SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Slovenská open source alternatíva k WordPress

Technológie
0

Špeciálny projekt

Rokmi overená platforma na vytváranie kvalitných webových stránok, portálov a webových aplikácií WebJET CMS od slovenskej spoločnosti InterWay je teraz k dispozícii aj vo verzii s otvoreným zdrojovým kódom. Poskytuje atraktívnu alternatívu k bežným riešeniam, ako je WordPress, s miestnou slovenskou podporou a vlastným vývojovým tímom, pripraveným realizovať špecifické požiadavky zákazníkov.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Otvorenie zdrojového kódu prináša množstvo výhod pre používateľov. Jednou z nich je transparentnosť, keď príspevky do kódu môžu pochádzať od rôznych vývojárov, čo zvyšuje kvalitu a inováciu a, samozrejme, odstraňuje závislosť vývoja od jednej spoločnosti, tzv. vendor lock.

WebJET CMS sa prvýkrát objavil na trhu v roku 2002 a odvtedy prešiel viac ako 20-ročným vývojom. V súčasnosti je preferovaným riešením pre klientov ako Uniqa, VšZP, NN, Tatra banka, eustream a je široko využívaný aj v štátnej správe vrátane oficiálnej webovej stránky ministerstva financií a ďalších.

Práca s WebJET CMS je jednoduchá, môžete ho používať cez prehľadné webové rozhranie. Na našom kanáli YouTube nájdete informácie o nových verziách, návody na používanie, ale aj užitočné informácie pre programátorov a dizajnérov.

Pre WebJET CMS je dostupných viac ako 70 aplikácií ako novinky, fotogaléria, anketa, formuláre, otázky a odpovede, zabezpečená zóna, archív súborov, GDPR, prepojenie na sociálne siete a podobne. Tieto aplikácie možno vložiť kdekoľvek do stránky a prispievajú k zlepšeniu obsahu a interakcie návštevníkov.

Nástroj Page Builder je navrhnutý tak, aby aj tí, ktorí nemajú pokročilé technické znalosti, mohli vytvárať vizuálne atraktívne a komplexné webové stránky. Môžete s ním jednoducho skladať webové stránky z predpripravených blokov, ktoré sa dajú vkladať, presúvať a prispôsobovať podľa vašich potrieb. Jednoducho vymeníte obrázok, upravíte text a doplníte odkaz na inú webovú stránku.

Veľkú pozornosť venujeme aj bezpečnosti. Naša platforma obsahuje integrované bezpečnostné filtre typu WAF, ktoré chránia pred rôznymi typmi kybernetických útokov. Pre našu štandardnú verziu vykonávame pravidelné kontroly zraniteľností v používaných knižniciach a týždenne realizujeme automatizované penetračné testy pomocou nástroja Acunetix.

Výhodou nášho prístupu je aj menšia rozšírenosť systému v porovnaní so široko používanými platformami, napríklad WordPress. V týchto populárnych systémoch môže byť zraniteľnosť napadnutá v priebehu pár minút od jej objavenia, keďže roboty na internete rýchlo reagujú a zneužívajú nové slabiny. Naša snaha je minimalizovať riziko takýchto bezpečnostných hrozieb a zaistiť, aby vaša webová stránka zostala bezpečná a chránená.

Ponúkame aj jedinečné monitorovacie nástroje, ktoré umožňujú sledovanie výkonu servera, zobrazených webových stránok, databázových operácií a vložených aplikácií. Tieto nástroje vám umožňujú jednoducho identifikovať miesta, kde dochádza k spomaleniu zobrazenia webových stránok.

S týmito monitorovacími nástrojmi môžete získať detailné informácie o výkone vašej webovej stránky a identifikovať potenciálne problémy či slabé miesta, ktoré by mohli ovplyvniť rýchlosť a efektivitu zobrazenia. Táto funkcionalita je dôležitá na udržanie vysokého štandardu výkonu a poskytovanie optimálneho používateľského zážitku pre návštevníkov vašej stránky.

WebJET CMS je naprogramovaný v jazyku Java a je vhodný aj ako základ pre rôzne webové aplikácie. Možno ho prevádzkovať na operačných systémoch Windows, Linux aj vo vládnom cloude. Podporované sú databázové systémy MariaDB, Microsoft SQL, Oracle a po novom aj PostgreSQL.

Viac informácií o WebJET CMS môžete nájsť na oficiálnej stránke www.webjetcms.sk. Ak máte záujem o pohľad na zdrojový kód, ukážky dizajnových šablón a príklady kódu, navštívte náš repozitár na https://github.com/webjetcms/.

 

Zobrazit Galériu

InterWay

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať