ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Solárne panely postavené nad kanálmi riešia hneď dva problémy

2

Kalifornská vodohospodárska spoločnosť Turlock Irrigation District (TID) získala grant od štátu vo výške 20 miliónov dolárov na inštalovanie siete solárnych panelov nad vodnými kanálmi. Ide o prvý projekt tohto druhu v krajine, ktorý má dva ciele: vytvárať obnoviteľnú energiu a zároveň šetriť vodu. Projekt Nexus je založený na analýze uverejnenej minulý rok v časopise Nature Sustainability, ktorá prišla s myšlienkou solárnych panelov nad kanálmi.

V Kalifornii preteká veľa vody cez otvorené štátne zásobovacie kanály s celkovou dĺžkou viac ako 6400 kilometrov, ktoré prepravujú zásoby vody z pohoria Sierra Nevada a severných častí štátu do nádrží, jazier, vodných elektrární a na farmy.  Pritom zásoby vody v tomto štáte sú vážne ohrozené nadmerným využívaním a klimatickými zmenami, takže záleží na každej kvapke. A otvorené kanály majú jednu vážnu chybu: umožňujú odparenie časti vzácnej vody.

Minuloročná analýza zistila, že pokrytie všetkých kanálov v štáte solárnymi panelmi by mohlo ušetriť 238 miliárd litrov vody ročne, čo je približne množstvo potrebné na zavlažovanie 20 000 hektárov poľnohospodárskej pôdy alebo zásobovanie 2 miliónov ľudí vodou. Autori štúdie vypočítali, že inštalované panely by mohli dodať 13 gigawattov slnečnej energie, čo je asi šestina celkových energetických potrieb štátu.

Chladiaci účinok vody by zase mohol pomôcť udržať efektívnosť týchto solárnych panelov, pretože počas veľmi horúcich dní solárne panely strácajú určitú účinnosť. TID uviedol, že pokus, ktorý sa má začať výstavbou v okrese Stanislaus túto jeseň a má byť dokončený v roku 2024, má slúžiť ako „dôkaz konceptu“ toho, ako panely fungujú a koľko stojí inštalácia a údržba. Neskôr by sa nápad mal rozšíriť do iných oblastí štátu.

Snaha maximálne využiť priestor okolo solárnych polí a pod nimi nie je nová. Prax známa ako agrovoltika sa usiluje inštalovať solárne panely nad poľnohospodárskou pôdou, aby umožnili poľnohospodársku činnosť. V Japonsku a Singapure sa zasa využívajú plávajúce solárne panely. No konštrukcia solárnych panelov ako ochranného opatrenia pre zavlažovacie kanály je nová myšlienka. Ide o druh kreatívneho riešenia, ktoré Kalifornia potrebuje preskúmať, keď čelí budúcnosti s nedostatkom vody.

Zdroj: gizmodo.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Pwtatznhsu reakcia na: Solárne panely postavené nad kanálmi riešia hneď dva problémy

20.3.2022 13:03
Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at nextech.sk...

I found it after a quick search, so your SEO’s working out…

Content looks pretty good…

One thing’s missing though…

A QUICK, EASY way to connect with you NOW.

Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever.

I have the solution:

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business.

Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later.

The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

Beca ut oyud reakcia na: Solárne panely postavené nad kanálmi riešia hneď dva problémy

17.3.2022 21:03
Hi, Eric here with a quick thought about your website nextech.sk...

I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites.

Like yours, many of them have great content.

But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits.

I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else.

Here’s a solution for you…

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later.

Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať