Presťahuje sa nová verzia Windows 12 z počítačov do cloudu?

0

Hoci sa už veľa hovorí o možnom vydaní Windows 12, nový únik je najkonkrétnejším dôkazom o existencii nového operačného systému. Zdroj hardvérových únikov @leaf_hobby odhalil podrobnosti o desktopovej platforme Meteor Lake od Intelu. Podľa neho Intel údajne spomenul, že jeho nadchádzajúce CPU budú podporovať Windows 12. Medzitým bol tweet vymazaný a Microsoft aj Intel odmietli komentovať pravdivosť tejto správy.

No už pred týmto únikom informácií Zac Bowden z Windows Central oznámil, že Microsoft prejde na nový plán, podľa ktorého bude nová verzia operačného systému Windows vydaná každé tri roky. Ak sa ukáže, že tieto informácie sú presné, uvedenie Windows 12 by pripadlo na rok 2024. Bowden tiež uviedol, že ďalšie vydanie operačného systému Windows sa nazýva Next Valley. Na podujatí Ignite 2022 sa dokonca objavil obrázok operačného systému, v ktorom sa mal dizajn prispôsobiť rôznym zariadeniam a príslušenstvu.

Takisto sa hovorí, že Windows 12 môže byť prvým operačným systémom založeným na cloude. Ak je to pravda, mohol by byť hosťovaný mimo zariadenia a spojený s výpočtovou technikou a úložiskom ako súčasť balíka predplatného. Existuje už veľa softvéru, ktorý funguje na základe modelu predplatného, napríklad balík Adobe či kancelársky balík Microsoft Office. A to je problém, ak máte obmedzený rozpočet a nemôžete si ich dovoliť stále sa tieto produkty dajú ľahko nahradiť bezplatnými open source verziami.

Predplatné NEXTECH 2023

Mať operačný systém, ktorý nie je pevne nainštalovaný v počítači, je úplne iná káva. Istý variant, zostavy virtuálneho desktopu, používajú podniky už roky na podporu scenárov BYOD. To sa však nedá porovnávať s tým, keď máte OS na akomkoľvek PC alebo notebooku so systémom Windows založený v cloudovom úložisku, pričom funkcie, ktoré majú byť štandardom, sa poskytujú za prémiovú cenu. Dúfajme, že ide len o klebetu, ktorá bude časom vyvrátená.

Zdroj: techradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať