SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Samsung Unpacked – nové „skladačky“ prichádzajú

2

Spoločnosť Samsung, líder v produkcii smartfónov so skladacím displejom, predstavuje už 4. generáciu modelov Samsung Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4, nové verzie inteligentných hodiniek a slúchadiel.

Väčší z modelov Galaxy Z Fold4 využíva ohybný displej, ktorý sa skladá na výšku a po rozložení vytvorí plochu s uhlopriečkou 7,6", teda väčšiu, ako nájdete na bežných 7" tabletoch. Novinka prináša viacero zmien, inovácií a zlepšení, ktoré výrobca zapracoval hlavne na základe podnetov používateľov predošlých generácií. Napriek tomu, že oproti Z Fold3 je zariadenie teraz o 3,1 mm nižšie, došlo k zväčšeniu rozmerov oboch displejov, ktoré sa natiahli viac na šírku k okrajom a zmenšili sa tak rámčeky okolo nich.

Vonkajší displej je 2,7 mm širší, takže sa pri ňom zmenil pomer strán z 24,5:9 na 23,1:9 s rozlíšením 2316 × 904 bodov, pričom šírka zariadenia v zloženom stave je rovnaká. Vnútorný displej je o 3 mm širší, s rozlíšením 2176 × 1812 bodov a šírka v rozloženom stave sa zväčšila o 2 mm. Displej však má rovnakú uhlopriečku 7,6" a je typu AMOLED 2X Infinity flex display. Svietivosť sa zvýšila až na 1000 nitov a rozšíril sa rozsah pracovnej frekvencie už od 1 Hz do 120 Hz. Takáto nízka frekvencia má zmysel hlavne pri zobrazovaní statického obsahu, keď výrazne šetrí batériu.

Zväčšené rozmery displejov poslúžia predovšetkým v móde Flex, keď je zariadenie čiastočne roztvorené a možno prehliadať multimédiá. Pozitívna správa je, že Z Fold4 je oproti svojmu predchodcovi aj ľahší. Hmotnosť sa znížila z 271 na 263 g. Modernizácie sa dočkal vnútorný displej aj z hľadiska maskovania prednej selfie kamery. Teraz si ju všimnete iba pri naozaj podrobnom hľadaní.

Modernizácie sa dočkali aj fotoaparáty. Ultraširokouhlý zostal rovnaký s rozlíšením 12 Mpx, štandardný dostal nový snímač s rozlíšením 50 Mpx s OIS a zaostrovaním Dual Pixel. Nový snímač umožňuje vďaka technológii pixel bending vytvárať pôsobivé nočné fotografie aj videá, snímač má o 23 % vyššiu citlivosť oproti predchodcovi. Tele kamera obsahuje 10 Mpx snímač s OIS a PDAF zaostrovaním.

 

Z Fold4 dostal aj novú generáciu procesora Snapdragon 8+ gen. 1, postaveného na 4 nm technológii, ktorá dáva predpoklad na vyšší výkon a nižšiu spotrebu energie. Štandardne je vybavený 12 GB RAM a 256/512 GB alebo 1 TB úložiskom. Veľa zlepšení však dostal aj softvér zariadenia. Aplikácie možno prepínať a spúšťať priamo z taskbaru. Výrazným zlepšením prešlo zobrazenie viacerých aplikácií. Veľkosť ich okien si môžete veľmi jednoducho dynamicky meniť, pričom k novému rozmiestneniu sa dostanete jedným tlačidlom. Pri snímaní fotografií môžete využiť vnútorný displej po rozdelení na zobrazenie zoom mapy, ktorá vám zobrazuje, kde sa na obraze nachádzate. Zariadenie podporuje tak ako predchodca dva modely pera S Pen. Verzia S Pen Fold Edition je kompatibilná iba s modelmi Z Fold3 a Z Fold4. Ide o voliteľné príslušenstvo, ktoré je súčasťou obalu so stojančekom a držiakom na pero. Voliteľná je aj verzia S Pen Pro kompatibilná so všetkými produktmi Galaxy s podporou S Pen. Tento model komunikuje aj prostredníctvom bluetooth.

Z Fold4 je dostupný v troch farebných verziách – čiernej, sivozelenej a béžovej.

Hlavné vlastnosti Galaxy Z Fold4

- Ideálny telefón na multitasking, pre manažérov a podobne

- Optimalizovaný pomer strán a širšie displeje

- Ešte menej nápadná selfie kamera pod displejom

- Výkonnejší 4nm procesor

- Lepšie fotoaparáty

- Nižšia hmotnosť

- Displeje s vyššou svietivosťou

- Navigačný panel (panel úloh)

 

Nový Galaxy Z Flip4 prináša viacero dizajnových, ale aj funkčných zlepšení. Tie sú zamerané na ešte viac štýlu a ešte lepšiu využiteľnosť. Pri zachovaní veľkosti oboch displejov sa vďaka zúženiu rámikov a prepracovaniu skladacieho mechanizmu podarilo zmenšiť výšku zariadenia v zloženom stave o 1,5 mm. V rozloženom stave je výška menšia o 0,8 mm a šírka o 0,3 mm oproti Z Flip3.

Vonkajší displej má uhlopriečku 1,9", je typu Super AMOLED s rozlíšením 260 × 512 bodov a pracovnou frekvenciou 60 Hz. Využíva sklo Gorilla Grass Victus+. Vnútorný 6,7" displej Dynamic AMOLED 2Xs má rozlíšenie 2640 × 1080 bodov a pracuje s variabilnou frekvenciou 1 – 120 Hz. Zlepšenia sa dočkal takisto hlavný fotoaparát. Vedľa ultraširokohlého 12 Mpx fotoaparátu je teraz hlavný fotoaparát s rovnakým rozlíšením, ale so svetelnosťou F1,8. Veľkosť pixela sa však zväčšila z 1,4 na 1,8 mikrometra, vďaka čomu dosahuje podstatne lepšiu citlivosť aj pri fotení nočných scén.

Fotoaparát má zaostrovanie Dual Pixel a optickú stabilizáciu. Fotoaparáty sú chránené sklom Gorilla DX. Predný fotoaparát zostal rovnaký – s rozlíšením 10 Mpx a svetelnosťou F2,2. O pohon sa stará v súčasnosti najvýkonnejší procesor Snapdragon 8+ gen. 1, podporovaný 8 GB RAM. Z Flip4 nepodporuje pamäťové karty, vnútorné úložisko má 128, 256 alebo po novom až 512 GB. Kapacita duálnej batérie sa zvýšila na 3700 mAh a k dispozícii je aj rýchle 25 W nabíjanie, s ktorým ju dobijete na 50 % už za 30 minút.

Veľké množstvo softvérových inovácií sa týka prednej obrazovky. Tú si teraz môžete vo veľkej miere personalizovať, pridávať vlastné fotky alebo Gif, emoji, ale aj ciferníky synchronizované s vašimi hodinkami. Galaxy Themes teraz ovplyvňujú aj vonkajší displej. Rozšírili sa možnosti zobrazenia notifikácií a nastavení priamo na prednom displeji. Z predného displeja teraz tiež môžete vytáčať kontakty alebo ovládať zariadenia cez SmartThings.

 

Pribudla aj možnosť používania Samsung Wallet, takže bez otvárania displeja môžete zaplatiť cez Samsung Pay, použiť rôzne vernostné či identifikačné karty a podobne. Predný displej vám poslúži aj na náhľad, ak sa chcete fotiť hlavným fotoaparátom. Pri fotení stále môžete využívať aj vnútorný displej, ktorý má teraz aj funkciu camcorder, vďaka ktorej si môžete na 90° zohnutý mobil držať ako kamkordér pri natáčaní videa. Samozrejmosť je aj funkcia FlexCam, ktorá vám umožňuje fotiť či natáčať s pootvoreným mobilom v rôznych uhloch a využiť tak spodnú časť ako stojan.

Z Flip 4 sa dodáva v štyroch farbách – sivej, fialovej, zlatej a modrej.

Hlavné vlastnosti Galaxy Z Flip4

- Flex Camera (ideálny telefón pre tvorcov obsahu, influencerov)

- Väčšia batéria a rýchlejšie nabíjanie

- Menšia veľkosť/kompaktnejšie rozmery

- Výkonnejší 4nm procesor

- Pokročilejší displej (vyšší jas, 1-120 Hz)

- Odolnejšie materiály

- Kvalitnejší fotoaparát

- Vylepšené ovládanie externého displeja

 

 

Nové inteligentné hodinky Galaxy Watch5 prichádzajú v dvoch verziách. Štandardné Galaxy Watch5 sú k dispozícii v dvoch veľkostiach S s priemerom 40 mm a L s priemerom 44 mm. Telo hodiniek je hliníkové. Novinkou je zafírové krycie sklíčko.

Kapacita batérie vzrástla na 284 mAh pri verzii S a 410 mAh pri verzii L a hodinky dostali rýchle nabíjanie. Na pripojenie používajú novší štandard bluetooth 5.2. Druhá verzia je model Galaxy Watch5 Pro. Ten je k dispozícii iba vo veľkosti 45 mm. Využíva titánové telo a sklíčko zo zafírového kryštálu. Batéria má kapacitu 590 mAh a rýchle nabíjanie. Hodinky používajú displej AMOLED s priemerom 1,19" a rozlíšením 396 × 396 bodov pri veľkosti S a s priemerom 1,36" a rozlíšením 450 × 450 bodov pri verzii L a Pro.

Hodinky prichádzajú aj s viacerými softvérovými zlepšeniami. Zlepšil a podstatne sa rozšíril monitor spánku a spánkových fáz. Hodinky presne analyzujú váš spánkový cyklus, navrhujú riešenia a učia vás návyky na lepší spánok. Prostredníctvom SmartThings tiež upravujú vaše zariadenia tak, aby vám vytvorili pohodu a nerušili pri spánku.

Zdokonalené boli aj funkcie na sledovanie fyzickej aktivity so zlepšeným senzorom bioelektrickej impedančnej analýzy. Pridalo sa sledovanie intervalového tréningu. Vďaka novým materiálom sú teraz hodinky odolnejšie proti poškriabaniu a rozbitiu sklíčka.

Verzia Pro je určená aktívnym športovcom a milovníkom outdoorových aktivít. Je odolnejšia a ponúka väčšiu výdrž. K dispozícii je aj s kovovým náramkom. Pridáva takisto niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré vo verzii Watch5 nenájdete. Je tu možnosť importovania pripravených tréningových trás vo formáte GPX, podľa ktorých vás hodinky navigujú. To je možné vďaka vstavanej navigácii Turn by Turn so zobrazením kompasu. Zaujímavá novinka je funkcia Track Back, ktorá vás navedie späť k bodu štartu. S novými hodinkami prichádza aj množstvo nových ciferníkov a náramkov.

Hodinky sa dodávajú vo farbách

40 mm - grafitová, ružovozlatá, strieborná s fialovým remienkom

44 mm - grafitová, zafírovo modrá, strieborná s bielym remienkom

Pro - šedá, čierna

Hlavné vlastnosti Galaxy Watch5 / Galaxy Watch5 Pro

- Nový model Pro

- Odolnejšie materiály (zafírové sklíčko v oboch verziách a titánové telo vo verzii Pro)

- Oveľa väčšia batéria s dlhšou výdržou

- O 30 % rýchlejšie nabíjanie

- Presnejšie meranie zloženia tela

- Pokročilé monitorovanie spánku

Ešte jednoduchšie prispôsobenie (vzhľad, číselníky)

 

Posledná predstavená novinka sú slúchadlá Galaxy Buds2 Pro. Tie sú o 15 % menšie ako predchodca a ponúkajú optimalizovaný dizajn na lepšie potlačenie vplyvu vetra. Najväčšia inovácia je nasadenie nového kodeku s 24-bitovým bezstratovým prenosom a pokročilého potlačenia hluku.

Napriek menším rozmerom zostala kapacita batérie v slúchadlách rovnaká a zvýšila sa kapacita v puzdre. Slúchadlá tak vydržia až 29 hodín celkového času bez potlačenia hluku. K nízkej spotrebe prispieva aj nová verzia bluetooth 5.3.

Slúchadlá sa dodávajú v troch farbách: bielej, grafitovej a fialovej.

Hlavné vlastnosti Galaxy Buds2 Pro

- Lepšia 24bitová kvalita zvuku Hi-Fi

- Pohodlnejšie (ergonómia, menšie rozmery)

- Automatické prepínanie (teraz aj s TV)

 

Technické špecifikácie a ceny: 

Samsung Galaxy Z Fold4

Displej (vonkajší) 6,2" (2316 × 904), Dynamic AMOLED 48 – 120 Hz, Corning Gorilla Glass Victus+, displej (vnútorný) ohybný, 7,6" (2176 × 1812), Dynamic AMOLED 2X Infinity Flex, 1-120 Hz, Čipová súprava: Qualcomm Snapdragon 8+ gen. 1, 4 nm, 12 GB RAM LPDDR5, 256/512 GB UFS 3.1, predný fotoaparát: 10 Mpx, f2,2, veľkosť pixela: 1,22 μm, vnútorný fotoaparát pod displejom 4 Mpx, veľkosť pixela 2,0 μm, svetelnosť f1,8, zadné fotoaparáty 12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát: f2,2, veľkosť pixela: 1,12 μm, uhol záberu: 123˚, 50 Mpx širokouhlý fotoaparát: Dual Pixel AF, optický stabilizátor, f1,8, 10 Mpx fotoaparát s teleobjektívom: PDAF, f2,4, optický stabilizátor, optický zoom 3×, duálna batéria 4400 mAh, bezdrôtové nabíjanie Qi, rozmery (zatvorený) 155,1 × 67,1 × 15,8 mm, rozmery (otvorený) 155,1 × 130,1 × 6,3 mm, hmotnosť 263 g

Ceny

Samsung Galaxy Z Fold4 (12 GB + 256 GB)   1 799 EUR

Samsung Galaxy Z Fold4 (12 GB + 512 GB)   1 919 EUR

Samsung Galaxy Z Fold4 (12 GB+1 TB*)        2 159 EUR

* iba na www.samsung.sk

 

Bonusy k predobjednávkam:

1 rok poistenia Galaxy Premier Service

Bonus na výkup zariadenia až 400 EUR

 

 Samsung Galaxy Z Flip4

Displej (vonkajší) 1,9" (260 × 512), Super AMOLED 60 Hz, Corning Gorilla Glass Victus+, Displej (vnútorný) ohybný, 6,7" (2640 × 1080), Dynamic AMOLED 2X Infinity-O , 1 – 120 Hz, čipová súprava: Qualcomm Snapdragon 8+ gen. 1, 4 nm, 8 GB RAM LPDDR5, 128/256/512 GB UFS 3.1, predný fotoaparát: 10 Mpx: f2,4, veľkosť pixela: 1,22 μm, zadné fotoaparáty 12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát: f2,2, veľkosť pixela: 1,12 μm, uhol záberu: 123˚, 12 Mpx širokouhlý fotoaparát: Dual Pixel AF, optický stabilizátor, f1,8, 1,8 μm (Gorilla DX), duálna batéria 3700 mAh, bezdrôtové nabíjanie Qi, rýchle nabíjanie 25 W, rozmery (zatvorený) 84,9 × 71,9 × 17,1 mm, rozmery (otvorený) 165,2 × 71,9 × 6,9 mm, hmotnosť 187 g

Ceny

Samsung Galaxy Z Flip4 (8GB+128GB)          1 099 EUR

Samsung Galaxy Z Flip4 (8GB+256GB)          1 159 EUR

Samsung Galaxy Z Flip4 (8GB+512GB)          1 279 EUR

 

Bonusy k predobjednávkam:

1 rok poistenia Galaxy Premier Service

Bonus na výkup zariadenia až 300 EUR

 

Samsung Galaxy Watch5/Pro

Displej: Super AMOLED - verzia Watch5 40 mm 1,19" dotykový, 396 × 396 bodov, verzia Watch5 44 mm a Pro 1,36", 450 × 450 bodov, zafírové sklíčko, procesor: dvojjadrový Exynos920, RAM 1,5 GB, úložisko 16 GB, batéria 284/410/590 mAh podľa verzie, komunikácia bluetooth 5.2, Wi-Fi 2,5/5 GHz, NFC, GPS, odolnosť IP68 + 5 ATM

Rozmery

Watch5 40 mm 39,3 × 40,4 × 9,8 mm, hmotnosť 28,7 g

Watch5 44 mm 43,3 × 44,4 × 9,8 mm, hmotnosť 33,5 g

Watch5 Pro 45,4 × 45,4 × 10,5 mm, hmotnosť 46,5 g

 

Ceny

Samsung Galaxy Watch5 40 mm       299 EUR/LTE verzia 349 EUR

Samsung Galaxy Watch5 44 mm       329 EUR/LTE verzia 379 EUR

Samsung Galaxy Watch5 Pro             469 EUR/LTE verzia 519 EUR

 

Bonus k predobjednávke:

Slúchadlá Galaxy Buds Live

 

Samsung Galaxy Buds2 Pro

Prenos zvuku: 24 bit SSC, mikrofóny: 3 mikrofóny s vysokým potlačením šumu + VPU + DNN, batéria slúchadlá: 61 mAh, nabíjacie puzdro: 500 mAh, čas prehrávania 5 hodín / celkovo 18 hodín (ANC ON), 8 hodín / celkovo 29 hodín (ANC OFF), bluetooth 5.3 LE Audio Ready, podpora Direct Multi Channel (5.1, 7.1, Dolby Atmos), ochrana IPX7

 

Cena

Samsung Galaxy Buds2 Pro    229 EUR

 

Bonus k predobjednávke:

Bezdrôtová nabíjacia podložka EP-P2400TBEGEU

 

Všetky produkty možno predobjedať od 10.8 do 25.8.2022. Predaj sa začína od 26.8.2022.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

2 komentáre

Tak za mobil som dal 32€, klasický tlačítkový pre seniorov s veľkým displejom. Tu pýtajú dve tisícky? Sú normálni? To len blb dá reakcia na: Samsung Unpacked – nové „skladačky“ prichádzajú

10.8.2022 16:08
Mám mobil pre seniorov za 32€. Títo pýtajú za toto ohybné čudo dve tisícky? To len blb dá. A sa mi to potom zlomí, nie? Ejha, megalomani. Ja mám tento: https://www.0promile.sk/aligator-a670-senior-red-nabijaci-stojancek/
Reagovať

RE: Ta ja ťéž dochodca ďedó a hutorim vam ja zebral 100€ dotykáčik: reakcia na: Tak za mobil som dal 32€, klasický tlačítkový pre seniorov s veľkým displejom. Tu pýtajú dve tisícky? Sú normálni? To len blb dá

10.8.2022 18:08
Ta ja bul opatrny a vravia mi trim telefon za stovečku, ale nech má 4GB pamäte: https://www.datart.sk/mobilny-telefon-motorola-moto-e40-4gb-64gb-dark-cedar-pavk0001ro.html A je to 11ta verzija Androjidu čistého.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať