SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Predstavujeme zaujímavé produkty, projekty a startupy

0

IT PRODUKT: E-shop systém Grandus

Tento produkt je určený pre prevádzkovateľov e-shopov. Grandus je totiž platforma, ktorá si poradí s veľkými dátami, spolupracuje s vyhľadávačmi a načíta sa veľmi rýchlo. Systém jednoduchý na obsluhu sa dá intuitívne ovládať, je prehľadný a vizuálne príjemný. Kapacitne je takmer bez hraníc, keďže všetky dáta ukladá do cloudu. Platformu podporuje autonómna synchronizácia so systémami ERP. Synchronizácia sa automaticky pripája na skladové hospodárstvo klientov, preberá dáta, normalizuje ich, kontroluje a následne vkladá do systému Grandus. Synchronizácia tiež určuje prioritu kritickým častiam e-shopov, napríklad skladovej zásobe a cene produktov. Kritické časti synchronizuje v každej minúte a menej kritické časti v dávkach. Toto riešenie umožňuje pripájať veľké objemy až okolo státisícov produktov. Grafika systému je oddelená od administračného rozhrania a vďaka tejto flexibilite je zákazník schopný vytvárať si dizajn a spravovať frontend vo vlastnej réžii.

E-shop systém Grandus od spoločnosti For Best Clients, s. r. o., bol jeden zo semifinalistov súťaže IT produkt roka 2018.

IT PROJEKT: Shopiňo – komplexné nákupné riešenie

Bezplatná mobilná aplikácia slúžiaca ako pomocník pri nakupovaní. Vie vytvárať nákupné záznamy, letáky, evidovať bločky a záručné listy, vernostné karty, zoznam úloh, elektronickú peňaženku, objednávanie DriveIN, samoobslužný nákup a samoobslužnú kasu. Aplikácia je určená pre obchodníkov s maloobchodným tovarom a zákazníkom nakupujúcim online, ale i offline. Prínosom aplikácie je pomoc hendikepovaným i zdravým rodinám tým, že upozorňuje na zloženie výrobkov, poskytuje informácie o alergénoch a nutričných hodnotách či umožňuje platbu za nákup.

Shopiňo z dielne spoločnosti KASO TECHNOLOGIES, s. r. o., bol semifinalistom súťaže IT projekt 2018.

STARTUP: BioMobile

Startup sa zaoberá ekonomickým a ekologickým odstraňovaním nečistôt z nerudných surovín. Využíva na to živé organizmy (najčastejšie baktérie, plesne a kvasinky, najnovšie i riasy, planktón či rastliny). Jednotlivé technológie sú založené buď na použití prirodzene sa vyskytujúcich, alebo geneticky modifikovaných organizmov. Ide o zvýšenie kvality lokálnych zdrojov surovín bioťažbou a odstránením nežiaducich ťažkých kovov. Tie vytvárajú totiž nečistoty brániace priemyselnému využitiu a pre znečistenie inými nerastmi sa aj v súčasnosti musia vysokokvalitné suroviny dovážať. Keďže na tento účel doteraz neexistovala žiadna vhodná metóda, počet ložísk na Slovensku, ako aj v Európskej únii, kde sa prevádzka môže aplikovať, je obrovský. Cieľom projektu je teda spustiť prvýkrát na svete mobilnú prevádzku ako servis pre vlastníkov ložísk. Tak môžu pomocou inovatívnej metódy vytvárať vysokohodnotné lokálne zdroje surovín. Prvá mobilná prevádzka predstavuje úplne nový postup, podmienky a proces úpravy surovín v reálnom prostredí s overeným účinkom, čo dokázalo testovanie na 20 tonách nerastnej suroviny.

BioMobile sa stal finalistom súťaže inovatívnych nápadov Máš nápad? Prezentuj svoj startup!

Zobrazit Galériu
startup projekt produkt Slovensko

Pridať komentár