Shutterstock bude používať umelú inteligenciu na generovanie obrázkov podľa zadania zákazníkov

Technológie
0

Od svojho založenia pred takmer dvoma desaťročiami sa Shutterstock vyvinul z platformy so skladom obrázkov na platformu, ktorá zahŕňa aj knižnice grafiky, ilustrácií, videoklipov a hudobných skladieb. V poslednom čase sa začal zaoberať aj obsahom vytvoreným pomocou umelej inteligencie. Shutterstock začal experimentovať s používaním generatívnej AI, inovácie, ktorá ľuďom umožňuje zadávať textové „výzvy“ na generovanie jedinečných digitálnych obrázkov vytvorených počítačom.

Koncom októbra spoločnosť oznámila plán predávať obrázky vytvorené umelou inteligenciou v spolupráci s výskumnou firmou OpenAI, ktorá stojí za populárnym generátorom obrázkov DALL-E. "Obrázky generované umelou inteligenciou majú vyplniť medzery v obsahu, ktorý je pre ľudí ťažké vytvoriť," uviedla Meghan Schoenová, produktová riaditeľka spoločnosti Shutterstock.

Podľa nedávneho prieskumu medzi 3000 zákazníkmi a prispievateľmi spoločnosti 35 % zákazníkov uviedlo, že experimentuje s generovaním obrázkov na základe textu, 18 % uviedlo, že použilo AI na úpravu a 18 % uviedlo, že použilo AI na skicovanie obrázkov.

Generatívna umelá inteligencia je tu už roky, ale v tomto roku sa širšie presadila po tom, čo DALL-E pomohol viac ako miliónu používateľov vytvárať generatívne obrázky na základe toho, čo používatelia zadali do textového poľa. Aj keď sa táto technológia nestala všadeprítomnou, môže byť veľmi užitočná. Generálny riaditeľ Shutterstock Paul Hennessy uviedol príklad, ako by generatívna AI mohla pomôcť pripraviť napríklad marketingovú kampaň.

Marketér by napríklad našiel dokonalý obraz zlatého retrievera, ale bol by veľmi rád, keby držal v ústach kosť. Dal by teda generatívnej AI zadanie: Chcem fotku tohto zlatého retrievera s kosťou v ústach. Shutterstock je jednou z niekoľkých technologických platforiem používaných marketérmi, ktoré oznámili využívanie nástrojov generatívnej AI. Medzi ďalšie patria Adobe, Canva, Microsoft a PicsArt.

Zdroj: digiday.com.

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať