SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Reallusion: Prichádza éra ultrarealistických digitálnych 3D hercov

3

3D modely ľudských postáv sa používajú na vytváranie vizualizácií v mnohých odvetviach aj mimo hier a filmov, a to od výroby, obchodu cez architektonické vizualizácie až po mediálnu zábavu. Tisíce 3D modelov postáv možno ľahko nájsť online. No nech vyzerajú akokoľvek realisticky, väčšine 3D postáv zvyčajne chýba prirodzený pohyb skutočných ľudských bytostí, či už ide o statické pózy, tváre bez emócií, alebo animácie strnulého tela. 

Transformácia naskenovaných modelov na animovaných ľudí si vyžaduje nielen zručnosť a skúsenosti, ale aj technológiu na tvorbu postavy. Teraz spoločnosť Reallusion, ktorá vyvinula iClone a Character Creator, priniesla nový riešenie Scan to Animation Pipeline, ktorý pridáva do skenovaných obrázkov detaily a realizmus. Reallusion úspešne premieňa naskenované modely na živé animované 3D postavy, ktoré sú plne ovládateľné a dajú sa exportovať do hlavných 3D nástrojov.

Scan to Animation Pipeline poskytuje najvyšší realizmus a kontrolu nad 3D ľuďmi s cieľom efektívne zlepšiť obchodnú vizualizáciu, digitálne dvojčatá či simulácie davu. Ultrarealistickí digitálni ľudia poskytujú najvyššie detaily a možno ich prispôsobiť až na úroveň vlasov, tváre a tela, vrstiev kože a oblečenia. Sú vhodné pre filmy v reálnom čase a herné projekty.

Modely sú navrhnuté tak, aby oživili obchodné simulácie pomocou plne ovládateľných, realistických digitálnych davov, a to vrátane výrazov tváre a synchronizácie pier. Jednu postavu možno použiť na rôzne účely od podnikania, školenia, archivácie až po filmy a hry. Všetok obsah je takisto kompatibilný s väčšinou 3D programov vrátane Unreal Engine, Unity, Blender, Maya, MotionBuilder, 3ds Max, Cinema4D a iClone.

Zdroj: creativebloq.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Lubomir Lacko klamar reakcia na: Reallusion: Prichádza éra ultrarealistických digitálnych 3D hercov

15.11.2021 01:11
Lubomir Lacko klamar
Reagovať

RE: Lubomir Lacko klamar reakcia na: Lubomir Lacko klamar

15.11.2021 13:11
Chceš povedať, že on nie je ultrarealistický?
Reagovať

RE: RE: Lubomir Lacko klamar reakcia na: RE: Lubomir Lacko klamar

15.11.2021 14:11
Samozrejme, ani trosku neni. Realistickost sa hodnoti pohyb postav, nie fotkou textury.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať