SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Samsung na prvej konferencii European Samsung Summit predstavil novú generáciu prepojených zariadení

0

Samsung zorganizoval svoju v poradí prvú konferenciu European Samsung Summit vo Frankfurte nad Mohanom. V rámci nej sa uskutočnil aj Samsung Media Day pre médiá. Hlavné témy sa niesli v znamení prepojených zariadení a ekológie.

Samsung bol priekopníkom systému prepojenej domácnosti so svojím ekosystémom SmartThings už predtým, teraz ho však povyšuje na úplne inú úroveň. Najnovšia generácia televízorov Neo QLED, OLED aj QLED je vybavená vstavaným modulom IoT, ktorý podporuje štandardy Matter, Zigbee, Wi-Fi a Thread. Konektivita tak získava úplne iné možnosti a schopnosti. Vďaka novým štandardnom teraz SmartThings umožňuje ovládať podstatne širšie portfólio zariadení.

Za novým štandardom pre inteligentnú domácnosť Matter totiž stojí Connectivity Standards Alliance, medzinárodné spoločenstvo viac ako 550 technologických spoločností, ktoré sa zasadzuje o otvorené štandardy pre internet vecí. To umožňuje uviesť novú generáciu produktov, ktoré fungujú naprieč značkami a platformami, na trh s väčším súkromím, bezpečnosťou a jednoduchosťou pre spotrebiteľov.

„Účelom inovácií v Samsungu je ponúknuť zákazníkom zážitky v prepojenom svete, umožniť im šetriť energiu a žiť príjemný život. Naše produkty ožili, spája ich ekosystém SmartThings – platí to pre celú ponuku od špičkových televízorov Neo QLED a OLED až po inteligentné práčky, ktoré využívajú len toľko vody, pracieho prostriedku a času, koľko skutočne potrebujú,“ hovorí Benjamin Braun, marketingový riaditeľ v Samsung Europe. „Na konferencii Samsung Summit prezentujeme skvelé funkcie a parametre nových produktov a ukazujeme, ako dopomáhajú používateľom k pokojnému a spokojnému životu v prepojenom svete.“

Nové televízory, samozrejme, neponúkajú iba lepšiu konektivitu. O vynikajúci obraz s realistickou priestorovou hĺbkou sa stará Neural Quantum Engine s umelou inteligenciou, vďaka ktorej sú k dispozícii vyspelé funkcie ako Shape Adaptive Light Control alebo Real Depth Enhancer Pro v kombinácii s Auto HDR remasteringom. V modelovom roku 2023 sa zlepšenia dočkal aj rad televízorov OLED s najnovším panelom QD OLED, ktorý bol prvýkrát predstavený v minulom roku. V novom rade teraz nájdeme aj model OLED 77S95C s uhlopriečkou až 77 palcov (196 cm), ktorý doplnil existujúci rad s 55 a 65 palcami. Do jeho výbavy patrí technológia Quantum Dot OLED, ktorá zabezpečí precízne a realistické zobrazenie farieb (certifikácia Pantone) a zároveň umožňuje najvyšší jas v kategórii televízorov OLED. Nové modely televízorov OLED sa tiež vyznačujú rovnakou hrúbkou po celej ploche, čo umožňuje ich veľmi efektnú inštaláciu napríklad na stenu.

Pomáha tomu aj nový typ nízkoprofilového zariadenia Connect Box, ktorý integruje všetku potrebnú elektroniku a konektory a s panelom je prepojený iba tenkým transparentným vodičom. Okrem najnovšej technológie Quantum Dot OLED však Samsung pokračuje aj vo vývoji televízorov Neo QLED. Napriek reštrikciám zo strany orgánov EÚ ohľadom spotreby televízorov, pre ktoré viacerí výrobcovia vynechávajú zo svojej ponuky špičkové 8K modely, Samsung ukazuje, že sa to dá. Nové 8K modely majú pridaný špeciálny režim šetrenia energie, ktorý so zapnutým Eco režimom v základnom nastavení znižuje jas obrazu tak, aby vyhovoval reguláciám. Tento režim si môže zákazník jednoducho vypnúť, pri predvádzaní sme však boli prekvapení, že aj so zapnutým režimom si televízor zachováva dostatočnú kvalitu obrazu. Výrobca to dosahuje tak, že aj keď je jas znížený iba na 15 %, televízor zachováva kontrast aj farebné podanie. Na dosiahnutie špičkovej kvality obrazu dostali teraz vrcholové modelové rady televízorov nový Neural Quantum Processor, ktorý využíva až 6-vláknovú umelú inteligenciu.

V lifestylových televíznych radoch sme zaznamenali takisto viacero noviniek, ktoré prispievajú k lepšej kvalite a využiteľnosti týchto zariadení. Platí to nielen pre interiérové modely The Frame, Serif a The Sero, ale aj pre vonkajší variant The Terrace. V prvých mesiacoch tohto roka sa majitelia The Frame dočkajú prepracovaného dizajnu obchodu s umením Art Store, v ktorom si budú môcť ľahšie prezerať náhľady jednotlivých umeleckých diel.

Pôjde tak o veľmi podobný zážitok, aký človeku pripraví návšteva skutočnej galérie alebo múzea. Viacero modelov vrátane The Terrace dostáva novú antireflexnú vrstvu, ktorá dokáže takmer úplne eliminovať všetky odrazy a odlesky. Vyzerá to skutočne impozantne a napríklad pri zobrazení umeleckého diela na modeloch The Frame ani pri bližšom pohľade nespoznáte, že sa pozeráte na televízor, a nie na plátno s obrazom.

Nové televízory v modelovom rade 2023 budú k dispozícii na predobjednávku od 6. 3. 2023.

V expozícii sme videli aj zaujímavú novinku, výsledok spolupráce so značkami Philips a Hue. Samsung vo svojich televízoroch ponúkne aplikáciu, ktorá v súčinnosti s Bridge Philips Hue a svetlami systému Hue dokáže synchrónne s dianím na obrazovke dotvárať svetelnú atmosféru v miestnosti podobne, ako to poznáme zo systému Ambilight na TV Philips.

Ku kvalitnému obrazu, samozrejme, neoddeliteľne patrí aj skvelý zvuk. Televízory Samsung podporujú technológiu Dolby Atmos a systém sledovania zvukových objektov Samsung Object Tracking Sound (OTS), vďaka ktorým sa zvuk pri filmoch, športových prenosoch i hrách prenáša medzi jednotlivými reproduktormi a vytvára optimálny priestorový efekt. Navyše televízory Samsung spolupracujú so zvukovými systémami Samsung Soundbar prostredníctvom technológie Q-Symphony, ktorá zabezpečuje, že zvuk televízora sa po pripojení soundbaru nevypína, ale oba zvukové systémy sa navzájom dopĺňajú. Mohli sme si pozrieť najnovšie modely soundbarov, prispôsobené jednotlivým modelovým radom TV. Medzi najlepšie modely radu Samsung Soundbar patria HW-Q990C alebo tohtoročná novinka HW-Q610GC.

Zobrazovacie zariadenia zahŕňajú, samozrejme, aj monitory pre náročných hráčov. Samsung niektoré modely v radoch Odyssey, ViewFinity aj Smart Monitor predstavil už na veľtrhu CES 2023.

Na konferencii Samsung Summit boli prezentované ďalšie vynikajúce herné monitory ako Odyssey Neo G7 s uhlopriečkou 43", Odyssey Ark s uhlopriečkou 55", ako aj najnovší 77" herný televízor OLED. Podobne ako nové televízory s obrazovkami QLED a OLED možno aj tieto modely jednoducho pripojiť ku cloudovým herným aplikáciám, ako napríklad Xbox.

Veľmi dôležitá téma konferencie bola aj energetická úspornosť, ktorá je dnes celospoločenskou témou. Samsung v najnovšom rade domácich spotrebičov s technológiou SmartThings Energy umožňuje majiteľom veľmi účinne šetriť energiu aj náklady. Systém SmartThings Energy automaticky rozpozná, koľko energie spotrebujú prepojené prístroje Samsung, a režim AI Energy Mode zase uľahčuje šetrenie nákladov, pretože spoľahlivo sleduje spotrebu v domácnosti. Vďaka týmto technológiám sa spotreba kompatibilných spotrebičov môže znížiť pri chladničkách až o 15 % a pri práčkach až o 70 %. Pri praní sa uplatní aj špeciálny cyklus Less Microfiber, pri ktorom sa uvoľní do prostredia až o 54 % menej mikroplastov. Všetky tieto technologické novinky umožňujú používateľom zmenšiť ich ekologickú stopu.

Pre používateľov, ktorým záleží na udržateľnosti aj na originalite, je tu rozšírený rad spotrebičov Bespoke, v ktorých sa úsporná prevádzka spája s vyspelou umelou inteligenciou, bezproblémovou konektivitou a dizajnom, ktorý možno do značnej miery prispôsobiť vlastným potrebám. Rúry z radu 2023 Series 7 Bespoke AI umožňujú sledovať priebeh pečenia pomocou vstavanej kamery priamo v aplikácii SmartThings, čo je zábavné a užitočné zároveň. A keď dôjde na upratovanie, príde vhod vysávač Bespoke Jet s vynikajúcim výkonom od začiatku do konca. Najvýkonnejší a najľahší tyčový model Samsungu je vybavený systémom All-in-One Clean Station, ktorý čistí nádobu na odpad a zároveň vysávač nabíja.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať