SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Robot vám pomôže pestovať marihuanu hoci aj v obývačke

Technológie
0

V súčasnosti umelá inteligencia pomáha plniť nespočetné množstvo každodenných úloh. Spoločnosť Boundless Robotics Inc. dokonca ponúka robot Annaboto na domáce pestovanie marihuany tam, kde je jej rekreačné užívanie legálne. Cieľom je „umožniť ľuďom vypestovať si vlastné čerstvé konope bez pesticídov v súkromí svojho domova“, povedal generálny riaditeľ spoločnosti Carl Palme. „Využívame robotiku a umelú inteligenciu na to, aby sme komukoľvek a kdekoľvek výrazne uľahčili pestovanie akéhokoľvek druhu v ktoromkoľvek ročnom období,“ dodal.

Robot Annaboto, vlajkový produkt bostonskej spoločnosti, v súčasnosti využívajú zákazníci v Massachusetts a na Rhode Islande. Firma sa zameriava na zákazníkov, ktorí užívajú kanabis na zdravotné a wellness účely. Robot vďaka použitiu umelej inteligencie, robotiky a hydropónie umožňuje pestovať konope jediným stlačením tlačidla a pridaním vody. Funguje tak, že každých 15 minút urobí snímku vášho prostredia, zhromažďuje a porovnáva údaje, potom využíva tieto informácie na úpravu nastavenia.

Predplatné NEXTECH 2021

Vypestovanie rastliny od semena po zber zvyčajne trvá 90 až 100 dní. Annaboto je poháňaný elektrinou, ale pokiaľ ide o spotrebu energie, všetko závisí od prostredia. Boundless Robotics plánuje pracovať na prispôsobení svojej technológie, aby pomohla priemyselným pestovateľom s automatizáciou ich skleníkov. A hoci spoločnosť sa zameriava na konope, tento robot dokáže vypestovať takmer akúkoľvek inú rastlinu.

Zdroj: greenentrepreneur.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať