a odolný hardvér s na mieru šitými softvérovými funkciami ako je režim rozšíreného PoE, veľky power budget, funkcia detekcie funkčnosti pripojených zariadení, kontinuálne PoE napájanie. Kým sa jednotlivé modely líšia počtom portov, ich spoločným znakom je vysoká kapacita napájania cez PoE a jednoduché sprevádzkovanie sietí bezpečnostných kamier aj pri zapojení všetkých portov. Každý model je navyše vybavený dodatočnými uplink portami slúžiacimi pre pripojenie k centrálnej sieti bez potreby obsadzovať týmito spojmi PoE porty, ktoré sú určené pre IP kamery.

Väčší dosah pre flexibilnejšiu inštaláciu

IP kamery a ďalšie bezpečnostné zariadenia je často nutné inštalovať na odľahlých miestach. Tu nastáva problém s tým, že štandardné PoE prepínače umožňujú prenos na vzdialenosť maximálne 100 metrov. Prepínače Zyxel pre kamerové systémy si s týmto problémom hravo poradia. Vďaka režimu „rozšírený dosah“, ktorý zabezpečuje prenos na vzdialenosť až 250 metrov, umožňujú prepínače GS1350 mimoriadnu flexibilitu pri inštalácii.

Užívateľsky prívetivé funkcie

Prepínače GS1350 majú intuitívne rozvrhnutý čelný panel umožňujúci jednoduchú a rýchlu správu zariadení. Dióda PoE indikuje, kedy sa príkon prepínača začína blížiť jeho maximálnej kapacite a tak užívateľom umožňuje vykonať nevyhnutné úpravy siete, aby prepínač nebol preťažený a novo pripojené odberové zariadenia bez napájania. Navyše majú špeciálne tlačidlo, ktorého stlačením užívateľ v prípade výskytu chyby rýchlo obnoví predchádzajúci prevádzkový stav.

Stvorené k použitiu v kamerových sieťach

Séria GS1350, ktorá zahŕňa štyri modely, je vybavená funkciami pre nevyhnutnú správu a údržbu dohľadových systémov.

  • Automatická obnova kamier: okamžite po zistení nefunkčnosti IP kamery prepínač kameru automaticky reštartuje a pokúsi sa obnoviť jej prevádzku krátkym vypnutím napájania.
  • Nepretržité napájanie cez Ethernet: prepínače zaisťujú nonstop napájanie IP kamier, a to aj počas aktualizácie firmwaru alebo konfigurácie prepínačov, čo výrazne skracuje dobu, po ktorú sú kamery mimo prevádzku.

Základnými faktormi v prípade dohľadových kamerových sietí sú stabilita prepínačov a tým garancia poskytovaných služieb. Pri použití vonkajších kabeláží je veľmi podstatnou vlastnosťou aj prepäťová ochrana, a preto má séria GS1350 patentované vyhotovenie s podstatne zdokonalenou prepäťovou ochranou.

V neposlednom rade je výhodou prepínačov série GS1350, že ich možno spravovať ako lokálne, tak aj pomocou cloudovej platformy Nebula, ktorá umožňuje jednoduchú a rýchlu inštaláciu zariadenia a jednoduchú správu.

Bližšie informácie o prepínačoch GS1350 nájdete na stránkach: https://www.zyxel.com/sk/sk/products/switch/smart-managed-switch-for-surveillance-gs1350-series

O spoločnosti Zyxel Networks

Spoločnosť Zyxel Networks firmám aj domácim používateľom prináša prvotriedne sieťové a bezpečnostné riešenia. Jej platforma Nebula pre správu sietí v cloude umožňuje spoľahlivé fungovanie sietí a ochranu používateľov pred bezpečnostnými hrozbami v kybernetickom priestore. Spoločnosť Zyxel Networks v spolupráci so svojimi obchodnými partnermi plní potreby viac ako 1 milióna firiem v 150 krajinách sveta a podporuje viac ako 100 miliónov pripojených zariadení.

Bližšie informácie nájdete na stránkach https://www.zyxel.sk

Zyxel, Your Networking Ally.

Zyxel Networks

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať