S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Smart hodinky dokážu detegovať COVID-19 už niekoľko dní pred objavením sa príznakov

11

Podľa novej štúdie vedcov z Mount Sinai University môžu smart hodinky Apple Watch alebo iné nositeľné zariadenie schopné spoľahlivo merať variabilitu srdcového tepu zistiť COVID-19 už pred objavením sa príznakov. Významné zmeny v tepovej frekvencii sa ukázali už týždeň pred pozitívnym testom na koronavírus. Pokiaľ sa tieto údaje využijú včas, môžu predstavovať rozhodujúci nástroj v boji proti pandémii.

Ak si totiž používatelia všimnú tieto ukazovatele dostatočne skoro, môžu sa skôr izolovať a znížiť tak riziko prenosu v rodine, medzi kolegami aj v širokej verejnosti, tvrdí štúdia. Spoločnosť Apple o štúdii vie, ale nebola do nej zapojená. Štúdia prichádza po pozorovaniach výrobcu náramku Whoop Strap. Toto zariadenie a aplikácia merajú dychovú frekvenciu používateľa. U niektorých pacientov trpiacich na COVID-19 sa na začiatku ochorenia prejavil výrazný nárast dychovej frekvencie.

„COVID-19 je infekcia dolných dýchacích ciest. Infikované bunky sú alveoly, v ktorých dochádza k okysličovaniu krvi v pľúcach. Keď sa poškodia, schopnosť dostať kyslík do krvi a odvádzať z nej oxid uhličitý sa stáva menej účinnou. Aby ste to vyrovnali, musíte sa častejšie nadýchnuť,“ uvádza spoločnosť v blogovom príspevku.

Zdroj: trustedreviews.com.

Redakcia

Všetky autorove články

11 komentárov

Ano reakcia na: Smart hodinky dokážu detegovať COVID-19 už niekoľko dní pred objavením sa príznakov

22.1.2021 10:01
No, apka pre Amazfit vyhodnocuje nákazu covidom podľa srdcového tepu napríklad, ale nie dychu.
Reagovať

RE: ďakujem za informáciu reakcia na: Ano

24.1.2021 20:01
ďakujem vám za informáciu, konečne nejaká normála komentujúca, popri týchto mudrlanoch. takže fitnáramkom to zrejme pôjde tiež, ešte raz vďaka
Reagovať

RE: RE: ďakujem za informáciu reakcia na: RE: ďakujem za informáciu

25.1.2021 01:01
IQ = 0 bude nespokojne s odpovedou pokial nedastane, taku ako chce pocut. Pekne si sa nechal oklamat. Este raz, ziadne hodiny nedetekuju covid a ani nebudu detekovat. Ti, co tvrdia "ano" v letakoch vyrobcu, alebo bulvaru ako pcrevue klamu, alebo nerozumies tomu co pisu. Presnost detekcie maju zatial = 0%, t.j. 50%. Sam si domyslis presnejsie, ci virus mas alebo nemas.
Reagovať

RE: Ano reakcia na: Ano

23.1.2021 06:01
No jasné
Reagovať

neviete, či to dokáže aj fit náramok za 16€? msart hodinky applu sú moc drahé :( reakcia na: Smart hodinky dokážu detegovať COVID-19 už niekoľko dní pred objavením sa príznakov

21.1.2021 14:01
čaute, neviete či to dokáže aj fit náramok za 16€? lebo smart hodinky sú na mňa moc drahé a zbytočne veľké :(
Reagovať

RE: neviete, či to dokáže aj fit náramok za 16€? msart hodinky applu sú moc drahé :( reakcia na: neviete, či to dokáže aj fit náramok za 16€? msart hodinky applu sú moc drahé :(

21.1.2021 16:01
Vidite redakcia, co vase klamarske a zavadzajuce nadpisy vytvaraju? Presne toto, ze 90% ludi si hned mysli, ze to existuje.

. reakcia na: Smart hodinky dokážu detegovať COVID-19 už niekoľko dní pred objavením sa príznakov

21.1.2021 12:01
Fake news. Pc hnoj zase klame v nadpise. Smart watch nedokazu(nemaju ziadne taku funkcnu funkciu) detegovat virus.
Reagovať

RE: . práveže klameš ty, rozviedky im to už hekli reakcia na: .

9.2.2021 17:02
Niektoré rozviedky tu šíria aktívny uhlík zrejme, lebo keď sa toho dotkneš, hneď cítiš že ťa niečo poštípalo na koži a vydezinfikovalo celé telo, prejde to tebou ako elektrina - Stačí zájsť do marketu vydezinfikovať si ruky alebo nakupovať na internete, potom ti príde škatuľka posypaná aktívnym uhlíkom, aby si nedostala kovid19, bojuje sa tu, zobuď sa! A kde podľa teba zohnali dáta? Skenujú celú Zem satelitmi :)

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať