SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Sen každého konštruktéra: 3D tlačiareň, laserová rezačka a CNC obrábačka v jednom

Technológie
0

Artisan je 3D tlačiareň, ktorá stavia na modulárnej architektúre Snapmaker, no posúva hranice toho, čo zvládne jeden stroj. Jednoduchou výmenou modulov môže Artisan striedavo vykonávať 3D tlač s viacerými vláknami, laserové rezanie/gravírovanie a CNC vyrezávanie/rezanie. Zariadenie pritom zaberá len o niečo viac miesta ako bežná stolová 3D tlačiareň.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Je ideálne pre dizajnérske štúdiá a konštruktérov na zhotovovanie technických prototypov. Artisan je navrhnutý ako nástupca modelu Snapmaker 2.0, ktorý je držiteľom viacerých ocenení za dizajn a technológiu. Má pracovnú plochu s rozmermi až 400 × 400 × 400 mm, ktorá sa neobmedzuje len na 3D tlač, pretože rovnako ako Snapmaker 2.0 aj Artisan prichádza s vymeniteľnými modulmi, ktoré vám umožňujú vykonávať aj CNC obrábanie a laserové rezanie.

Artisan prekonáva predchodcu aj tým, že používa moduly priemyselnej kvality, ktoré sú opracované na mikrónovej úrovni na dosiahnutie vysokej presnosti, stability a pevnosti. Ponúka teda oveľa spoľahlivejšie výtlačky a rezbárske práce s minimom nepresností. Modul na 3D tlač sa dodáva s dvoma vytláčacími dýzami a schopnosťou ohrievať vlákna až na 300 °C.

Tlač z dvoch materiálov otvára široké možnosti dizajnu, Artisan podporuje aj PVA, HIPS a ďalšie rozpustné materiály. Navyše modularita sa týka aj samotného modulu 3D tlače. Spoločnosť umožňuje  zakúpiť viac prispôsobených hotendov (komponent 3D tlačiarne FDM, ktorý ohrieva, taví a vytláča materiál vrstvu po vrstve cez dýzu) s priemerom dýzy od 0,2 do 0,8 mm a dýzu z tvrdenej ocele, ktorá umožňuje tlačiť PA, PA-CF a PA-GF.

Firmvér Snapmaker Luban dokáže dokonca rozpoznať veľkosti a typy dýz, čím urýchľuje pracovný postup, takže strávite menej času konfiguráciou a viac času tvorbou. Aj ostatné moduly sa dočkali zlepšenia, pričom 10 W laserový modul Artisan je takmer 7-krát výkonnejší ako 1600 mW (alebo 1,6 W) modul, ktorým je vybavený Snapmaker 2.0.  Vďaka vstavaným rozdeľovačom laserového lúča a optike tvarovania lúča má laserový modul ultrajemné laserové zaostrenie (0,05 × 0,2 mm), ktoré v kombinácii s výkonom 10 W vedie k rýchlejšiemu a hlbšiemu rezu na širšom spektre materiálov.

No ak laserový modul nereže dostatočne hlboko, stačí ho odpojiť a zasunúť CNC modul, ktorý má výkon 200 W (teda 4× vyšší ako 50 W CNC modul Snapmaker 2.0). To umožňuje, aby sa vreteno Artisan točilo rýchlosťou až 18 000 otáčok za minútu. 

Artisan prichádza takisto s vlastnou riadiacou jednotkou, ktorá má veľkú 7-palcovú dotykovú obrazovku a beží na bezplatnom open source CAM softvéri spoločnosti. Snapmaker Artisan sa dodáva do celého sveta s bezplatnou dopravou a prichádza s minimálnou jednoročnou zárukou, ktorú možno predĺžiť. Zariadenie si teraz možno kúpiť za akciovú cenu 2999 eur.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať