ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Slovenský tím postúpil do svetovej top 10

Tlačové správy
1

Tohtoročná medzinárodná robotická súťaž pre stredoškolákov FIRST Global sa nesie v znamení uhlíkovej neutrality. Prípravy tímov boli zamerané na zostrojenie robotov a vytvorenie projektov určených na zachytávanie oxidu uhličitého z atmosféry.

Slovenský tím prišiel s nápadom, ako prispieť k zachytávaniu emisií oxidu uhličitého aj vďaka vozidlám so spaľovacími motormi v podobe kapsule umiestnenej vo vnútri vozidla. Automobil vďaka nej dokáže vypúšťať očistený vzduch a zároveň znižovať emisie skleníkových plynov v cestnej doprave, ktoré predstavujú jednu z najväčších zdrojov znečistenia ovzdušia.

Slovenskej reprezentácii sa podarilo svojím nápadom prebojovať do svetovej top 10 a svoj projekt budú môcť predstaviť naživo už o týždeň, 13.-16. októbra, v Ženeve.

Link na FB video s projektom slovenského tímu: https://fb.watch/fQ7UwNmQRB/

Link na YouTube video s projektom slovenského tímu: https://youtu.be/H46l1dKRWrA

Celosvetová robotická súťaž FIRST Global Challenge každoročne spája študentov stredných škôl z viac ako 160 krajín sveta, aby mohli hľadať riešenia a vyvíjať stratégie v robotike. Tímy spolupracujú na výzvach inšpirovaných problémami, ktorým čelí naša planéta. Tento rok sa bude niesť v znamení dôležitosti udržania uhlíkovej neutrality.

FIRST Global Slovakia je slovenské občianske združenie, ktorého úlohou je každoročne vyberať, mentorovať a sprevádzať slovenskú reprezentáciu na medzinárodnú olympiádu v robotike. Inšpiruje k potrebe lepšieho porozumenia a dôležitosti spolupráce riešiť problémy sveta, ktoré v konečnom dôsledku môžu zlepšiť kvalitu života všetkých.

Zobrazit Galériu

1 komentár

Пэг 7 В Косметике reakcia na: Slovenský tím postúpil do svetovej top 10

19.9.2023 04:09


Приложите в личном кабинете скан подтверждающего документа или позвоните по телефону:

В наличии / Розница http://inseacosmetic.com

Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať