PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Smart dávkovač krmiva a fontána pre domáce zvieratká od Xiaomi

0

Tieto zariadenia vám umožnia postarať sa o domácich miláčikov v dobe vašej neprítomnosti, aby mali k dispozícii čerstvú vodu a krmivo. Xiaomi Smart dávkovač krmiva a Smart napájacia fontána sú určené pre mačky a menšie, alebo stredné plemená psov. Samozrejme doba, po ktorú môžete nechať svojich domácich miláčikov samých závisí od vášho uváženia, a hlavne u psíkov by mala byť čo najkratšia.

Videorecenzia

Dávkovač krmiva je navrhnutý tak, aby sa staral o správnu diétu mačky alebo psa a ich majiteľom uľahčoval starostlivosť aj čase dovoleniek alebo dlhšej neprítomnosti. Má nádobu na 1,8 kg granúl s priemerom od 5 do 12 mm, ktoré sú v zásobníku utesnené silikónovým vekom - krmivo ostáva vždy čerstvé, suché a chutné. Môžete naprogramovať harmonogram kŕmenia na stanovené hodiny, pričom určujete množstvo krmiva. To zadávate v takzvaných porciách, čo je približne 5 gramov granúl.

Podľa mojich skúseností dávka na jedno jedlo pre yorkšíra je 10 porcií, čiže 50 gramov. Granule sa vysypú do antikorovej misky. Miska je jemne naklonená, aby kŕmenie prebehlo pohodlne a bez znečisťovania. Antikorová miska je v odoberateľnom plastovom telese, ktoré je k dávkovaču prichytené magneticky.  Zásobník na granule je utesnený vekom so silikónovým tesnením, rovnako aj dávkovací otvor sa otvára len počas dávkovania, takže krmivo zostáva vždy čerstvé, suché a chutné. Veko zásobníka je skonštruované tak, aby sa doň nedostali deti alebo zvieratá.

Dávkovač krmiva je konštruovaný tak, že sa dá ľahko rozobrať a vyčistiť. Lopatky kolies zabezpečujúce dávkovanie krmiva sú z pružného materiálu – silikónu, takže nehrozí zaseknutie. Systém dávkovania so šiestimi mriežkami výrobca testoval na viac ako 10 000 dávkovacích cyklov, takže pri používaní odporúčanej veľkosti granúl nehrozí upchatie. Množstvo granúl v zásobníku je monitorované na optickom princípe, keď je zásobník takmer prázdny, je to indikované zmenou pozadia v mobilnej aplikácii Mi Home. Rovnako je na optickom princípe sledované, či sú granule v dávkovacej komore. Ak nie, je v mobilnej aplikácii indikovaná porucha.

Výrobca pamätal aj na prípadný výpadok elektriny. Dno dávkovača sa po uvoľnení jednej skrutky dá odobrať a pod ním je držiak na štyri batérie veľkosti AA, ktoré zabezpečia kŕmenie aj v prípade výpadku elektrickej energie. Batérie nie sú založené, ani v balení, takže ich musíte kúpiť zvlášť. Dávkovač je napájaný z externého zdroja, ktorý pripája tak, aby zvieratká pri prípadnej hre nemohli kábel vytiahnuť. Pletený napájací kábel je taktiež odolný voči prehryzeniu. Cena 119 eur.

Napájacia fontána simuluje prameň. Má systém cirkulácie, takže voda je dostatočne okysličená a očistená od chlpov alebo ďalších nečistôt vďaka štvorvrstvovému filtru pevných častíc. Filter odstraňuje nie iba prach a chlpy, ale aj nadbytočný chlór, zápachy a ióny horčíka a vápnika, ktoré môžu spôsobovať obličkové kamene.

Zásobník napájacej fontány má objem 2 litre, čo by malo stačiť na 4 až 7 dní pre bežnú mačku a menšieho až stredne veľkého psa. Samozrejmosťou je ovládanie a monitorovanie pomocou mobilnej aplikácie. Okrem LED diódy priamo na fontáne o poklese hladiny vody informuje aj notifikácie v mobilnej aplikácii Mi Home. Fontána automaticky spúšťa cirkuláciu v pravidelných intervaloch, ktoré sú častejšie cez deň a zriedkavejšie v noci. Prípadne si dávkovanie vody nastavíte cez aplikáciu môžete si harmonogram nastaviť podľa zvyklostí, alebo potrieb domáceho miláčika.

Fontána je konštruovaná s ohľadom na jednoduchú údržbu, umožňuje ľahké umývanie alebo menenie filtra. Aj fontánka je napájaná z externého zdroja, ktorý pripája tak, aby zvieratká pri prípadnej hre nemohli kábel vytiahnuť. Pletený napájací kábel je taktiež odolný voči prehryzeniu. Cena 69 eur

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Xiaomi dávkrvač krmiva domáce zvieratká napájacia fontána

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať