NICEBOY_072021 NICEBOY_072021 NICEBOY_072021

Rastlina tabaku prispeje k vakcíne proti COVID-19 kľúčovou zložkou

5

Dve biotechnologické spoločnosti R.J. Reynolds Tobacco a Kentucky BioProcessing používajú rastliny tabaku Nicotiana benthamiana ako biologické továrne na výrobu kľúčového proteínu pre vakcínu proti novému koronavírusu. Vakcíny účinkujú tak, že vytvárajú pre ľudský imunitný systém domnienku, že bol vystavený vírusu, aby tak začal proti vírusu bojovať, ak sa niekedy stretne so skutočným. Dosiahnuť sa to dá rôznymi spôsobmi.

Jeden z nich je konfrontovať imunitný systém s niečím, čo vyzerá ako vírus, ale nie je to infekčné. Tento prístup používa Kentucky Bioprocessing. Spoločnosť pestuje tabak v skleníku. Keď sú rastliny staré približne 25 dní, ponoria sa do roztoku obsahujúceho agrobaktérie (mikroorganizmy, ktoré infikujú rastliny). V tomto prípade boli upravené tak, aby obsahovali inštrukcie na výrobu proteínu z koronavírusu.

Sedem dní po vystavení pôsobeniu agrobaktérií sa rastliny zberajú, prechádzajú procesom extrakcie a čistenia a na konci cyklu je k dispozícii 99,9 % čistého proteínu. Samostatný súbor rastlín produkuje malú čiastočku na zabalenie vírusového proteínu. Keď je každá z týchto zložiek vyrobená a očistená osobitne, chemicky ich navzájom spoja. Výsledkom je niečo, čo sa dá injekčne podať človeku ako vakcína a vyvolá imunitnú odpoveď, ktorá by teoreticky mala chrániť pred smrťou spôsobenou ochorením COVID-19.

SAMSUNG_07M2 Advertisement

Potrvá ešte niekoľko týždňov, kým bude vakcína Kentucky Bioprocessing pripravená na počiatočné testovanie na ľuďoch. Oproti iným vakcínam však má niekoľko výhod. Môže byť napríklad skladovaná pri normálnych chladiacich teplotách a dokonca môže byť stabilná pri izbovej teplote, čo uľahčuje jeho distribúciu.

Zdroj: npr.org.

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

bob cialis reakcia na: Rastlina tabaku prispeje k vakcíne proti COVID-19 kľúčovou zložkou

3.6.2021 19:06
<a href="https://vskamagrav.com/">kamagra 100 online</a>
Reagovať

chloroquine side effect reakcia na: Rastlina tabaku prispeje k vakcíne proti COVID-19 kľúčovou zložkou

15.2.2021 17:02
hloroquine <a href="https://chloroquineorigin.com/#">aralen hydrochloride</a> chloroquinr
Reagovať

cialis 26 norvasc prella reakcia na: Rastlina tabaku prispeje k vakcíne proti COVID-19 kľúčovou zložkou

10.12.2020 03:12
Cheap Valtrex 1000mg edibegrobe <a href="https://xbuycheapcialiss.com/">cialis for sale</a> oblicHom Buspar Overnight Shipping
Reagovať

. reakcia na: Rastlina tabaku prispeje k vakcíne proti COVID-19 kľúčovou zložkou

23.10.2020 11:10
Fake news
Reagovať

RE: .tabak... reakcia na: .

24.10.2020 17:10
Má ísť o tabak ako rastlinu, alebo v cigaretach alebo Tabak v parlamente?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať