PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Robot na zber ovocia alebo čistenie pláže, ktorý vzbudzuje rešpekt

Technológie
1

Hexapod Pro môže podľa niekoho vyzerať desivo, ale v skutočnosti je to celkom neškodný malý robot, navrhnutý na vykonávanie úloh, ktoré sú pre ľudí možno nudné. Dron so šiestimi ramenami bol predstavený ako viacúčelový robot používaný na zber ovocia a zeleniny, no poslúži aj na upratovanie pláží a lesov. Robot s dizajnom inšpirovaným medúzami prichádza s centrálnym spracovateľským uzlom s viacerými kamerami typu rybie oko na 360° videnie a súpravou šiestich flexibilných ramien s tromi prstami na každé rameno, aby mohol zbierať predmety.

Hexapod Pro, navrhnutý austrálskym dizajnérom Chrisom Kochom, sa najlepšie hodí na vykonávanie úloh, ktoré si vyžadujú základné zručnosti sledovania a zbierania predmetov. Jeho ramená sú vybavené párom mäkkých robotických chápadiel, vďaka ktorým môže pevne uchopiť a odtrhnúť plodiny bez toho, aby sa poškodili.

Dvanásť kamier typu rybie oko, rozmiestnených okolo jeho „hlavy“, mu umožňuje vidieť prakticky všade bez akýchkoľvek slepých miest a 6 ramien vyzerá takmer identicky s tými, ktorými disponuje doktor Otto Octavius, jeden z mnohých nepriateľov Spidermana. Hexapod Pro je však zatial len koncept a nie je známe či a kedy sa dostane do predaja.

Zdroj: yankodesign.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

To je ako reakcia na: Robot na zber ovocia alebo čistenie pláže, ktorý vzbudzuje rešpekt

24.9.2022 20:09
To je ako z Vojny svetov
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať