TouchSense Remote: Univerzálny diaľkový ovládač TV so zabudovaným dotykovým displejom

0

Ovládač TouchSense Remote môže fungovať prakticky s akýmkoľvek televízorom alebo set-top boxom, čím nahradí potrebu viacerých diaľkových ovládačov a poskytne vám jedno zariadenie s jedným rozhraním. Dynamický povrch dotykovej obrazovky sa dá ľahko transformovať na zobrazenie používateľského rozhrania ľubovoľnej streamovacej služby (aj v akomkoľvek jazyku), čo vám dáva možnosť „univerzálnejšieho“ ovládania vašich zariadení.

Chcete prepínať aplikácie, prehliadať médiá, vyhľadávať videá? Práve tam ponúka dotykový displej oveľa väčšiu flexibilitu a funkčnosť v porovnaní s jednoduchými tlačidlami. Diaľkové ovládače sú navrhnuté ako príslušenstvo a ako pomocné zariadenia ku skutočnému hardvéru – televízoru alebo set-top boxu. No TouchSense povyšuje diaľkový ovládač na výkonné rozhranie na prehliadanie obsahu.

Dodáva sa s podlhovastým displejom, ktorý vám umožňuje prehliadať aplikácie, obsah v aplikáciách a dokonca ovládať prehrávanie. Jedinou prekážkou je, že pri každom použití sa MUSÍTE na diaľkový ovládač pozrieť.
TouchSense však ponúka niekoľko šikovných riešení. Skutočnosť, že celý diaľkový ovládač je vlastne displej, znamená, že môžete odvrátiť pohľad od televízora a stále vidieť obsah na diaľkovom ovládači.

Ak sa bojíte, že zmeškáte nejakú scénu, diaľkový ovládač by teoreticky mohol zobrazovať rovnaký obsah ako televízor, takže by ste sa mohli naň pozerať bez toho, aby vám niečo uniklo. Dlhý displej takisto znamená, že diaľkový ovládač nemôžete ovládať len jednou rukou. Je pravdepodobné, že budete potrebovať obe ruky – jednu na držanie ovládača a druhú na prehliadanie.

Ďalší šikovný detail na TouchSense je prítomnosť hardvérových tlačidiel na boku na zmenu kanálov na televízore alebo zvýšenie a zníženie hlasitosti. Súbor tlačidiel a otočný ovládač na oboch stranách diaľkového ovládača umožňujú intuitívne prehľadávať kanály alebo meniť hlasitosť bez toho, aby ste museli odvrátiť zrak od televízora. 

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať