Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

Tlačové správy
41

Základnou myšlienkou je udržateľná a dostupná budúcnosť. Pätnásty rok existencie ako globálneho televízneho hráča oslávi Samsung novou víziou „Obrazovky všade, obrazovky pre každého“

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., dnes predstavila svoje televízne portfólio pre rok 2021. Tvoria ho rady Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle TV, pričom k ich predstaveniu vôbec prvýkrát v histórii poslúžila virtuálna podoba akcie First Look v predvečer tradičného veľtrhu CES 2021. Nové produktové rady sú výsledkom nepretržitého úsilia Samsungu o dostupné, udržateľné a inovatívne riešenia, ktoré vďaka špičkovým technológiám rozširujú možnosti televízorov v súčasných domácnostiach. Na slovenský trh budú nové televízory uvedené postupne od marca 2021, odporúčaná maloobchodná cena jednotlivých modelov zatiaľ nebola stanovená.

„V uplynulom roku sme videli, ako výraznú úlohu hrajú technológie v súčasnom živote - pomáhajú nám fungovať a zostať v kontakte s ostatnými,“ vyhlásil JH Han, riaditeľ divízie zobrazovacích zariadení v spoločnosti Samsung Electronics. „Chceme, aby budúcnosť bola dostupná pre každého a udržateľná, ale zároveň neustále hľadáme ďalšie a ďalšie inovatívne spôsoby, ako uspokojiť požiadavky zákazníkov, či už ide o zmenšenie uhlíkovej stopy našich produktov, o funkcie pre ľudí so špeciálnymi potrebami alebo o špičkový divácky zážitok pre každý životný štýl.“

Trvalo udržateľná a dostupná budúcnosť pre všetkých

Počas niekoľkých najbližších rokov zjednotí Samsung výrobu televízorov pod heslom „Going Green“ v nasledujúcich dlhodobých programoch zameraných na udržateľnosť:

  • Zmenšenie uhlíkovej stopy a vylepšenia energetickej účinnosti: Samsung chce systematicky pracovať na zmenšovaní celkovej uhlíkovej stopy pri výrobe televízorov. Okrem toho budeme usilovať o nižšiu spotrebu a využitie väčšieho množstva recyklovaných materiálov v celom TV rade.
  • Udržateľná podoba balenia: Na základe spätnej väzby od zákazníkov Samsung rozširuje svoju oceňovanú koncepciu „Eko-balenie“ na všetky modely televízneho radu Lifestyle a väčšinu radu Neo QLED pre rok 2021. V rámci tohto udržateľného riešenia je možné upcyklovať (t.j. recyklovať s vyššou hodnotou) až 200 tisíc ton vlnitej lepenky ročne[1]. Zmenšením textu a grafiky na balení navyše šetríme atrament na olejovej báze, ktorý sa na obaloch televízorov tradične používa.
  • Diaľkové ovládače so solárnymi článkami: V roku 2021 začína Samsung dodávať televízory s diaľkovými ovládačmi, ktoré je možné prostredníctvom solárnych článkov dobíjať vonkajším aj interiérovým svetlom alebo cez USB port. Ide o prvú inováciu tohto druhu, ktorá umožní počas siedmich rokov ušetriť až 99 miliónov AAA batérií[2]. Pri vývoji diaľkového ovládača upravil Samsung výrobný proces tak, aby sa dali použiť plasty z recyklovaných fliaš, takže ovládač obsahuje 24 % recyklovaného materiálu[3].

Na všetkých modeloch radov QLED a Neo QLED pre rok 2021 sú k dispozícii nové funkcie pre používateľov so špeciálnymi potrebami, ktorí si tak môžu vychutnať jedinečný divácky zážitok vďaka najnovším technológiám a umelej inteligencii. Nové televízory ponúkajú napríklad funkcie Caption Moving, Sign Language Zoom alebo Multi-Output Audio, ktoré ocenia ľudia s poruchami či stratou zraku a sluchu. V roku 2022 sa Samsung chystá rozšíriť funkciu Voice Guide, teda hlasovú inštruktáž pre ľudí s poruchami zraku, aj do ďalších produktových kategórií. Naďalej budeme rozvíjať systémy umelej inteligencie, aby si televízory Samsung mohol užiť naozaj každý.

Rad Neo QLED - veľký skok v kvalite obrazovky

Samsung v nových vlajkových lodiach 8K (QN900A) a 4K (QN90A) predstavuje úplne novú zobrazovaciu technológiu Neo QLED. Vďaka novému svetelnému zdroju Quantum Mini LED sa technológia QLED dostáva na novú kvalitatívnu úroveň. O precíznu prácu obrazovky sa stará technológia Quantum Matrix a výkonný obrazový procesor Neo Quantum Processor optimalizovaný priamo pre modely Neo QLED.

Diódy Quantum Mini LED dosahujú len 1/40 výšky bežnej LED diódy. Namiesto obvyklej technológie, kedy sa svetlo rozptyľuje šošovkou a každá dióda je pripevnená samostatne, využíva systém Quantum Mini LED tenučké mikrovrsty pre väčší počet diód súčasne.

Technológia Quantum Matrix potom umožňuje ich samostatné precízne ovládanie, takže nedochádza k prežiareniu a obraz úplne zodpovedá zámeru filmových tvorcov. Technológia Neo QLED umožňuje ovládať jas v 12-bitovej hĺbke v 4096 krokoch, čím sa rozširuje oblasť medzi najtmavším a najsvetlejším bodom a sledovanie obrazu v HDR kvalite je naozajstným zážitkom. Ďalšou skvelou súčasťou celého systému je výkonný obrazový procesor Neo Quantum Processor s výnimočnými schopnosťami upscalingu čiže prevodu obrazu do vyššieho rozlíšenia. Procesor využíva 16 odlišných neurónových sietí s umelou inteligenciou špecializovaných na upscaling a hlboké strojové učenie, a bez ohľadu na kvalitu zdroja tak dokáže obraz konvertovať do rozlíšenia 4K alebo 8K.

Modelový rad Samsung Neo QLED 8K pre rok 2021 využíva dizajnovú koncepciu Infinity One Design, teda prevedenie prakticky bez rámčeka, čo divácky zážitok ešte vylepšuje. Televízory sú navyše štíhle a elegantné. Ďalšou prednosťou je Slim One Connect box, teda systém pripájania káblov na zadnú stranu televízora, takže káble nerušia oko diváka a ľahšie sa inštalujú. Nesmieme zabudnúť ani na špičkové zvukové vlastnosti a funkcie, napríklad dynamickú technológiu Object Tracking Sound (OTS) Pro, vďaka ktorej priestorový zvuk zodpovedá pohybu objektov na obrazovke, alebo systém SpaceFit Sound, ktorý analyzuje okolie televízora a upraví zvuk na mieru miestnosti, v ktorej sa prístroj nachádza.

Nové modely Samsung Neo QLED 8K a 4K pre rok 2021 ďalej ponúkajú celý rad inteligentných funkcií, vďaka ktorým televízor vystupuje zo svojej bežnej úlohy a stáva sa z nej centrum pre domácu zábavu, prácu i fyzické aktivity.

  • Vďaka systému Samsung Health sa váš domov zmení na osobnú telocvičňu, dokonca aj s trénerom v podobe novej aplikácie Smart Trainer. Tá v reálnom čase sleduje vaše cvičenie a stráži, či všetko robíte správne. Môžete sa tešiť na spätnú väzbu o vašej forme, výkone aj spálených kalóriách. K dispozícii sú inštruktážne videá aj interaktívne tréningy s hlasovým ovládaním prostredníctvom asistenčnej služby Bixby.
  • Užijú si tiež náruživí hráči - pre nich sú k dispozícii hneď dve nové funkcie. Super ultrawide GameView umožňuje hrať nielen v tradičnom širokouhlom formáte 21:9, ale aj s nevídaným pomerom strán 32:9, vďaka ktorému vám v akčných scénach neunikne ani okamih. Druhou novinkou je Game Bar, teda samostatná lišta, ktorá hráčom umožňuje neustále sledovať a prípadne meniť kľúčové aspekty hry (pomer strán, pripojené slúchadlá a pod.). O skvelý obraz a plynulé prekreslenie rýchleho pohybu sa stará okrem iného technológia FreeSync Premium Pro.
  • Stranou nezostanú ani milovníci videohovorov, pre ktorých je pripravený systém Google Duo. V ňom sa cez telefón môže do kvalitnej videokonferencie pripojiť až 32 ľudí s ľubovoľným operačným systémom, kameru je možné jednoducho pripojiť cez USB port. Kamera navyše vie sledovať váš pohyb a zoomovať tak, aby ste na obrazovke boli stále rovnako veľký a vždy zaostrený.
  • Funkcia PC on TV umožňuje k televízoru pripojiť ľubovoľný počítač alebo notebook a využiť tak veľkú obrazovku ako monitor. Samozrejmosťou je tiež možnosť samostatného pripojenia klávesnice alebo myši. Prostredníctvom webového prehliadača je možné aj bez počítača otvoriť kancelárske programy MS Office 365 a vytvárať či editovať dokumenty. A keď si na počítač nainštalujete aplikáciu Easy Connection a prihlásite sa k svojmu účtu Samsung, bude sa televízor pripájať k počítaču automaticky, takže sa obývačka v prípade potreby zmení na domácu kanceláriu.

Technológia MICRO LED – začiatok novej éry so špičkovým obrazom a dizajnom

Technológia MICRO LED bola už nejakú dobu na obzore, ale v roku 2021 sa konečne stáva skutočnosťou. V novom modelovom rade MICRO LED ju Samsung prvýkrát ponúka v bežnom televíznom prevedení, čo sľubuje vynikajúci divácky zážitok na obrích obrazovkách novej generácie.

V súčasnej dobe Samsung predstavuje modely radu MICRO LED s uhlopriečkou 110'' a 99'' (279 a 251 cm), menšie verzie budú k dispozícii koncom roka. Všetky sú vybavené mikrometrovými LED diódami, vďaka ktorým nie je potrebné podsvietenie a farebné filtre známe z konvenčných LED obrazoviek. MICRO LED diódy produkujú vlastné svetlo a vďaka tomu obraz vyniká špičkovým farebným podaním a jasom. Skladá sa z 24 miliónov samostatne ovládaných diód. K prednostiam patrí aj dizajnové prevedenie Monolith s pomerom obrazovky k telu v hodnote cez 99 % - nie je vidieť žiadny rámček, len vynikajúci obraz.

Kvôli tejto obrej obrazovke Samsung vylepšil aj inteligentné funkcie systému Smart TV. K dispozícii je napríklad funkcia 4Vue (Quad View), vďaka ktorej je možné na obrazovke zobraziť až štyri samostatné obrazy z rôznych zdrojov. K televízoru je možné pripojiť rôzne externé zariadenia, čo ocenia napríklad hráči - môžu si zobraziť jednotlivé okná alebo napríklad rôzne pohľady na tú istú scénu, všetko vo vynikajúcej kvalite s vysokým rozlíšením.

A k dokonalému obrazu patrí aj špičkový zvuk. Modely radu MICRO LED sú vybavené technológiou Majestic Sound s priestorovým prevedením 5.1 a ani k tomu nepotrebujú žiadne externé reproduktory, takže sa z bežnej domácnosti stane luxusné kino.

Novinky v oceňovanom rade Lifestyle pre životný štýl

Aj obľúbený rad Lifestyle TV prichádza v roku 2021 s veľkými zmenami - záujemcovia sa môžu tešiť na nový dizajn aj tvary. Každý si príde na svoje, nech má akékoľvek záujmy alebo vkus. Klasický model tohto radu The Frame prišiel na trh už v roku 2017 a zmenil poňatie televízora, keď z neho urobil umelecké dielo - tiež sa ho predalo cez milión kusov.

Verzia The Frame pre rok 2021 vychádza z tradičnej podoby tohto modelu, ponúka však viac funkcií a tenšie prevedenie. V porovnaní s predchodcami je nový typ o polovicu štíhlejší[4], čo zodpovedá štandardnému obrazovému rámu. Odnímateľný rámik sa dodáva v piatich farebných variantoch a v dvoch odlišných štýloch, Modern a Beveled. Televízor sa teda hodí do každej domácnosti, nech ju máte zariadenú akokoľvek.

S televízorom The Frame máte možnosť získať prístup do novej internetovej galérie Art Store, v ktorej si je možné vybrať z viac ako 1 400 starostlivo volených umeleckých diel. O kurátorstvo sa stará umelá inteligencia, ktorá pri výbere navyše zohľadňuje osobný vkus majiteľa.

Rad lifestylových televízorov však pri modeli The Frame nekončí, možností je oveľa viac. Do portfólia patria napríklad The Serif, The Sero, The Terrace alebo The Premiere, teda bohatá ponuka štýlových modelov pre akúkoľvek domácnosť.

Viac informácií o televízoroch Samsung pre rok 2021 nájdete na internetovej stránke https://www.samsung.com/.

 

 

[1] Na základe interného prieskumu.

[2] Na základe interného prieskumu. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od okolností.

[3] Na základe interného prieskumu.

[4] O 46 % tenší ako predchádzajúce modely.

Zobrazit Galériu

Samsung

Všetky autorove články

41 komentárov

geeahdclilkBtjgydayr reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

12.6.2021 13:06
canada cialis with dapoxetine <a href="https://ckacialis.com/">cialis for sale canada</a> black cialis from singapore
Reagovať

canadian cialis afhsdbcAstEpledxtdx reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

8.6.2021 12:06
cialis warnings <a href="https://rcialisgl.com/">cialis priapism</a> proper dosage of cialis
Reagovať

tnoegfdclilkBtjgydayk reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

3.6.2021 21:06
cialis black 800 <a href="https://cialisjla.com/">cialis 20mg ????</a> cialis from canada
Reagovať

sbbolthdclilkBtjgydaym reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

2.6.2021 03:06
buy cialis cheap online <a href="https://cialishav.com/">cialis nz</a> cialis 20mg sell
Reagovať

tnoegfdclilkBtjgydayj reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

29.5.2021 03:05
10mg cialis https://cialisjla.com/ - where to buy cialis with paypal cialis kaufen mit paypal zahlen
Reagovať

gsaxzvofbldclilkBtjgydayd reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

28.5.2021 16:05
costco pharmacy canada https://pharmacyken.com/ - reputable canadian online pharmacies canada drugs direct reviews
Reagovať

geeahdclilkBtjgydayy reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

28.5.2021 10:05
generic cialis paypal payment https://ckacialis.com/ - uninsured cost of cialis levitra vs cialis side effects
Reagovať

sbbolthdclilkBtjgydayn reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

27.5.2021 05:05
cialis insurance coverage https://cialishav.com/ - cialis and back pain can you take cialis with alcohol
Reagovať

cialis sales afhsdbcAstEplenfkfg reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

27.5.2021 01:05
does fake cialis work https://rcialisgl.com/ - cialis usage is cialis over the counter in canada
Reagovať

dcacldclilkBtjgydayd reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

26.5.2021 21:05
canadian pharmacy testosterone gel <a href="https://pharmacyhrn.com/">shop cvs pharmacy online</a> canada drug pharmacy promo code
Reagovať

pick n save pharmacy dgsolbvfdAstEplezmdkb reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

26.5.2021 19:05
kamagranow cialis https://krocialis.com/ - cialis time of onset how do you take cialis
Reagovať

canadian online pharmacies legitimate by aarp frbdcacldclilkBtjgydayh reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

24.5.2021 02:05
canadian pharmacy store <a href="https://pharmacylo.com/">prescription cost comparison</a> Claritin
Reagovať

Sildalist fdvaefbfbldclilkBtjgydayk reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

20.5.2021 04:05
24 hr pharmacy https://xlnpharmacy.com/ best drug store primer
Reagovať

bitcoin pharmacy online frbdcacldclilkBtjgydayb reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

18.5.2021 18:05
international pharmacies that ship to the usa https://pharmacylo.com/ pharmacy cheap
Reagovať

overnighted cialis for men afhsdbcAstEplepbovh reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

18.5.2021 02:05
buy cialis singapore https://rcialisgl.com/ cialis professional
Reagovať

pharmacy internships dgsolbvfdAstEplezeulq reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

17.5.2021 20:05
buy cialis online using paypal https://ucialisdas.com/ - cialis/generic cialis (generic)
Reagovať

canadian pharmacy no scripts fdvaefbfbldclilkBtjgydayi reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

14.5.2021 16:05
Ventolin <a href="https://xlnpharmacy.com/">indian pharmacy paypal</a> impotence
Reagovať

internet pharmacy mexico frbdcacldclilkBtjgydayw reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

13.5.2021 00:05
Apcalis SX http://pharmacylo.com/ northwestpharmacy
Reagovať

cialisfree pills afhsdbcAstEplegtudt reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

12.5.2021 01:05
cheap canadian cialis https://rcialisgl.com/ where can i buy cialis online in australia
Reagovať

direct success pharmacy dgsolbvfdAstEpleuvdlh reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

11.5.2021 19:05
buy generic cialis online https://ucialisdas.com/ buy cialis with dapoxetine
Reagovať

canadian rx fdvaefbfbldclilkBtjgydayt reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

6.5.2021 16:05
best online pharmacy india https://xlnpharmacy.com/ treatment for erectile dysfunction
Reagovať

levitra 5mg fbdcacldclilkBtjgydayo reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

1.5.2021 13:05
Tofranil https://onlinecanda21.com/ canadadrugs
Reagovať

west virginia board of pharmacy afhdbcAstEplehfnvy reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

30.4.2021 18:04
cialis 10 mg tablet https://cileve.com/ - cialis with dapoxetine overnight to generic cialis by mastercard
Reagovať

sitro tadalafil olgsasbnvoegfdclilkBtjgydays reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

27.4.2021 01:04
can a person buy tadalafil http://boxtadafil.com/ cialis tadalafil 10mg
Reagovať

writing my thesis fcsgsaxzvofbldclilkBtjgydayp reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

26.4.2021 12:04
reputable canadian mail order pharmacies https://canadianeve21.com/ Cytoxan
Reagovať

levitra cheap fdvefbfbldclilkBtjgydayn reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

25.4.2021 14:04
levitra online sale https://uslevitraanna.com/ levitra vs cialis reviews
Reagovať

free ce for pharmacy technicians afhdbcAstEpleexesc reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

24.4.2021 03:04
cialis20mg http://cileve.com/ non prescription cialis
Reagovať

help thesis fcsgaxzvofbldclilkBtjgydayj reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

8.4.2021 02:04
https://thesiswritingtob.com/ - thesiswritingtob.com help with thesis statements <a href="http://thesiswritingtob.com/">thesiswritingtob.com</a> college thesis
Reagovať

thesis data analysis fcsgaxzvofbldclilkBtjgydayc reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

31.3.2021 08:03
https://thesiswritingtob.com/ - thesis topic thesis abstracts <a href="http://thesiswritingtob.com/">professional thesis writing service</a> doctoral thesis
Reagovať

dissertation assistance service fvdspobfbldclilkBtjgydayb reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

26.3.2021 18:03
http://essaywriteris.com/ - online essay writer professional essay writer <a href="http://essaywriteris.com/">the best essay writers</a> college essay writers
Reagovať

thesis writing tips fcsgaxzvofbldclilkBtjgydaym reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

23.3.2021 08:03
https://thesiswritingtob.com/ - thesis topics in education writing a phd thesis <a href="http://thesiswritingtob.com/">help in writing thesis</a> thesis literature review
Reagovať

biloxi payday loans htgeahdelewsBtjBleriq reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

16.2.2021 07:02
cash advance hyden ky <a href="http://rirocash.com/">how does cash advance from credit card work</a> quick cash loans norfolk va
Reagovať

cash advance princeton in fhbsabolthdelewsBtjBlerin reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

16.2.2021 07:02
advance america cash advance careers <a href="http://ascashapply.com/">secured cash loans</a> cash advance marysville
Reagovať

cialis generico en farmacias similares fvdobfbldelewsBtjBleriu reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

16.2.2021 02:02
generika von cialis <a href="https://jecialisbn.com/">erowid cialis</a> free cialis on nhs
Reagovať

cialis for everyday use fbfbcldelewsBtjBleriu reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

13.2.2021 06:02
avapro cialis interaction <a href="http://ljcialishe.com/">cialis really works</a> cialis price comparison - walmart
Reagovať

where to cash advance american express fcgazvofbldelewsBtjBlerix reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

11.2.2021 12:02
chase rapid rewards cash advance <a href="http://daymoneygo.com/">cash loans personal</a> what is payday advance
Reagovať

anti viral htgehdelewsBtjBleriw reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

8.2.2021 23:02
motion sickness <a href="http://xuypharmacyonline.com/">online canadian discount pharmacy</a> canada discount drug
Reagovať

canadian pharmacy uk delivery fhsabolthdelewsBtjBleric reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

7.2.2021 23:02
pharmacy cost comparison <a href="http://happyrxpharmacy21.com/">canadian pharmacy no prescription</a> shoppers drug mart canada
Reagovať

canadian pharmacy uk delivery ffbcldelewsBtjBleriz reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

6.2.2021 04:02
canada drugs <a href="http://canadianpharmnorx.com/">online canadian pharcharmy</a> canadian drugstore online
Reagovať

online pharmacy no prescription fcgavofbldelewsBtjBleriq reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

4.2.2021 15:02
order medicine online <a href="http://storerxpharmcanada.com/">canadian online pharmacy</a> northwest pharmacy
Reagovať

dúfam, že v samsung telkách nebudú kazítka reakcia na: Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle

24.1.2021 17:01
dúfam, že to nebude mať prívlastok e v produktovom čísle a nebudú tam kazítka pre východ east, to už potom nekúpi nikto tuná na 5 rokov a dosť :(
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať