SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Prenosný Inteligentný dom sa dokáže rozšíriť na 3x svojej veľkosti

Technológie
0

Malé domy si získali popularitu pred niekoľkými rokmi a odvtedy si upevnili svoje miesto vo svete architektúry. Sú priestorovo úsporným a ekologickým riešením bývania, ktoré znižuje ekologickú záťaž. Predstavujú jednoduchú a minimalistickú alternatívu k veľkým domom. Kalifornská spoločnosť Podform vytvorila unikátny domček s názvom Pod Studio, ktorý sa môže rozšíriť až na trojnásobok svojej pôvodnej veľkosti. Pôvodná veľkosť Pod Studia je 15 štvorcových metrov, ale v priebehu 15 minút sa dokáže premeniť na 42 m2. Domček je prenosný a ľahko prepravovateľný a vďaka zabudovaným hydraulickým nohám nevyžaduje žiadne základy.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Je vybavený solárnymi panelmi a inteligentnou technológiou, ktorú možno ovládať prostredníctvom aplikácie, a batériovými úložnými systémami, ako aj zabudovanou nádržou na vodu a septikom. Navyše Pod Studio je mimoriadne odolné. Dom je skonštruovaný z ocele a hliníka a je vybavený solárnym energetickým systémom v podobe markízy, ktorý poskytuje ochranu pred vetrom s rýchlosťou 160 km/h a požiarom až na 90 minút. Pri modeli Pod Studio bola prioritou aj bezpečnosť, pretože malé domy sa dajú pomerne ľahko premiestňovať.

Dom je vybavený štyrmi zabudovanými kamerami s objektívom a dverami, ktoré sa zamykajú pomocou technológie Touch-ID. Na analýzu údajov o vode, elektrine a počasí sa využila umelá inteligencia, obyvatelia majú možnosť použiť príkazy ako „otvoriť žalúzie“ a „zapnúť kúrenie“. V dome je zakomponované aj projekčné sklo. Spoločnosť Podform ponúka možnosť rezervovať si pobyt v prototype Pod Studio, ktorý sa nachádza v blízkosti národného parku Joshua Tree v Kalifornii. Hostia si môžu so zálohou 50 USD rezervovať miesto na jednu noc za cenu 250 USD.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať