SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Samsung a Disney pri zrode kúzelných emotikonov s prvkami rozšírenej reality pre Galaxy S9 a S9+

Tlačové správy
0

Samsung Electronics a Disney oživili milované postavičky od Disneyho v podobe nových emotikonov s prvkami rozšírenej reality pre telefóny Galaxy S9 a Galaxy S9+. Užívatelia telefónov Galaxy S9 a Galaxy S9+ budú mať odteraz prístup ku klasickým postavičkám od Disneyho, akými sú myšiak Mickey a myška Minnie, priamo zo svojich telefónov, a budú tak môcť vytvárať individualizované správy. Tieto postavičky od Disneyho ožívajú v prostredí rozšírenej reality pre komunikáciu a posielanie správ vôbec po prvýkrát. Postavičky z obľúbených disneyoviek Rodinka úžasných, Zootropolis: Mesto zvierat a Ľadové kráľovstvo budú nasledovať v priebehu tohto roku.

„Tým, že naše postavičky a príbehy nasadzujeme na nové digitálne platformy, prinášame užívateľom každodenné zážitky s Disney kdekoľvek a môžeme taktiež prilákať novú generáciu fanúšikov,“ uviedol viceprezident John Love zodpovedný za aplikácie v rámci divízie spotrebného tovaru a interaktívnych médií spoločnosti Disney. „Ponuka emotikonov s prvkami rozšírenej reality od Disneyho prináša inovatívny prístup k obsahu pre telefóny Galaxy S9 a S9+ a zábavnú možnosť, ako do správ dostať kúzelnú atmosféru.“

„Vzhľadom na to, že ľudia každý deň pošlú viac než 6 miliárd emotikonov, bolo naším cieľom pri vývoji ponúknuť zábavný a zaujímavý spôsob komunikácie a novú možnosť oživenia kreslených postavičiek,“ uviedla marketingová riaditeľka a výkonná viceprezidentka spoločnosti Samsung Electronics Younghee Lee. „Vedeli sme, že lepšieho partnera než spoločnosť Disney, ktorá stála pri zrode jedných z najobľúbenejších postavičiek v dejinách, nenájdeme. Chceli sme, aby naše emotikony s prvkami rozšírenej reality mali tie najšťastnejšie tváričky na svete a aby naši užívatelia získali prístup k najobľúbenejším postavičkám a mohli sa o ne podeliť s priateľmi na všetkých platformách.“

Od 16. marca si môžu užívatelia smartfónov Galaxy S9 a S9+ stiahnuť postavičky od Disneyho z režimu AR Emoji na svojich fotoaparátoch.

Vďaka emotikonom s prvkami rozšírenej reality, ktoré sú k dispozícii pre Galaxy S9 a S9+, budú užívatelia môcť vytvárať zábavné individualizované správy a posielať ich svojim priateľom. Emotikony s prvkami rozšírenej reality využívajú technológiu tzv. hlbokého učenia (deep learning) a rozpoznávania tváre na mapovanie viac než stovky rysov tváre. Výsledkom je replika v 3D, ktorá užívateľom umožňuje vytvárať zábavné, individualizované správy a posielať ich priateľom. Emotikony s prvkami rozšírenej reality ponúkajú osemnásť prednastavených nálepiek v štandardnom formáte GIF, takže ich je možné bez problémov zdieľať s kýmkoľvek – bez ohľadu na to, aký telefón dotyčný používa.[1] Pokiaľ si užívatelia niektorý emotikon s prvkami rozšírenej reality obľúbia, môžu si ho pridať pod funkciu Always On Display, takže sa ním budú môcť potešiť, kedykoľvek sa na svoj telefón pozrú.


[1] Dostupnosť osemnástich prednastavených nálepiek sa líši podľa emotikonov a zatiaľ neobsahuje postavičky Disney.

OMNIPUBLIC CONSULTING a.s.

Všetky autorove články
Samsung Disney Galaxy S9 Galaxy S9+ emotikon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať