CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

Prečo je XTB ideálnou platformou pre investovanie do bitcoinu?

Tlačové správy
0

Boom okolo investovania do kryptomien má neutíchajúci charakter. Ak ste tak ešte neurobili, iste vás to už aspoň niekedy napadlo. Ako však na to a prečo je XTB ideálnou platformou práve pre nákup bitcoinu?

SAMSUNG 09 Advertisement  

Prečo sa oplatí investovať do kryptomeny, ako je bitcoin?

Existuje viacero dobrých dôvodov, no medzi tie najpádnejšie patrí decentralizácia či možnosť vysokých výnosov.

Decentralizácia znamená, že bitcoin ako mena nie je kontrolovaná žiadnou vládnou inštitúciou, a teda vláda ju nemôže obmedzovať ani regulovať. Výnosy teda môžu nadobudnúť až gigantické rozmery bez toho, aby mala na ne vláda dosah.

Možnosť vysokých výnosov je veľkým lákadlom. Nakoľko bitcoinov je 21 miliónov a nikdy ich nebude viac, pri ich nedostatku sa môže ich cena, a teda hodnota zvýšiť. V minulosti svoj potenciál ako vysoko výnosná investícia už potvrdil, ale ako to bude ďalej je hudbou budúcnosti.

Aj napriek tomu, že ide o virtuálnu menu, sú tieto transakcie vďaka kryptografii pomerne bezpečné a obchodovanie s nimi na bežných trhoch je výhodný spôsob, ako investovať do bitcoinu

Čo je to XTB?

Platforma XTB bolo založená v roku 2002 v Poľsku. Odvtedy sa stala svetovým lídrom v online obchodovaní, pričom ponúka množstvo obchodných trhov, na ktorých môžete investovať. XTB disponuje platformami na obchodovanie aj s kryptomenami, čo ju robí v dnešnej dobe ešte atraktívnejšou a žiadanejšou. Pre obchodovanie na tejto platforme však okrem dobrého mena hovorí viacero faktorov.

Prečo investovať do bitcoinu cez XTB?

Nakoľko je XTB považovaná za jednu z najlepších platforiem na obchodovanie, znie rozumne investovať do bitcoinu práve cez ňu. Aké sú jej výhody?

1. Jednoduchosť otvorenia účtu

Otvorenie účtu na platforme XTB je veľmi jednoduché. Zároveň je účet transparentný a bezpečný. Ponúka tiež FSC vedenie.

2. Pohodlné a rýchle vklady a výbery

Vklady a výbery sú cez XTB prispôsobené rýchlemu životnému štýlu, a preto je ich využívanie bezproblémové a bezodkladne vybavované.

3. Užívateľsky prívetivé platformy

XTB je orientované na zákazníka, a preto aj obchodné platformy sú maximálne prispôsobené potrebám klientov.

4. Nízke obchodné náklady

Spready na XTB začínajú od 0,22 %, a teda obchodné náklady je možné považovať za skutočne nízke.

Investovanie do bitcoinov cez XTB zvládnete v niekoľkých krokoch za pár minút

  1. Otvorte si účet v XTB vyplnením registračného formulára na stránke.

  2. Overte svoju totožnosť poskytnutím platného dokladu totožnosti a adresy.

  3. Vložte finančné prostriedky na svoj účet bankovým prevodom, cez kreditnú kartu  alebo použitím elektronickej peňaženky.

  4. Po pripísaní peňazí na účet si zvoľte medzi možnosťami investovania bitcoin a zadajte objednávku na nákup. Váš proces nakupovania je na konci a vy už iba čakáte na možné výnosy.

Výbery z XTB sú rýchle a jednoduché

Ak sa vám podarilo zarobiť a chcete svoje financie z XTB vybrať, je to celkom jednoduché a rýchle. Jednoducho sa pomocou svojich prihlasovacích údajov prihlásite cez stránku XTB do xStation alebo vašej klientskej kancelárie a kliknete na výber.

Ak máte viacero účtov, vyberiete si zo zoznamu ten, z ktorého chcete vyberať a zadáte sumu výberu. Je tiež potrebné zadať účet, na ktorý budú prostriedky prevedené a stlačiť OK. Tým je výber uskutočnený. Vďaka jednoduchosti je platforma XTB vhodná nielen pre náročných zákazníkov, ale aj pre úplných začiatočníkov.

Tento článok neposkytuje finančné poradenstvo, a preto pred prijatím akýchkoľvek investičných rozhodnutí je vhodnejšie svoje kroky konzultovať s odborníkmi alebo si urobiť dôkladný prieskum a zvážiť bezpečnosť i riziká obchodovania.

Úvodný obrázok zdroj: tungtaechit / Shutterstock.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať