PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Prvý plne elektrický a energeticky nezávislý obytný príves na svete

Technológie
0

Kalifornská spoločnosť Bowlus uviedla nový, plne elektrický obytný príves s názvom Volterra. Najnovší model spoločnosti má síce klasický dizajn Streamline Moderne, ale všetko ostatné je úplne nové.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

To platí najmä pre jeho batériový systém a powerbank. Volterra má dvojnásobnú kapacitu batérie ako predchádzajúci model značky Terra Firma. 

Udržať batériu na plnej kapacite pomáha systém AeroSolar, ktorý dokáže nabíjať batériu prívesu, keď cestujete po diaľnici alebo parkujete v kempe. Využíva na to vysokoúčinné monokryštalické články s technológiou PERC, ktoré dokážu absorbovať kombinovaný solárny výkon 480 W. Vďaka tomu budete môcť žiť mimo siete ľubovoľne dlho.

Príves je vybavený aj 20 A zásuvkami, ktoré vám umožnia pridať 100 km dojazdu batérii vášho elektromobilu. Interiér prívesu dlhého 8,3 m, ktorý má steny a stropy z dreva, možno nie je taký revolučný ako jeho energetické a solárne systémy, ale aj tak je pozoruhodný.

V kabíne nájdete kuchynku s indukčnou varnou doskou s dvoma horákmi, priestranný zábavný priestor (v ktorom sa vyspia dvaja ľudia), kúpeľňu so sprchovacím kútom v hotelovom štýle a spálňu s priestorom na matrac vo veľkosti dvojlôžka.

Medzi ďalšie dôležité funkcie (najmä ak trávite veľa času mimo mesta) patrí 190-litrová nádrž na sladkú vodu a vysokorýchlostný satelitný internet Starlink. Bowlus teraz prijíma objednávky na tento luxusný príves prostredníctvom svojej webovej stránky. Cena modelu Volterra sa začína na 310 000 USD.

Zdroj: robbreport.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať