SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Samsung HW-S801B / Štýlové ozvučenie

0

Samsung ponúka viacero radov lifestylových televízorov. Ak si takýto televízor chcete nainštalovať do moderného bytu, budete vyžadovať, aby aj soundbar zodpovedal dizajnovej línii a nebol veľmi nápadný. Práve tieto požiadavky sa snaží splniť nový ultratenký soundbar HW-S801B. Jeho nápaditý dizajn je veľmi vhodný, aj pokiaľ máte televízor zavesený na stene, o to viac, že aj so subwooferom je v bielej farbe. Napriek malým rozmerom zariadenie podporuje zvuk vo formátoch Dolby Atmos a DTS Virtual :X v konfigurácii 3.1.2, teda tri predné kanály, jeden subwoofer a dva predné horné kanály. Súprava sa skladá zo soundbaru a bezdrôtového subwoofera. HW-S801B je prvý soundbar na svete s bezdrôtovým prenosom priestorových formátov Dolby Atmos a DTS Virtual :X. Táto funkcia však pracuje iba s vybranými modelmi televízorov Samsung na rok 2022. Soundbar podporuje technológiu Q Symphony zabezpečujúcu spoluprácu s reproduktormi televízora, ktoré sú zapojené do ďalších virtuálnych kanálov. K zostave možno dokúpiť aj súpravu dvoch zadných bezdrôtových reproduktorov Wireless Rear Speaker Kit (SWA-9500S), ktoré doplnia pravý a ľavý zadný kanál a pravý a ľavý horný zadný kanál. Soundbar má tri možnosti pripojenia. Je tu dvojica portov micro HDMI na priebežné pripojenie externého zariadenia, napríklad satelitného prijímača, výstup podporuje eARC, takže si priestorový zvuk užijete aj pri prehrávaní streamovaného videa priamo na TV, napr. z Netflixu, YouTube a ďalších zdrojov. Vďaka technológii bluetooth môžete pripojiť mobilné zariadenia alebo PC, prípadne sa môžete spoľahnúť na Wi-Fi, ktoré zabezpečuje nielen bezdrôtový prenos priestorového zvuku, ale aj multiroomové pripojenie, takže s pomocou soundbaru môžete prehrávať hudbu napríklad zo služieb Spotify, Tidal alebo ďalších. Zariadenie má svoj diaľkový ovládač, môžete však využívať aj ovládač od TV. V prípade potreby sú ovládacie tlačidlá umiestnené na vrchnej strane soundbaru. Zariadenie nemá displej, iba rad LED diód, ktoré signalizujú stav, detekcia vstupov je hlasová.

Soundbar obsahuje dovedna 9 reproduktorov, jeden navyše je v subwooferi. Pri bezdrôtovom pripojení s Q Symphony s využitím aj reproduktorov televízora dostanete v podstate plnohodnotné domáce kino. Soundbar svojimi výkonmi príjemne prekvapil. V zostave s televízorom je priestorový zvuk veľmi pôsobivý a prekvapivo dobre lokalizovaný. Aj bez zadných reproduktorov je tak sledovanie filmov zážitkom. Subwoofer má aj napriek malým rozmerom dostatok výkonu a skôr ho budete krotiť. Spolupráca soundbaru s novými modelmi televízorov Samsung je veľmi dobrá a investícia určite stojí za to.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, výkon, kvalitný zvuk, podpora Dolby Atmos, DTS Virtual :X, podpora Q Symphony
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Počet kanálov: 3.1.2, výkon: soundbar 28 W, subwoofer 26 W, podpora Dolby Atmos, DTS Virtual :X, podpora Q Symphony, počet reproduktorov: 10, pripojenie: HDMI (ARC) (CEC), bluetooth, Wi-Fi, podpora AirPlay2, Spotify Connect, rozmery a hmotnosť zvukového panela (d × v × š): 1160 × 38 × 39,9 mm, 1,4 kg, subwoofer: (d × v × š) 238 × 240,8 × 238 mm, 6,4 kg 

• Cena: 599 EUR

HODNOTENIE: 9/10

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať