SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Prsteň ORII umožní telefonovať, posielať správy a zistiť dôležité informácie bez toho, aby ste vytiahli telefón z vrecka

Technológie
0

Medzi startupmi ocenenými na CES 2019 bola aj firma Origami Labs. Vystavovala nositeľné zariadenie v podobe prsteňa ORII, ktorý dokáže telefonovať, posielať a prijímať textové správy a reagovať na rôzne príkazy, napríklad sa ho môžete spýtať na počasie či nastaviť pripomienku. Vykonáva teda podobné úlohy ako Siri alebo Asistent Google. Prsteň sa cez bluetooth pripája k smartfónu (Android 6 a vyšší a iOS 10 a novší) a umožní vám využiť jeho funkciu hlasového asistenta.

Používateľ priloží prst s prsteňom k svojmu uchu a môže hovoriť alebo počúvať, v podstate ORII funguje ako bezdrôtové slúchadlá. Svojho nositeľa upozorní vibráciami, aby zodvihol prst k uchu.

Pri telefónnych hovoroch využíva technológiu vedenia zvuku kosťou, nevydáva teda nijaký zvuk, používateľ je jediný, kto môže hovor počuť. Zvuk sa totiž prenáša priamo do jeho vnútorného ucha, zatiaľ čo prst pomáha zablokovať hluk pozadia. Prsteň disponuje aj dvoma mikrofónmi, ktoré umožnia používateľovi odoslať textovú správu bez toho, aby vytiahol svoj telefón z vrecka. ORII má 50 mAh batériu a zvládne 1,5 hodiny nepretržitého počúvania.

Má stupeň krytia IPX7, odoláva teda striekajúcej vode, používateľ si tak môže bez obáv umyť ruky. Neodporúča sa však sprchovanie alebo plávanie s prsteňom.

Hongkonský startup získal už investície vo výške 2,5 milióna dolárov, okrem iného aj z úspešnej kampane na Kickstarteri a Indiegogo. ORII sa ponúka v štyroch farebných odtieňoch (Armor Red, Dark Knight, Stardust Silver a Space Grey), stojí asi 100 dolárov a predalo sa z neho už 10 000 kusov.

Zdroj: coresight.comorii.io

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
ORII prsten telefonovat posielat sprava telefon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať