SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Satelitné telefónne hovory aj cez bežný telefón

Technológie
0

Spoločnosť Lynk (predtým známa ako Ubiquitilink) už dokázala, že možno použiť satelit na nízkej obežnej dráhe Zeme na odosielanie SMS správ z bežného smartfónu bez toho, aby ste potrebovali GPS lokátory a antény, ktorými sú vybavené špeciálne satelitné telefóny. No nechce sa pri tom zastaviť. Nedávno demonštrovala „obojsmerné“ spojenie pomocou novo vypusteného (už svojho piateho) satelitu s názvom Shannon. Dokázala to prostredníctvom viacerých telefónov v mnohých oblastiach vrátane Spojeného kráľovstva, Ameriky a Bahám.

Obojsmerná komunikácia znamená, že signál by sa mohol časom používať aj na hlasové hovory, nielen na posielanie správ v núdzových situáciách. Zatiaľ však bude mať komunikácia len podobu posielania textu alebo metaúdajov. Spoločnosť dúfa, že v budúcnosti doplní svoju konšteláciu satelitov tak, aby bolo možné využívať vyššie rýchlosti prenosu dát. Každý, kto na vzdialených a odľahlých miestach stratil signál, môže potvrdiť, že aj takáto služba je lepšia ako žiadna.

MSI_122021

Lynk spolupracuje s telefónnymi operátormi, aby im pomohol pokryť ich rozsiahle, riedko osídlené oblasti. Umožňuje operátorom účtovať si za službu ľubovoľné poplatky, pričom Lynk si z týchto príjmov berie podiel. Služba bude fungovať podobne ako existujúce mobilné siete, správy sa budú odosielať ihneď, ak je k dispozícii satelit, alebo počkajú v priečinku na odoslanie, kým sa satelit objaví. Lynk má všetky predpoklady na to, aby sa stal prvou možnosťou spojenia so zvyškom sveta pre ľudí s bežnými mobilnými telefónmi v odľahlých oblastiach. Dúfa, že sa mu to podarí v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov.

Zdroj: thebrighterside.news.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať