SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Prvé okuliare na nočné videnie zobrazujú AI neskutočné obrázky

Technológie
3

Technológia nočného videnia prešla dlhú cestu od svojich raných vojenských počiatkov, dnes sa môže pochváliť lepšou viditeľnosťou, reprodukciou farieb a jasnosťou, ktorá presahuje zrnitý zelený obraz, aký sme mohli vidieť v akčných filmoch zo začiatku storočia. V podstate sa však stále spolieha na používanie infračerveného svetla na pomoc ľudskému zraku pri slabom osvetlení. No teraz AKASO Seemor prichádza s novinkou – do celého procesu zapája umelú inteligenciu.

Zatiaľ čo bežné okuliare na nočné videnie sa spoliehajú výlučne na veľké senzory a náročné spracovanie obrazu, AKASO Seemor používa algoritmus ISP (Image Signal Processor) riadený umelou inteligenciou, ktorý deteguje objekty a tvary, porovnáva ich so svojou rozsiahlou databázou a používa tieto informácie na zlepšenie toho, čo vidíte.

AKASO Seemor vyzerá ako špičkový ďalekohľad s digitálnym hľadáčikom na jednom konci, odvrchu po spodok je však vybavený niektorými z najmodernejších technológií nočného videnia. Veľký 1/1,79" snímač CMOS zhromažďuje toľko svetelných údajov, koľko je možné, aby mohol pozorovať objekty a prostredia, zatiaľ čo všetky vizuálne údaje prechádzajú cez ISP Seemor poháňaný umelou inteligenciou, aby to všetko zlepšil. Štvormegapixelový snímač je schopný nahrávať videá a obrázky v rozlíšení 4K, pričom reprodukuje až 99 % farieb v scenérii.

16× digitálny zoom umožňuje zaostriť na objekty vzdialené až 500 metrov. 

Pozoruhodný je spôsob, ako ISP funguje, pretože sa poskúša identifikovať veci, ktoré vidí, porovnaním so svojou obrovskou databázou. Tieto informácie potom pomáhajú ISP pridávať scéne a objektom v nej detaily a živé farby, a to aj pri veľmi slabom osvetlení. Umelá inteligencia pomáha aj s ďalšími funkciami, ako je zlepšenie scény a triedenie farieb HDR, čím dosahuje pôsobivé výsledky.

Obraz zo zariadenia Seemor sa zobrazuje na 3-palcovom displeji TFT. Seemor ponúka 7 rôznych infračervených nastavení, pričom možno prepínať medzi farebným a IR režimom zobrazenia. 

Zariadenie je schopné zaznamenať 4K video a snímať 4 Mpx obrázky a je vybavené kódovaním videa H.265, ktoré zaisťuje kvalitu obrazu a videa vo vysokom rozlíšení.

Médiá sa ukladajú na SD kartu s kapacitou až 512 GB. Seemor má aj vymeniteľné 3200 mAh batérie, ktoré vám umožňujú rýchlo vymeniť starý pár za nový, aby ste mohli pokračovať v práci. Batérie poskytujú až 4 hodiny nepretržitého používania v IR režime a 8 hodín, ak prepnete na farbu. Port USB vám umožňuje priamo nabíjať zariadenie. 

Seemor stojí na križovatke medzi amatérskym zariadením na nočné videnie a špičkovou vojenskou technológiou, pritom jeho cena je len 179 dolárov. Prichádza aj s vlastnou špecializovanou aplikáciou AKASO Aura, ktorá vám umožňuje na diaľku sledovať a zachytávať všetko, čo okuliare vidia. Stačí pripevniť Seemor na statív vďaka jeho závitovému držiaku a môžete bezdrôtovo prezerať a nahrávať médiá priamo z vášho zariadenia alebo dokonca prenášať fotografie a videá cez jeho vstavané 2,4G pripojenie Wi-Fi. AKASO Seemor sa začne dodávať vo februári 2024.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Cena. reakcia na: Prvé okuliare na nočné videnie zobrazujú AI neskutočné obrázky

24.1.2024 20:01
A kde sa predáva a za akú cenu?
Reagovať

RE: Cena. reakcia na: Cena.

26.1.2024 14:01
Jedná sa len o koncept ako je zvykom u tej firmy. Posledne som sa takto dobre zasmial keď som videl ich revolučnú mechanickú klávesnicu na ktorej sa dynamicky menili obrázky. Do predaja išla osekaná verzia s troma tlačítkami, a nikto takú blbosť nechcel.
Reagovať

RE: Cena. reakcia na: Cena.

25.1.2024 16:01
Super dobrá cena
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať