SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Republic of Gamers predstavil na veľtrhu CES 2023 arzenál herných notebookov s maximálnym výkonom

Tlačové správy
0

Debut nových zariadení dopĺňajú technológie ROG Nebula a ROG Intelligent Cooling, ktoré posúvajú hranice inovácií

SAMSUNG 07M Advertisement  

  • Úplne nové procesory a grafické karty pre maximálny výkon: Nové čipy od výrobcov Intel®, AMD a NVIDIA® prinášajú najvyšší výkon a najnovšie funkcie
  • Zlepšené Nebula displeje a inteligentné chladenie v každom produktovom rade: Viac notebookov s Mini LED displejmi a väčšími chladičmi
  • Zariadenia s novým dizajnom posúvajú hranice štýlu a výkonu: Úplne nové notebooky radu Strix, Zephyrus M16 a Flow X13

Republic of Gamers (ROG) s hrdosťou oznámil nové portfólio herných notebookov na rok 2023 s najnovšími procesormi a grafickými kartami od AMD, Intel® a NVIDIA® a zlepšenou technológiou chladenia Intelligent Cooling Technology. Produktový rad notebookov Strix na rok 2023 pozostáva z nových modelov s výrazne zlepšeným chladením a väčšími 16- a 18-palcovými obrazovkami. Nový Zephyrus M16 prichádza s AniMe Matrix displejom, Flow X13 disponuje novým dizajnom a spoločne s externou grafickou kartou XG Mobile využíva potenciál najnovšieho hardvéru.

Úplne nové procesory a grafické karty pre maximálny výkon

ROG zakomponoval najnovší hardvér od partnerov do všetkých notebookov na rok 2023. Nové procesory 13. generácie od Intelu kombinujú jadrá pre výkon a energetickú efektivitu, nové procesory AMD Ryzen Zen 4 disponujú vyšším počtom jadier a grafické karty GeForce RTX 40 pre notebooky od NVIDIA ponúkajú neuveriteľný výkon rastrovania a viacero funkcií ako DLSS 3 a AV1 kódovanie. V kombinácii s najlepšími displejmi na hranie a so špičkovým chladením posúva ROG výkon herných notebookov na novú úroveň.

Zlepšené Nebula displeje a inteligentné chladenie v každom produktovom rade

ROG vie, že herné vizuály ďalšej generácie najlepšie vyniknú na nádherných displejoch. Preto v roku 2022 vytvoril označenie Nebula, ktoré definuje obrazovky spĺňajúce prísne kritériá rýchlej odozvy, jasného podsvietenia a živých farieb.

Tento rok sú Nebula displeje dostupné v ešte väčšom množstve modelov rôznych formátov – od kompaktných 13-palcových notebookov až po pohlcujúce 18-palcové uhlopriečky. A hráči nenájdu Nebula displeje nikde inde.

ROG takisto zlepšil svoju technológiu chladenia Intelligent Cooling Technology, ktorá kladie veľký dôraz na účinnosť chladenia aj na jeho hlučnosť. Účinné chladenie je jedna z najdôležitejších vlastností herných notebookov, pretože výkonný hardvér s nedostatočným chladením nedokáže zvýšiť svoj výkon tak výrazne, resp. na tak dlho, ako by mal. ROG v roku 2023 zakomponoval do väčšieho počtu herných notebookov dve kľúčové inovácie: väčší chladič na celú šírku a technológiu Tri-Fan – obe z nich debutovali v roku 2022 s modelom Flow X16.

Zlepšený dizajn chladiča pokrýva celú zadnú časť šasi vybraných zariadení. Výrazne sa tým zväčšila plocha chladiča v porovnaní s tradičnými dizajnmi, ktoré majú iba polovičné rebrá v blízkosti výduchov s polovičnou veľkosťou. Tento chladič je vo výbave tohtoročného modelu Zephyrus M16. 16- a 18-palcové notebooky Strix využívajú extra hrubú verziu tohto chladiča, aby získali z hardvéru ešte viac výkonu. Technológia Tri-Fan rozširuje chladenie o tretí ventilátor, ktorý zabezpečuje kriticky dôležité prúdenie vzduchu k vnútorným komponentom a pomáha grafickej karte efektívnejšie odvádzať teplo. Tretí ventilátor v kombinácii s novými chladičmi na celú šírku umožňuje dosiahnuť novú hranicu výkonu v ultraprenosných aj v esports notebookoch, ako je ROG Strix, a to bez zhoršenia hlučnosti.

ROG Strix opäť definuje, ako vyzerá líder medzi hernými notebookmi

Notebooky radu Strix SCAR patria dlhodobo medzi vlajkové lode, čo sa týka výkonu, a modely na rok 2023 nie sú výnimkou. Strix SCAR 16 a 18 majú nové názvy, ktoré odzrkadľujú nový dizajn šasi s väčšími 16- a 18-palcovými displejmi s pomerom strán 16 : 10. Tieto displeje umožňujú hráčom vidieť nepriateľa ešte lepšie ako doteraz a 16-palcový model je k dispozícii aj s novým QHD, 240 Hz Nebula HDR displejom s technológiou Mini LED.

ROG takisto zlepšil účinnosť chladenia, čo umožňuje zvýšiť výkon procesora a grafickej karty pre dosiahnutie maximálnej snímkovej frekvencie. Strix SCAR 16 a 18 majú vo výbave extra hrubý chladič na celú šírku a technológiu Tri-Fan pre výrazne účinnejšie odvádzanie tepla. V kombinácii s tekutým kovom Thermal Grizzly Conductonaut Extreme, ktorý je aplikovaný na procesore aj na grafickej karte, dokázal ROG posunúť výkon notebookov SCAR 16 a SCAR 18 ešte vyššie.

Strix SCAR 16 a 18 využívajú špičkový procesor 13. generácie Intel Corei9 13980HX s 8 výkonnými jadrami a 16 energeticky efektívnymi jadrami na dosiahnutie nevídaného herného výkonu. Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 4090 s TGP až 175 W dokáže pracovať s vyššími frekvenciami a ešte dlhšie ako kedykoľvek doteraz.

Zlepšenia na rok 2023 sa netýkajú iba modelov SCAR. Nové notebooky Strix G16 a Strix G18 poháňa totožný procesor 13. generácie Intel Core i9 13980HX. K dispozícii sú v konfigurácii s grafickou kartou až do NVIDIA GeForce RTX 4090. Strix G17 a Strix SCAR 17 využívajú procesor AMD Ryzen Zen 4 s až 16 výkonnými jadrami, ktorý je ideálny na hranie aj na tvorbu obsahu. Dopĺňa ho grafická karta až do NVIDIA GeForce RTX 4090.

ROG Zephyrus spája výkon a prenosnosť

Produktový rad Zephyrus je zameraný na kombináciu výnimočného výkonu v tenkom a ľahkom šasi, ktoré si môžete so sebou zobrať kamkoľvek. V roku 2023 sa zlepšení dočkal celý produktový rad na čele s modelom Zephyrus M16.

Ultratenký M16 je navrhnutý pre hráčov a tvorcov obsahu. Notebook má kompletne prepracovaný tenký a ľahký dizajn so zlepšeným chladením s technológiou Tri-Fan Technology a chladičom na celú šírku. Zephyrus M16 na rok 2023 vďaka tomu dokáže pracovať s TPD až o 25 W vyšším v porovnaní s minuloročným modelom – čo prináša ešte viac výkonu pre procesor Intel Core i9 13900H a grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 4090 s technológiami MUX Switch a NVIDIA Advanced Optimus. Zephyrus M16 na rok 2023 je takisto prvé 16-palcové zariadenie s ikonickými AniMe Matrix LED svetelnými efektmi, ktoré umožňujú hráčom prezentovať svoju unikátnosť a kreativitu, kdekoľvek sú.

Extra snímky budú počas hrania vyzerať ešte lepšie ako doteraz, keďže M16 je vybavený 16-palcovým QHD Nebula HDR displejom s technológiou Mini LED. Obrazovka disponuje 1 024 zónami stmievania, čo je dvojnásobok v porovnaní s minuloročným panelom. Prejavuje sa to zobrazením dokonalej čiernej, maximálnym jasom 1 100 nitov pre HDR obsah a kontrastom a detailmi, ktoré boli doteraz v hernom notebooku nevídané. Obnovovacia frekvencia až 240 Hz a 100 % pokrytie priestoru DCI-P3 zabezpečujú, že všetok obsah bude vyzerať úžasne.

Zlepšení na rok 2023 sa dočkali aj ďalšie modely radu Zephyrus. Úplne nový Zephyrus G16 je vybavený procesorom Intel Core i9 13900H a grafickou kartou až do NVIDIA GeForce RTX 4070 s technológiami MUX Switch a NVIDIA Advanced Optimus. G16 takisto ponúka Nebula displej so 16-palcovou uhlopriečkou, QHD rozlíšením a 240 Hz obnovovacou frekvenciou. Zephyrus G14 dostal do výbavy úplne nové komponenty, ako je AMD Ryzen Zen 4 a grafická karta až do NVIDIA GeForce RTX 4090 s MUX Switch a NVIDIA Advanced Optimus. G14 je prvý 14-palcový ROG notebook s Nebula HDR displejom s 504 zónami stmievania, maximálnym jasom 600 nitov a 100 % pokrytím priestoru DCI-P3. Pokiaľ HDR nie je prioritou, hráči si môžu zvoliť konfigurácie s AniMe Matrix panelom.

Legendárny Zephyrus Duo 16 ponúka kombináciu 16-palcového Mini LED panela s druhým dotykovým displejom s rozlíšením 4K, ktorý sa automaticky nadvihne pri otvorení notebooku. Duo 16 je vysnívaný notebook pre hráčov a tvorcov obsahu, ktorí chcú byť mobilní. Duo 16 na rok 2023 dostal do výbavy ešte viac výkonu vďaka procesoru AMD RyzenZen 4 so 16 jadrami a grafickej karte NVIDIA GeForce RTX 4090 s technológiou MUX Switch.

Jazdite na vlne s ROG Flow

Flow X13 na rok 2023 je vybavený procesorom AMD RyzenZen 4 a grafickou kartou až do NVIDIA GeForce RTX 4070 – ide o veľké zlepšenie v porovnaní s predchodcom. Dedikovaný MUX Switch a NVIDIA Advanced Optimus umožňujú notebooku inteligentne smerovať signál do displeja pre najvyšší výkon pri hraní a najlepšiu výdrž batérie mimo hrania. Tekutý kov na procesore znižuje teplotu až o 13 °C v porovnaní s tradičnou teplovodivou pastou, čím poskytuje vyšší výkon pri hraní aj tvorbe obsahu. Flow X13 má vo výbave až 32 GB ultrarýchlej operačnej pamäte typu LPDDR5, ktorá má o 50 % rýchlejší dátový prenos a o 18 % nižšiu spotrebu v porovnaní s LPDDR4, vďaka čomu dokáže X13 fungovať celý deň.

Flow X13 na rok 2023 má šasi s úplne novým dizajnom, ktorý je o 10 mm menší pri zachovaní 15-palcovej klávesnice a zvýšení kapacity batérie zo 62 na 75 Wh. Zmenil sa aj dizajn 360° pántu, ktorý teraz umožňuje lepší prístup k čerstvému vzduchu. Hliníkové veko s novou textúrou, ktorá je inšpirovaná gravitačnými vlnami, zabezpečuje lepšiu priľnavosť pre pohodlnejšie prenášanie. Vo výbave je tiež FHD IR kamera s prihlasovaním cez Windows Hello, väčší touchpad a nový dotykový Nebula displej s rozlíšením QHD a 165 Hz obnovovacou frekvenciou.

Flow Z13 je rovnako výnimočný. Model na rok 2023 ponúka grafickú kartu až do NVIDIA GeForce RTX 4060 s TGP až 65 W – ide o 62 % nárast v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Z13 takisto disponuje dedikovaným MUX Switchom s podporou pre NVIDIA Advanced Optimus, chladením pomocou tekutého kovu a odparovacej komory a 13-palcovým QHD Nebula displejom so 165 Hz obnovovacou frekvenciou.

Nové komponenty dostal aj ROG Flow X16. Poháňa ho procesor až do Intel Corei9 13900H s grafickou kartou až NVIDIA GeForce RTX 4070 s technológiami MUX Switch a NVIDIA Advanced Optimus. Zlepšený Nebula HDR Mini LED dotykový displej ponúka maximálny jas 1 100 nitov a 240 Hz obnovovaciu frekvenciu, čím zabezpečuje najlepší možný HDR zážitok v ultraprenosnom notebooku. Všetky modely radu Flow na rok 2023 sú vybavené ochranným sklom Corning® Gorilla® Glass DXC, ktoré zvyšuje odolnosť o 40 % a zároveň výrazne znižuje odlesky. Vďaka tomu sa so zariadeniami radu Flow pracuje vo vonkajších a svetlých prostrediach ešte pohodlnejšie, pričom disponujú špičkovou odolnosťou voči poškriabaniu.

Modely radu Flow na rok 2023 dopĺňa úplne nová externá grafická karta XG Mobile s čipom až do NVIDIA GeForce RTX 4090 s maximálnym TGP 175 W. Na rozdiel od ostatných externých grafických kariet, ktoré sú veľké a masívne, predstavuje XG Mobile kompaktné riešenie, ktoré zvyšuje grafický výkon, je ľahko prenosné a ponúka výbavu extra portov. Kombináciou zariadenia radu Flow s externou grafickou kartou XG Mobile môžete získať zážitok na úrovni stolného počítača, a to kdekoľvek.

CENA & DOSTUPNOSŤ

Nové ROG Strix SCAR notebooky budú na našom trhu k dispozícii už v tomto kvartáli. O dostupnosti ďalších modelov budeme informovať priebežne.

Zobrazit Galériu

ASUS Computer Czech Republic, s. r. o., o. z.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať