SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Slovensko spoznalo ocenených mladých videomakerov v súťaži RECfruit

Tlačové správy
0

Súťaž vo videotvorbe pre začínajúce talenty, ktorá úspešne funguje už tretí rok, ocenila najšikovnejších videotvorcov, ktorí do svojich videí vložili veľkú dávku kreativity.

V Nitre sa konalo slávnostné odovzdávanie cien so sprievodným programom, ktorý vyvrcholil oficiálnym vyhlásením výsledkov. Tohto podujatia sa zúčastnili nielen samotní ocenení, ale aj viacerí súťažiaci, ktorí svoje videá do RECfruitu prihlásili. Spomínaný program bol skutočne pestrý, keďže jeho súčasťou boli aj prednášky porotcov, filmového kritika Petra Konečného a videošpecialistu Ladislava „Shadexa“ Bónu, či premietanie súťažných videí, počas ktorého bolo k dispozícii chutné občerstvenie.

Výherca 3. miesta Patrik Regenda s videom Neznáme číslo sa vyjadril nielen o samotnej udalosti: „Tiež oceňujem výhernú sošku. Páči sa mi, že sošky sú vyrobené ručne a majú myšlienku.“ Pochválil tak návrh, ktorý osobitne pre RECfruit vytvoril Michal Herczog, žiak Školy umeleckého priemyslu v Košiciach.

Na 2. mieste sa umiestnilo video Holič, ktorého autorom je Matthias Kasar. Mladý talent tvrdí: „Je veľmi pozitívne, že sa niekto rozhodol motivovať a podporovať mladých tvorcov. Súťaž tohto charakteru má rozhodne význam a je dôležité podporovať jej rast.“

Prvé miesto v treťom ročníku súťaže napokon obsadil Miroslav Marko vďaka kreatívne spracovanému videu, ktoré nieslo v názve aj tému tohto ročníka – Bola to náhoda. Víťaz napokon celkom trefne vyjadril myšlienku súťaže, ktorú sa organizátori snažia šíriť: „Súťaž RECfruit 2019 sa mi veľmi páčila, pretože na Slovensku podľa mňa nie je veľa súťaží, kde by človek ukázal, čo dokáže vytvoriť s kamerou v ruke, pokiaľ nepočítam školy. Súťaž RECfruit dala príležitosť mladým ľuďom ukázať, čo je v nich, dala im možnosť zviditeľniť sa, motivovala ich krásnymi cenami, ktoré im dokážu pomôcť pri ich ďalšej tvorbe.“

Tohtoročné odovzdávanie cien nesie so sebou aj milý príbeh, keďže Miroslav sa vzhľadom na štúdium v zahraničí nemohol zúčastniť samotného vyhodnotenia. Cenu prišli prevziať jeho starí rodičia. „Práve takýmito vecami mi moji vnuci robia radosť. Ďakujem vám veľmi pekne,“ povedala babička výhercu, pričom neskrývala slzy dojatia v okamihu, keď sa dozvedela, že jej vnuk v RECfruite premenil shortlist na 1. miesto.

Tri výherné videá vyberala odborná porota spomedzi 12 najlepších videí umiestnených na spomínanom shortliste. Okrem troch hlavných priečok sa však organizátori rozhodli udeliť aj dve ďalšie ceny, a to špeciálnu cenu a cenu agentúry ContentFruiter.

Výherca špeciálnej ceny Norbert Kundrák si cenu odniesol za špeciálny prínos do súťaže s videom Neobyčajná bankovka v obehu, pretože so svojím scenárom si dal skutočne veľkú námahu a pracoval precízne s viacerými časovými líniami s využitím rôznych miest počas natáčania. Norbert, ktorý nevlastní žiadnu drahú techniku potrebnú na natáčanie, podľa vlastných slov pochopil, že v skutočnosti je to celé o dobrom nápade či predstavivosti.

Cenu organizátora súťaže, ktorým je už od jej počiatku agentúra ContentFruiter, si prevzal Patrik Hrabovec. Jeho video Accident? bolo humorným pokračovaním príbehu z minulého ročníka. Organizátori mu udelili cenu, pretože vnímajú pokrok v jeho technických zručnostiach a takisto na Patrikovom prípade vidia, že mladí ľudia skutočne majú záujem o súťaž tohto druhu a radi sa do nej zapájajú opakovane. Roman Kleman (CEO agentúry) sa potešil výhercovmu vyjadreniu: „Patrik mi v rozhovore prezradil, že ho nadobudnuté ocenenie opäť motivovalo a presvedčilo, že ide do toho aj o rok.“

Novinkou tohto ročníka bola možnosť hlasovať za video vo verejnom hlasovaní, ktoré bežalo na webe RECfruitu do konca augusta. To pomohol organizátorovi uskutočniť generálny partner celého projektu – Slovenská sporiteľňa. Video Náhodná výhra v pretekoch? od Marka Gerboca získalo viac ako 500 hlasov a stalo sa tak najúspešnejším v očiach verejnosti, nezávisle od hodnotenia poroty.

Na základe pozitívnych reakcií z radov súťažiacich, partnerov či ostatných ľudí, ktorým táto súťaž akokoľvek skrížila cestu, organizátori veria, že práve RECfruit je pre mladé talenty akousi zastávkou na ceste za ich úspešnou kariérou režisérov, kameramanov, videomarketérov či umelcov. Vnímajú túžbu videotvorcov po podpore a takisto fakt, že nie všetci vedia nájsť správny spôsob, ako odprezentovať svoje zručnosti a schopnosti. Z tohto dôvodu tím organizátorov verí, že sa im podarí za pomoci rôznych partnerov zorganizovať ešte mnoho úspešných ročníkov tejto súťaže.

Zobrazit Galériu

ContentFruiter s.r.o.

Všetky autorove články
Slovensko video kamera foto súťaž vitaz

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať