SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Príležitosť pre všetkých slovenských fotografov - Sony World Photography Awards 2019 vyhlasuje súťaž National Award Slovakia

Tlačové správy
0

World Photography Organisation s potešením oznamuje, že National Award Slovakia teraz prijíma prihlášky do súťaže. Dlhoročná časť súťaže Sony World Photography Awards, súťaž National Awards, ponúka jedinečnú príležitosť súťažiacim všetkých úrovní z viac ako 50 krajín, aby získali uznanie v celosvetovo známej fotografickej súťaži.

Slovenskí fotografi, ktorí sa prihlásia na niektorú z desiatich otvorených kategórií súťaže Sony World Photography Awards, budú automaticky zaradení aj do National Award Slovakia. Porota bude vyberať snímky z rôznych kategórií, ako napríklad Architektúra, Cestovanie, Kultúra alebo Pouličné fotografie (celý zoznam k dispozícii nižšie). 

Víťaz súťaže National Award Slovakia získa nie len hodnotnú cenu od spoločnosti Sony, ale jeho snímka bude taktiež propagovaná po celom svete a v apríli 2019 vystavená na výročnej výstave Sony World Photography Awards v Londýne.

Súťaž National Award Slovakia bola otvorená v roku 2012 a jej víťazom sa v roku 2018 stala Erika Valkovičová s fotografiou Matterhorn Sunrise, snímkou zobrazujúcou výhľad na Matterhorn pri východe slnka. Valkovičová k svojmu oceneniu uviedla: „Som skutočne poctená a hrdá, že som vyhrala Národnú cenu spomedzi toľkých veľmi talentovaných fotografov v tejto prestížnej súťaži. Je to obrovský úspech, ktorý ma motivuje naďalej rozvíjať kariéru fotografa, a zároveň fantastická príležitosť celosvetovo prezentovať svoju prácu.“

Teraz, na svojom dvanástom ročníku Sony World Photography Awards oslavuje tie najlepšie súčasné fotografie z uplynulých 12 mesiacov, naprieč všetkými žánrami. Všetky prihlášky sú k dispozícii na worldphoto.org/swpa. Víťazi a finalisti súťaže sa môžu okrem peňažných cien a najnovšieho fotografického vybavenia od firmy Sony tešiť taktiež z celosvetového uznania, publicity a prezentácie svojich snímok na výstavách po celom svete.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Dnes bola menovaná porota súťaže, ktorá sa bude skladať z medzinárodných popredných odborníkov v odbore fotografie, naprieč múzeami, nakladateľstvami, médiami a festivalmi. Predsedníčkou poroty súťaže Open, Youth a National Awards bude Rebecca McClelland, Vedúca fotografie & umeleckej výroby pre Saatchi Saatchi & Prodigious (Veľká Británia).

Celý jej životopis si môžete prečítať na: worldphoto.org/sony-world-photography-awards/judges

Mike Trow, predseda súťaže profesionálov na rok 2019, radí účastníkom: „Čo je na súťaži Sony World Photography Awards tak vzrušujúce, je spektrum tém a globálny dosah vybraných príbehov a fotografií. Účastníkom by som chcel poradiť, aby si starostlivo vybrali svoju kategóriu a verili svojmu príbehu. Ukážte, ako vidíte svet a vyhýbajte sa klišé. Fotografické techniky a štýly sú čím ďalej tým viac dobrodružné a dynamické, takže je nevyhnutné mať aj špičkovú technickú úroveň. Aby ste našu odbornú porotu oslovili, musíte ponúknuť vašu najlepšiu prácu a taktiež ukázať, že viete svoje dielo upraviť tak, aby bolo ucelené, dynamické a krásne.“

Nadchádzajúce uzávierky a oznámenia
Uzávierky na 2019 Sony World Photography Awards sú:

  • 30. novembra 2018 (13.00 GMT)  – súťaž pre študentov
  • 4. januára 2019 (13.00 GMT) – súťaž Open, Youth a National Award
  • 11. januára 2019 (13.00 GMT) – súťaž profesionálov

Finalisti súťaží Open a Youth budú vyhlásení 5. februára 2019. Víťazí súťaží Open a National Awards budú vyhlásení 26. februára 2019. Finalisti súťaží profesionálov a študentov budú vyhlásení 2. apríla 2019. Fotograf roka, a celkoví víťazi súťaží kategórií Open, Student, Youth a Professional budú vyhlásení 17. apríla 2019.

Supreme Communication s.r.o

Všetky autorove články
sony súťaž fotograf profesional

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať