PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Samsung HW-Q600B / Priestorový zvuk pre váš televízor

0

Soundbar Samsung HW-Q600B je z novej produktovej série Q a je priamo navrhnutý pre nový rad televízorov Samsung s podporou technológie Q-Symphony, ktorá zabezpečuje synchronizáciu so zvukovým dielom televízora.

 

Soundbar prichádza s podporou zvuku vo formátoch Dolby Atmos a DTS Virtual :X v konfigurácii 3.1.2, teda tri predné kanály, jeden subwoofer a dva predné horné kanály. Súprava pozostáva zo soundbaru a bezdrôtového sub­woofera. Obsahuje spolu 9 reproduktorov, osem v soundbare a jeden v subwooferi. Zariadenie na generovanie dvoch virtuálnych vrchných efektových kanálov využíva technológiu Acoustic Beam, ktorá pomocou radu otvorov na vrchnej strane odráža zvuk od stropu. Základné ovládacie tlačidlá sú umiestnené hore v strede, posunuté na zadnú hranu. K dispozícii je aj diaľkový ovládač, ten však asi nebudete často používať, soundbar možno ovládať priamo ovládačom televízora.

Zariadenie má viacero možností pripojenia: priebežný HDMI s kanálom eARC, optický S/PDIF a bluetooth vrátane funkcie Multiconnection, ktorá umožňuje pripojenie cez bluetooth k dvom zariadeniam súčasne. Vďaka bluetoothovému pripojeniu možno zariadenie využiť ako kvalitný bezdrôtový reproduktor a prehrávať na ňom hudbu z mobilných zariadení. Pri pripojení cez HDMI je podporovaný kanál eARC, teda spätný kanál audia z TV, takže si priestorový zvuk užijete aj pri prehrávaní streamovaného videa priamo na TV, napr. z Netflixu, YouTube a ďalších. Signál HDMI sa prenáša bezstratovo a bez úpravy, takže môžete využiť aj HDR video. 

Soundbar som testoval s prvým OLED televízorom od Samsungu 65S95B, ktorý je z najnovšej generácie televízorov Samsung a podporuje synchronizáciu zvuku Q-Symphony. Napriek tomu, že jeho zvukový diel sám osebe dokáže veľa, v spojení so soundbarom naberie úplne inú úroveň. Kvalita zvuku aj priestorový efekt sú výborné a sledovanie filmov je zážitok. Na lepší priestorový vnem chýbajú zadné kanály. Dialógy sú však čisté a zrozumiteľné, a to aj vďaka adaptívnemu zvuku. Ak práve nepozeráte televízor, soundbar poslúži v role kvalitnej audiosústavy s pripojením bluetooth.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Podpora Dolby Atmos, DTS Virtual :X, kvalitný zvuk, výkon, Bluetooth Multiconnect
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Počet kanálov: 3.1.2, podpora Dolby Atmos, DTS Virtual :X, podpora Q-symphony, počet reproduktorov: 9, pripojenie: HDMI (ARC) (CEC), Bluetooth Multi Connection, Tap Sound, rozmery a hmotnosť zvukového panela: (d × v × š) 1030 × 57 × 105 mm, 3,8 kg, subwoofer: (d × v × š) 184 × 343 × 295 mm, 5,5 kg

• Cena: 479 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať