SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

SanDisk Extreme 1TB / Veľa miesta na vaše videá

0

Pamätníci si určite spomenú na nie takú vzdialenú históriu, keď ste v stolovom PC mali osadený „obrovský“ 90 GB pevný disk, na ktorom bežal systém aj všetko ostatné, a v prvých kamerách či digitálnych kompaktoch sme používali 2 MB karty Memory Stick.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Keď sme pred tromi rokmi testovali kartu microSD s kapacitou 256 GB, bola to vysoká kapacita, za ktorú ste zaplatili toľko, čo dnes stojí karta s kapacitou 1 TB. Jednou z takýchto kariet je aj testovaná microSD SanDisk Extreme s kapacitou 1 TB. Možno sa to niekomu bude zdať veľa, pravda však je, že dnes nájdete množstvo zariadení, kde takúto kapacitu bez problémov využijete. Môžeme začať smartfónmi a pokračovať akčnými kamerami, dronmi, ale aj rôznymi hernými konzolami alebo multimediálnymi prehrávačmi. So zvyšujúcim sa rozlíšením videa, zväčšujúcimi sa inštalátormi hier a podobne sa nároky na priestor zvyšujú.

MicroSD karta SanDisk Extreme 1TB sa dodáva v komplete s redukciou na karty SD a súčasťou balenia je licencia na veľmi užitočnú utilitu RescuePro Deluxe. Tento program, tak ako naznačuje jeho názov, slúži na obnovu dát z rôznych pamäťových médií, takže ide o veľmi užitočný doplnok. Pamäťová karta SDXC využíva zbernicu štandardu UHS-I vo verzii U3. Patrí do rýchlostnej kategórie V30 a A2 s deklarovanou rýchlosťou čítania 190 MB/s a zápisu 130 MB/s. Pri našich testoch však karta príjemne prekvapila a dosahovala maximálnu rýchlosť čítania 214 MB/s a zápisu 204 MB/s. Bez problémov tak vyhovie požiadavkám na zápis a čítanie 4K videa so snímkovou frekvenciou až 120p v rôznych smartfónoch, akčných kamerách alebo dronoch. Počas testu sme kartu využívali v akčnej kamere DJI Action 2 a drone DJI Mini 3 Pro, vo všetkých režimoch pracovala bez problémov.   

PLUSY, MÍNUSY:

+ Rýchlosť čítania aj zápisu, odolnosť, adaptér a RescuePro Deluxe v cene
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Typ karty: SDXC UHS I U3 microSD (V30), kapacita 1 TB, rýchlosť čítania 214 MB/s, rýchlosť zápisu 204 MB/s

• Cena: 234,90 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať