Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Solárny elektromobil sa nabíja aj počas jazdy za slnečného dňa

Technológie
0

Nemecký startup Sono Motors predviedol solárne elektrické vozidlo, ktoré sa môže nabíjať počas jazdy za denného svetla. Sion vyzerá ako minivan, no jeho čierny exteriér je pokrytý 248 polymérnymi solárnymi panelmi, ktoré absorbujú slnečnú energiu. Vďaka nim sa môže auto dobíjať, keď je zaparkované vonku, ale aj v pohybe. Podľa prevádzkového riaditeľa startupu Thomasa Hauscha to má byť „prvé elektrické vozidlo, ktoré si skutočne môžete dovoliť“.

Na dosiahnutie nízkej ceny sa na jeho výrobu používajú bežné diely vrátane elektrického motora. Sono plánuje predávať auto výhradne prostredníctvom priameho online predaja, a nie u autorizovaných predajcov. Vyrábať sa bude iba jeden model, dodávaný len v čiernej farbe. Ako elektromobil sa môže Sion nabíjať aj prostredníctvom domácej zásuvky alebo špeciálnej nabíjacej stanice. So zabudovanými solárnymi panelmi však môže majiteľ jazdiť svojím autom až štyri týždne, kým mu dôjde energia.

Dobíjanie solárnej energie je, samozrejme, závislé od poveternostných podmienok. Podľa webovej stránky spoločnosti môže solárna energia v Nemecku poskytnúť až 35 km dojazdu navyše za deň. Najedno nabitie dokáže Sion prejsť až 255 km. Sono Motors sa chce najprv zamerať na európsky trh a na webe spoločnosti si už možno vozidlo predobjednať za 25 500 eur. Prvé dodávky sa očakávajú v roku 2022.

Zdroj: pcmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať