Skladací e-bajk Zectron s dojazdom až 240 km

Technológie
0

Jednoduché pripojenie motora a batérie k bicyklu spĺňa minimálne požiadavky, aby ste prešli určitú vzdialenosť. No ak chcete skutočne dlhý dojazd, musíte vytvoriť bicykel, ktorý je dostatočne inteligentný na to, aby vedel, kedy a kde šetriť alebo uvoľňovať energiu. E-bajk Zectron s 350 W motorom schopným dosiahnuť rýchlosť 32 km/h, algoritmicky optimalizovanou batériou s dojazdom 240 km a skladacím rámom bol navrhnutý tak, aby patril k tým najlepším.

Umožňuje pohodlnú jazdu na akomkoľvek teréne, prichádza s viacerými jazdnými režimami a úrovňami asistencie pedálov a môže sa pochváliť batériou, ktorá vydrží celý týždeň vďaka algoritmom, ktoré neustále optimalizujú jazdu Zectronu v reálnom čase, aby mu poskytli až 240-kilometrový dojazd.

Spoločnosť Zectron bola založená pred viac ako 60 rokmi renomovaným americkým výrobcom hračiek Wham-O. Jej prvým produktom bola skromná superlopta, malá loptička schopná odraziť sa 5-krát vyššie ako lopty s dvojnásobnou veľkosťou. Potom však firma pokračovala pomerne špecifickou cestou, stala sa silným hráčom v sektore mobility a zhruba o pol storočia neskôr sa zrodil e-bajk Zectron.

Tajomstvom modelu Zectron je kombinácia faktorov, vďaka ktorým je bicykel lepší ako súčet jeho častí. Dodáva sa so skladacím rámom z horčíkovej zliatiny, ktorý sa dá zmenšiť na takmer tretinu jeho pôvodnej veľkosti. Ak vezmete do úvahy, že hmotnosť je len 24,9 kg, získate e-bicykel, ktorý sa dá ľahko prenášať, zmestí sa do výťahu alebo dokonca ho môžete uložiť do kufra auta. 

Elektrobicykel má nastaviteľné sedadlo, ktoré sa nachádza priamo nad dynamickým zadným odpružením, vďaka čomu sa vám bude jazdiť pohodlne bez ohľadu na terén. Ergonomický dizajn sa prispôsobí širokému spektru jazdcov s výškou až 185 cm a hmotnosťou do 135 kg. Zabudovaný prístrojový panel umožňuje jednoduchý prístup k viacerým jazdným režimom.

Prístrojová doska ponúka možnosť prepínať medzi tromi jazdnými režimami – full-pedal (podobný bežnému bicyklu), pedal-assisted (na výber je 5 úrovní asistencie) a throttle-only (funkcia je momentálne dostupná len v USA), s pohonom na motor. Režim na plný plyn vám umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy – pri nižšom nastavení Eco je obmedzená na 16 km/h, pri nastavení Normal na 24 km/h a nastavenie Sport umožňuje jazdcom dosiahnuť rýchlosť 32 km/h.

Nastavenia ovplyvňujú celkový dojazd bicykla, hoci pri optimálnom využití vám batéria Zectronu poskytne dojazd 112 km. No ak pridáte modulárnu externú batériu, ktorá sa integruje priamo do dutého priestoru na ráme e-bicykla, váš dojazd sa zdvojnásobí na 240 km. Batérie navzájom spolupracujú a sú optimalizované.

Medzi ďalšie funkcie modelu Zectron patria výkonné svetlomety a zadné svetlo, 7-stupňová prevodovka Shimano na pohodlné šliapanie na rovných cestách alebo v stúpaniach a prídavná funkcia GPS zabezpečenia proti krádeži. Zectron sa dodáva vo viacerých farbách.

Zákazníci v EÚ si môžu kúpiť Zectron s 250 W motorom Bafang (podľa smerníc EÚ), zatiaľ čo zákazníci v USA majú k dispozícii 350 W motor Bafang s pridanou funkciou throttle-only. Prídavná batéria a anti-theft GPS sú doplnkové funkcie, pre nadšencov je dostupná ako príslušenstvo aj inteligentná prilba Zectron s vlastným vstavaným zadným svetlom na lepšiu viditeľnosť jazdca v noci. Skladací e-bajk Zectron stojí 1999 USD.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať