Samsung predstavil špičkové smartfóny Galaxy S22 a S22+ s profi fotoaparátmi

0

Nové vlajkové smartfóny Samsung Galaxy S22 a S22+ ponúknu používateľom vylepšené fotoaparáty s umelou inteligenciou umožňujúce zhotovovať fotografie a videá v profesionálnej kvalite za akýchkoľvek okolností a svetelných podmienok cez deň aj v noci. Samozrejmosťou je elegantný dizajn, ale aj udržateľné prevedenie, takže nové smartfóny sú krásne na pohľad a zároveň šetrné k životnému prostrediu.

Novinky si môžete pozrieť v krátkom videu

Galaxy S22 aj S22+ sa vyznačujú elegantným dizajnom založeným na ikonickom koncepte Contour-Cut, typickom pre celú sériu S – fotoaparát tu prakticky nepostrehnuteľne splýva s krytom smartfónu. Aby smartfón pôsobil ešte štíhlejším a čistejším dojmom, vybavili ho výrobcovia dokonale plochým displejom s luxusným krycím sklom. Kryt fotoaparátu ladí s farebným prevedením smartfónu. Výsledkom je vyvážený, moderný a na pohľad veľmi atraktívny dizajn. Oba modely sú k dispozícii v štyroch farebných verziách, tvorí ich čierna (Phantom Black), biela (Phantom White), zelená a ružová (Pink Gold). K atraktívnemu prevedeniu však patrí aj odolná konštrukcia – séria S22 v tomto ohľade všetkých svojich predchodcov prekonáva. Galaxy S22 a S22+ sú prvé modely série S s krytom Armor Aluminum, čo je najpevnejší hliník, aký sa v súčasnej dobe používa. Okrem toho majú nové smartfóny prvýkrát krycie sklo Corning Gorilla Glass Victus+ na prednej aj zadnej strane.

S novými smartfónmi je možné okrem iného bez problémov fotografovať aj pri nedostatku svetla, pokojne v noci - majú o 23 % väčšie senzory ako ich predchodcovia S21 a S21+ a do výbavy patrí aj technológia Adaptive Pixel, vďaka ktorej sa na snímač dostane viac svetla, na fotografiách lepšie vyniknú detaily a farby žiary aj v tme. Galaxy S22 aj S22+ sú vybavené hlavným fotoaparátom s rozlíšením 50 megapixelov, teleobjektívom so samostatným snímačom s 10 MPix a ultraširokým fotoaparátom s 12 Mpix. Pri nakrúcaní videozáznamov s priateľmi je možné zase využiť novú funkciu Auto Framing , vďaka ktorej prístroj rozpozná a dokáže kontinuálne sledovať až desať ľudí a automaticky na nich zaostruje. Oba smartfóny sú okrem toho vybavené vyspelou technológiou VDIS, ktorá minimalizuje vibrácie – vďaka tomu sa majitelia môžu tešiť na plynulé a ostré záznamy aj za chôdze alebo z idúceho vozidla.

 Galaxy S22 a S22+ sú tiež vybavené najmodernejšou technológiou umelej inteligencie, ktorá posúva fotografovanie a fotografie na vyššiu úroveň. Nová funkcia AI Stereo Depth Map uľahčuje predovšetkým tvorbu portrétov – ľudia na snímkach vyzerajú lepšie ako kedykoľvek predtým, všetky detaily sú vďaka sofistikovaným algoritmom dokonale zreteľné a ostré. A platí to nielen pre ľudí, ale aj pre domácich miláčikov – nový portrétny režim sa spoľahlivo postará okrem iného o to, aby sa ich srsť neprelínala s pozadím.

Pri práci aj zábave odvádzajú Galaxy S22 a S22+ špičkovú prácu, nezastavia sa ani pred maximálne náročnými úlohami. Veľkú zásluhu na tom má 4 nm procesor, s ktorým sa pri smartfónoch série Galaxy stretávame vôbec prvýkrát. Procesor si bez problémov poradí aj s ťažkými operáciami, pri ktorých je potrebný maximálny výkon umelej inteligencie, čo sa pozná pri práci aj pri streamingu multimediálnych súborov. Analytické systémy automaticky rozpoznajú, aké aplikácie práve používate, a vyhradia im potrebné systémové prostriedky. Do výbavy Galaxy S22 patrí robustná batéria s celodennou výdržou  a rýchle dobíjanie s 25 W , Galaxy S22+ vydrží ešte o niečo dlhšie ako celý deň a pri rýchlodobíjaní využíva celých 45 W. Netrvá teda dlho a plne vybitý smartfón je opäť pripravený na dlhú prevádzku.

Pri sledovaní filmov či seriálov zase oceníte špičkový obraz. Galaxy S22 aj S22+ sú vybavené adaptívnym displejom s technológiou Dynamic AMOLED  2X a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, čo znamená vynikajúci výkon pre filmových fanúšikov aj náruživých hráčov. Displej modelu Galaxy S22 má 6,1 palcov (15,5 cm), u Galaxy S22+ meria uhlopriečka 6,6“ čiže 16,8 cm . V oboch prípadoch je k dispozícii inteligentná technológia Vision booster, ktorá obraz na displeji prispôsobí okolitému prostrediu a svetlu a upraví kontrast a farebné podanie. Oba displeje sú navyše jasnejšie ako u predchádzajúcich modelov – S22 dosahuje maximálny jas 1300 nit, S22+ dokonca 1750 nit .

Farebné varianty

Vďaka partnerstvu s Google je možné využiť aplikácie Google Duo  a v nej funkcie Live sharing , takže si môžete napríklad online s priateľmi prezerať fotografie v galérii alebo zdieľať poznámky v aplikácii Samsung Notes.

Samsung sľubuje, že majitelia ľubovoľného modelu série Galaxy S22 budú mať k dispozícii aktualizácie operačného systému Android až v štyroch ďalších generáciách . Milióny užívateľov smartfónov Galaxy tak budú môcť využívať najnovšie bezpečnostné, pracovné a zábavné funkcie dlhšie ako predtým. Táto podpora sa navyše v budúcnosti rozšíri aj na ďalšie súčasti ekosystému Galaxy.

O zabezpečenie smartfónov série Galaxy S22 sa stará osvedčená a výkonná bezpečnostná platforma Samsung Knox Vault. Okrem iného využíva zabezpečenie procesora a pamäte, v ktorom sa citlivé dáta (heslá, biometrické údaje, kľúče pre blockchain) dokonale izolujú od hlavného operačného systému. Vďaka prehľadnej grafike v užívateľskom rozhraní One UI a v aplikácii Indicator vidíte, ktoré aplikácie majú k vašim dátam a kamerovým záznamom prístup, takže môžete rozhodnúť, či jednotlivým aplikáciám príslušné oprávnenia udeliť alebo nie. Novinkou v sérii Galaxy S22 je niekoľko špeciálnych bezpečnostných prvkov, medzi ktoré patrí napríklad architektúra ARM micro brániaca kybernetickým útokom na operačný systém a pamäť. Do výbavy navyše patrí aj nový, funkčný a pohodlný systém Samsung Wallet , ktorý užívateľom dokáže výrazne uľahčiť každodenný život. Ide o kombináciu digitálneho platobného nástroja, kľúčov a peňaženky s dokladmi – študenti vďaka nemu môžu napríklad preukázať oprávnenie na najrôznejšie zľavy, uložíte si doň palubnú vstupenku do lietadla a pod.

Smartfóny Galaxy S22 a S22+ sa začnú na Slovensku predávať 11. marca 2022. Budú k dispozícii v čiernej, bielej, zelenej a ružovej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena Galaxy S22 je 849 € za verziu s 8 GB RAM/128 GB internej pamäte a 899 € za verziu 8 GB RAM/256 GB internej pamäte.

Odporúčaná maloobchodná cena Galaxy S22+ je 1 049 € za variant s 8 GB RAM/128 GB internej pamäte a 1 099 € za verziu s 8 GB RAM/256 GB pamäte.

Zákazník, ktorý si v období od 9. 2. 2022 do 10. 3. 2022 (vrátane) alebo do vypredania zásob predobjedná zariadenie Galaxy S22 alebo Galaxy S22+ a zároveň splní ďalšie podmienky stanovené v podrobných pravidlách kampane, získava nárok na bonus v podobe bezdrôtových slúchadiel Galaxy Buds Pro za 1 € (MOC je 229 €). Ďalej môžu zákazníci odpredať svoje staré zariadenie a získať výkupný bonus v hodnote až 150 €. Celkovo tak zákazníci môžu získať bonus v hodnote až 379 €.

Technické parametre: Procesor: 4 nm procesor Exynos 2200; Pamäť 8 + 128 GB alebo 8 + 256 GB; Displej: Dynamic AMOLED 2X,  6,1”(S22),   6,6” (S22+) FHD+, Obnovovacia frekvencia Super Smooth 120 Hz (10~120 Hz), Touch Sampling Rate 240 Hz v hernom režime; Zadný fotoaparát: ultraširoký 12 MPix, f2.2, uhol záberu 120˚, hlavný širokouhlý fotoaparát 50 MPix, Dual Pixel AF, OIS, f1,8, uhol záberu 85˚, teleobjektív 10 MPix, 3x optický Zoom, OIS, f2,4, uhol záberu 36˚; Predný fotoaparát 10 MPix, f2.2, uhol záberu 80˚; Batéria 3700 mAh (S22), 4500 mAh (S22+); Nabíjanie: káblové 25 W (S22) 45 W (S22+); 15 W bezdrôtové, podpora Wireless PowerShare+; Konektivita: 5G, LTE, Wi-Fi 6E (Galaxy S22+) / Wi-Fi 6 (Galaxy S22), Wi-Fi Direct Bluetooth 5.2; Operačný systém Android 12, One UI 4.1; Rozmery a hmotnosť: 70,6 x 146 x 7,6 mm (S22), 168 g, 75,8 x 157,4 x 7,6 mm, 196 g (S22+)   

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať