CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Rad crossoverov a svetová premiéra Nového Renault CAPTUR: Navrhnutý tak, aby objavoval svet

Tlačové správy
0

Renault CAPTUR, najpredávanejší mestský crossover v Európe s 215 670 predanými kusmi v roku 2016, sa znovu zrodil a ponúka ešte výraznejší dizajn a nové vylepšené technológie – bez toho, aby stratil jednu so svojich príjemných užívateľských vlastností. Nový Renault CAPTUR bude po prvýkrát dostupný aj v špeciálnej výbave INITIALE PARIS. Značka Renault ponúka vo svojej širokej škále crossoverov navyše aj modely Nový KOLEOS a KADJAR.

I.Nový Captur. EŠTE výraznejšé a modernejší 
1.Odvážnejší vzhľad

  • Prispôsobiteľný ako nikdy predtým

Nový CAPTUR stavia na predošlých úspechoch modelu, preto opäť ponúka možnosť dvojfarebnej karosérie. K súčasnej ponuke pridal tri nové farby karosérie: Oranžová Atacama, Modrá Ocean a Čierna Améthyste (výhradne pre verziu INITIALE PARIS) a novú farbu strechy Sivá Platine. Nový CAPTUR je dostupný v 30 farebných kombináciách a umožňuje tak zákazníkom prispôsobiť si vozidlo podľa seba.

Nový CAPTUR takisto ponúka šesť rozdielnych farebných packov interiéru v týchto farbách: Slonová kosť Ivoire, Modrá Ocean, Hnedá Caramel, Červená Flamme, Satin Chrome and Patina Chrome. K dispozícii je 5 balíkov prispôsobenia (Slonová kosť Ivoire, Modrá Ocean, Hnedá Cappuccino, Červaná Flamme a Oranžová Atacama) pre vnútornú výplň dverí a disky kolies.

  • Výrazný svetelný podpis Renault

Francúzsky dizajn značky Renault sa odrazil aj v modeli Nový CAPTUR, ktorý je vybavený prednými svetlami s technológiou Full-LED Pure Vision (v závislosti od verzie). Táto technológia okrem špecifického dizajnu svetiel poskytuje aj výrazne lepšiu viditeľnosť a tým zvyšuje bezpečnosť pasažierov.

Nový CAPTUR má na spodnej časti predného nárazníka denné svietenie v tvare písmena “C”, ktoré patrí do svetelného podpisu značky. Zadné svetlá sú spustené aj počas denného svietenia, aby bolo vozidlo dobre viditeľné počas dňa aj v noci.

  • Nepochybne crossover

Nový CAPTUR sa vyvinul krok a po kroku sa opäť sa priblížil k svojmu väčšiemu súrodencovi – k modelu KADJAR. Predná mriežka chladiča bola pozmenená tak, aby sa model viac podobal na crossovery značky Renault. Okrem toho zahŕňa mriežka aj výrazné chrómové lemovanie. Nový CAPTUR si zachováva dobrodružného ducha a preto predný aj zadný nárazník dostal spodný ochranný kryt. 

K dispozícií je aj niekoľko dizajnových diskov kolies: 16-palcové disky Adventure, 17-palcové disky Emotion, Explore alebo špeciálne Initiale Paris.

  • Fixné panoramatické strešné okno

Nový CAPTUR je od tretieho stupňa výbavy možné vybaviť fixným panoramatickým strešným oknom. Okno je dostupné exkluzívne pre dvojfarebné konfigurácie karosérie. Táto nová vlastnosť ešte viac presvetlí kabínu vozidla.

  • Sofistikovaná kabína s priateľským vybavením pre užívateľov  

Interiér vozidla je ešte rafinovanejší než predtým a ťaží z kvalitných plastov, chrómových doplnkov a elegantne tlmených farebných odtieňov. Volant ponúka ešte lepšie spracovanie materiálov a najvyššia verzia je dostupná s volantom potiahnutá exkluzívnou kožou Nappa. Riadiaca páka predstavuje moderný prístup dizajnérov a panely dverí boli prepracované tak, aby mala posádka lepší prístup k zabudovaným ovládačom. Na strope sú umiestnené LED svetlá, ktoré sú vhodné na čítanie.

Najvyššia verzia ponúka upravené sedadlá, ktoré sú komfortnejšie a ponúkajú lepšie bočné vedenie.

Nový CAPTUR má takisto viacero praktických vlastností, vrátane zásuvky Easy Life a snímateľných poťahov Zip Collection, ktoré je možné vyprať..

2. Technológia navrhnutá tak, aby bol život v modeli CAPTUR ešte príjemnejší

  • Prémiový zvuk Bose®

Unikátny a prémiový zvuk Bose® premení kabínu vozidla na koncertnú sálu. Systém produkuje autentický, čistý a realistický zvuk, ktorý je porovnateľný so zážitkom zo živej hudby. Audio systém je založený na siedmych reproduktoroch Bose a subwooferi v kufri vozidla.

  • Tri multimediálne systémy: R&Go®, Media Nav Evolution a R-LINK Evolution

Aj pri najnižšej výbave ponúka Nový CAPTUR prepojiteľnosť pomocou novej verzie systému R&Go® - jednoduchý a intuitívny systém značky Renault, ktorý zmení užívateľov smartphone na pripojiteľný tablet umiestnený v univerzálnej priehradke. Tento praktický systém umožňuje užívateľovi prístup k najbežnejším funkciám auta, vrátane navigácie, telefonovania, multimédií a k údajom o vozidle.

Stredné verzie sú vybavené systémom Media Nav Evolution, komplexným multimediálnym systémom ktorý ponúka najlepší pomer ceny a výkonu.  Systém ponúka navigáciu s informáciami o doprave, konektivitu Bluetooth, audio streaming cez smartphone, displej zadnej kamery a navyše funkcie technológie Driving Eco2, ktorá optimalizuje výkon a spotrebu paliva.

Renault R-LINK Evolution poskytuje modelu Nový CAPTUR najlepší multimediálny systém.

R-LINK Evolution zahŕňa navigáciu, ktorá ponúka dopravné spravodajstvo aktualizované v reálnom čase, 3G konektivitu, Bluetooth, prehrávanie médií (fotografie a videá) a širokú škálu aplikácií z Renault R-Link Store, tak ako aj možnosť ovládania bezpečnostných prvkov (v závislosti od verzie).

  • Nové bezpečnostné systémy pre ešte vyššiu úroveň bezpečnosti

Po prvýkrát ponúka Nový CAPTUR systém sledovania mŕtveho uhla (Blind Spot Warning) , ktorý je dostupný od tretieho stupňa výbavy. Vozidlá, motorky aj bicykle v mŕtvom uhle spätného zrkadla sledujú štyri senzory. Keď zaznamenajú vozidlo v mŕtvom uhle na dlhšie, ako jednu sekundu, upozornia vodiča pomocou výstražného svetla v spätnom zrkadle. Technológia funguje v rýchlosti od 30 km/h do 140 km/h.

Okrem zadných parkovacích senzorov a zadnej parkovacej kamery je odteraz Nový CAPTUR k dispozícii aj s prednými parkovacími senzormi.

Ďalšou novinkou je funkcia Easy Park Assist, ktorá vodičovi pomôže zaparkovať. Vodič si pred parkovaním vyberie typ parkovacieho miesta. Kým sa vozidlo hýbe okolo miesta systém zisťuje, či má dostatok priestoru na zaparkovanie. Pokiaľ je miesto dostatočné, systém sám prevezme riadenie volantu a automaticky vykoná parkovací manéver. Vodič stláča len plynový a brzdový pedál.

3.Výbava INITIALE PARIS pre Nový CAPTUR
Príslušnosť k verzii INITIALE PARIS je možné vidieť už spredu vďaka pochrómovanej mriežke chladiča vyrobenej na mieru. Pozornosť bola venovaná aj charakteristickým krytom pod nárazníkmi, ktoré sú v sivej farbe s chrómovým efektom. Rovnaký efekt je aj na lištách okolo okien. Okrem toho má Nový CAPTUR na oboch stranách chrómové prúžky s nápisom INITIALE PARIS.

Verzia INITIALE PARIS ponúka špecifickú škálu farieb, vrátane farby Čierna Améthyste, ako aj 17-palcových diskov kolies Initiale Paris. Okrem toho výbava poskytuje sekvenčné smerové svetlá s technológiou LED, branding INITIALE PARIS na spodnej časti dverí, na prachoch a na prednej maske.   

Interiér modelu Nový CAPTUR vo verzii INITIALE PARIS dotvárajú sedadlá v exkluzívnej koži Nappa, ktorou je potiahnutý aj volant s technológiou Soft Feel, chrómové lišty, časti prístrojovej dosky potiahnuté kožou s prešívaním, kovové pedále a prahy dverí.

Nový CAPTUR vo verzii INITIALE PARIS ponúka ako štandard tieto technológie : sledovanie mŕtveho uhla, Easy Park Assist, hands-free otváranie a bezkľúčové štartovanie. Okrem toho verzia obsahuje prémiový audio systém značky Bose® a posledné verzu multimediálneho systému R-LINK Evolution, vďaka ktorému má užívateľ k dispozícii média na jedno kliknutie.

4.Široká ponuka motorov
Nový CAPTUR ponúka šesť benzínových a dieselových motorov, vďaka čomu spĺňa široké spektrum potrieb zákazníkov.

K dispozícii sú dve dieselové pohonné jednotky s označením dCi 90 (spojená s dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC alebo manuálnou prevodovkou) a dCi 110 (manuál). Motor, ktorý je vybavený technológiou Stop & Start a systémom rekuperácie energie pri brzdení a spomaľovaní, ponúka výkon 110 konských síl (81kW) pri 4000 ot/m. a krútiaci moment 260Nm pri 1750 ot/m. Motor má vďaka novému turbu ešte lepšie odozvy pri nízkych otáčkach.

Model je dostupný s dvoma benzínovými motorizáciami, menovite TCe 90 (manuál) a TCe 120 (automat alebo manuál). Manuálna prevodovka je popri dvojspojkovej automatickej EDC prevodovke skvelou možnosťou pre zákazníkov, ktorí chcú mať riadenie úplne pod svojou kontrolou. Motor, ktorý ťaží z priameho vstrekovania, preplňovania turbom a z technológie Start & Stop, ponúka kutiaci moment 205 Nm pri 2000 ot/m.

RENAULT Slovensko

Všetky autorove články
Renault CAPTUR

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať