Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Samsung The Sero QE43LS05T / Otočte si, ako chcete

0

Samsung už dlhší čas rozširuje svoju ponuku lifestylových televízorov. Zatiaľ čo doterajšie dve série The Serif a The Frame obsahujú viac-menej klasické televízory s osobitým dizajnom, novinka nazvaná The Sero ponúka niečo viac. Ide o vôbec prvý komerčný televízor na trhu, ktorý využíva otočný displej, takže obraz sa môžete pozerať tak na šírku, ako aj na výšku. Z technologického hľadiska je táto koncepcia veľmi zaujímavá a výrobca ňou plánuje osloviť hlavne mladších používateľov, ktorí svoj život trávia na sociálnych sieťach alebo konzumovaním obsahu, zväčša na mobilných zariadeniach. The Sero ako jediný televízor dokáže svoje zobrazenie prispôsobiť mobilnému zariadeniu. To znamená, že ak máte k prístroju pripojený smartfón, ten dokáže meniť orientáciu displeja podľa toho, ako máte práve otočený displej smartfónu. Pri prezeraní sociál­nych sietí tak môžete zrkadliť obsah telefónu na displeji na výšku a vidieť v podstate to isté, čo vidíte na smartfóne, ibaže zväčšené na veľkom displeji . Ak si prezeráte fotografie alebo videá, stačí smartfón otočiť na šírku a automaticky s ním sa otočí aj obrazovka televízora. Je to veľmi pôsobivé a pre mladého používateľa určite zaujímavé. Zrkadlenie mobilu môžete takisto spustiť pomocou funkcie Easy Tab jednoduchým poklepaním mobilom na rám televízora. Okrem zdieľania obrazovky má televízor aj hudobný režim, ktorý umožňuje prehrávanie hudby pri zobrazení efektového pozadia. Vo vypnutom stave je tu, samozrejme, režim Ambient+, pomocou ktorého si môžete vytvoriť ideálnu atmosféru. Nechýba ani podpora Apple AirPlay 2 na prehrávanie obsahu zo zariadenia s operačným systémom iOS. Popri tom The Sero ponúka aj herný režim v podobe Auto Game Mode (ALLM) a s funkciou Game Motion Plus. Televízor spolupracuje aj s aplikáciou Smart Thinks, vďaka čomu ho môžete zaradiť do svojho systému inteligentnej domácnosti. Môžete tak napríklad sledovať svoje obľúbené videá na smartfóne alebo tablete a po príchode k televízoru pokračovať v ich pozeraní priamo na televízore.

Televízor má uhlopriečku 43 palcov, ktorá je jediná, akú môžete mať, a je koncipovaný tak, že stojí priamo na zemi. Celý prístroj vyzerá zboku ako reklamný stojan typu A, zo zadnej strany má mohutnú nohu, ktorá ho podopiera.  Keďže sa prístroj svojou koncepciou hodí aj ako prezentačný displej do firiem, možno k nemu dokúpiť kolieska, pomocou ktorých sa dá jednoduchšie presúvať. Vo vypnutom stave je displej vždy vo vertikálnej polohe. Do horizontálnej polohy ho môžete otočiť buď pomocou diaľkového ovládača, alebo ak k nemu máte pripojený smartfón. Potom stačí iba otočiť smartfónom a prístroj bude kopírovať jeho polohu. Otáčanie displeja však funguje iba na jednu stranu a má iba dve polohy – horizontálnu a vertikálnu. Nezáleží teda na tom, na ktorú stranu budete otáčať smartfón. K televízoru sa dodáva inteligentný diaľkový ovládač, ktorý Samsung využíva v podstate pri všetkých svojich modeloch. Tu je však osadený navyše ďalším tlačidlom, ktoré má na starosti práve otáčanie displeja.

The Sero je vybavený displejom QLED s technológiou Quantum Dot a podsvietením Edge LED, ktoré pochádza z minuloročnej série Q60R. Televízor má vďaka tomu veľmi slušné pozorovacie uhly a antireflexný povrch panela. Obraz je vzhľadom na technológiu veľmi dobrý a poteší hlavne tým, že vo všetkých polohách je dobre pozorovateľný bez efektu straty farieb alebo kontrastu. Veľmi sa podaril aj zvukový diel, ktorý pracuje s výkonom 60 W. Medzi televízormi je skôr nadštandardný a bez problémov nahradí aj strednú kategóriu soundbarov. 

Ako cieľovú skupinu by som videl najmä mladých ľudí, zaujímavé však môže byť jeho použitie aj v rámci firiem na rôzne prezentačné účely. Ako hlavný televízor v domácnosti sa podľa mňa veľmi nehodí, už aj vzhľadom na malú uhlopriečku obrazu, ale ako doplnok napríklad do detskej izby tínedžera by mohol byť veľmi zaujímavý.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Otáčanie obrazu, výborný zvuk, výbava, kvalita obrazu
- Nemá eternet

PARAMETRE:

• Uhlopriečka 43", panel Quantum Dot, rozlíšenie 3840 × 2160, podpora HDR10, HDR10+, HLG, procesor Quantum 4K, farebné spracovanie 10-bitové, pripojenie: 3× HDMI, optický výstup S/PDIF, 2× USB 2.0, DVB-T2/T/C/ S2, Wi-Fi, Ci+ 1.4, HbbTV 1.5, zvuk 4.1, 60 W, bluetooth 4.2, rozmery: 564,7 × 1200 × 327 mm; hmotnosť so stojanom 33,4 kg 

HODNOTENIE: 9/10


                                         

 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať