ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Prvá verzia Apple Car už nepočíta s tým, že ho bude šoférovať vodič

Technológie
2

Apple a Hyundai sa blížia k dohode. V novej správe CNBC sa tvrdí, že Apple Car sa bude vyrábať v závode Kia vo West Point v štáte Georgia, a zvesti hovoria, že výroba prvého elektrického vozidla Apple sa začne v roku 2024. Hoci Hyundai  je hlavným partnerom Applu pri stavbe Apple Car, cupertinská spoločnosť podľa zdrojov rokuje aj s inými automobilkami. Je zaujímavé, že správa CNBC uvádza, že prvé elektrické vozidlo so značkou Apple bude úplne autonómne.

Zdroj oboznámený s touto záležitosťou sa vyjadril, že „Apple Car nebude navrhnutý tak, aby mal vodiča“. Pôjde teda o autonómne elektrické vozidlá určené na prevádzku bez vodiča a zamerané na poslednú míľu. To by mohlo znamenať, že spočiatku sa môžu sústrediť na dodávky potravín a firmy prevádzkujúce robotaxíky. Autonómne auto je mimoriadne ambiciózny plán, najmä ak vezmeme do úvahy, že sa má uviesť na trh o 3 – 4 roky. Hoci chýry o Apple Car sa datujú do roku 2015, spoločnosť nikdy o svojich plánoch na výrobu nového automobilu verejne nehovorila.

Zdroj: 9to5mac.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Uplne autonomne? reakcia na: Prvá verzia Apple Car už nepočíta s tým, že ho bude šoférovať vodič

6.2.2021 07:02
Vsetko je auper. Ale kto bude zodpovedny za havariu? Tesla? Vsak u nas este niesu take zakony, qby auta mohli soferovat same po cestach. A ten rok 2024 je tu hned.
Reagovať

RE: Uplne autonomne? reakcia na: Uplne autonomne?

6.2.2021 15:02
na Slovensku? zákony? kto bude zodpovedný za haváriu? predsa majiteľ vozidla je zodpovedný za haváriu, je to jeho osobný majetok a musí niesť s výhodami aj riziká ;) Tu sa zákony nedodržiavajú: odsúdia ťa bez dôkazov a bez prezumpcie neviny za haváriu. Ešte ti budú závidieť také auto, tým skoršie skončíš v base ako oligarcha, miliardár.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať