S_02PaletteBase S_02PaletteBase S_02PaletteBase Advertisement

CES 2021: Razer ukázal prvý inteligentný respirátor na svete

4

Herný hardvérový gigant Razer chce uviesť prvú inteligentnú masku na svete s názvom Project Hazel. Ide o respirátor N95 z lesklého, vodotesného materiálu, odolného proti škvrnám. Je takisto priehľadný, čo umožňuje ostatným odčítavať vám z pier, keď hovoríte. A najpútavejšie na maske je to, že obsahuje dizajnové prvky Razeru vrátane LED diód Chroma RGB. Osvetlenie možno prispôsobiť vkusu používateľa, pretože ponúka 16,8 milióna farieb a množstvo svetelných efektov. Môžete sa tak štýlovo chrániť pred COVID-19.

Svetlá nájdete okolo nabíjateľných a vymeniteľných ventilových diskov, ktoré sa dajú pohodlne dezinfikovať od baktérií a vírusov. Akým spôsobom? Razer chce dodávať túto inteligentnú masku s bezdrôtovým rýchlonabíjacím puzdrom, ktorú poslúži aj ako miniatúrna dezinfekčná stanica. LED diódy však nie sú len štýlový doplnok, ale vás môžu informovať aj o úrovni nabitia masky. K dispozícii je aj vnútorné osvetlenie, ktoré zviditeľní vaše ústa pri slabom svetle.

Razer tvrdí, že maska ​​je vybavená filtrom s vysokou bakteriálnou účinnosťou (BFE), ktorý zachytí 95 % častíc vo vzduchu. Keďže masky majú tendenciu tlmiť hlas, Project Hazel prichádza s novou technológiou spoločnosti Razer s názvom VoiceAmp, ktorá využíva vstavaný mikrofón a zosilňovač na dosiahnutie čistej a zrozumiteľnej reči. No Project Hazel je zatiaľ len koncept, nepoznáme cenu ani dátum uvedenia.

Razer ešte nedostal zelenú od úradov na ochranu zdravia, ako sú FDA (Foof and Drug Administration) či CDC (Centers for Disease Control). Spoločnosť však dobre vycítila potenciál nevyužitého trhu s inteligentnými maskami. Navyše je chvályhodné, že sa zamerala na riešenie najčastejších problémov súvisiacich s maskami, ako je dezinfekcia, tlmenie hlasu, zlá priedušnosť či nepohodlie.

Zdroj: laptopmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Číňani to mali už roky vopred - aktívny uhlík: reakcia na: CES 2021: Razer ukázal prvý inteligentný respirátor na svete

15.1.2021 17:01
Číňani to mali už roky vopred, chránili nás pred vírusom bambusovými ponožkami patentovanými v Japonsku, na ktorých bol aktívny uhlík proti smrdeniu nôh, stačilo si z ponožky spraviť rúško a bol si ochránený pred vírusmi, ktoré takáto ponožka neutralizuje.
Reagovať

RE: Číňani to mali už roky vopred - aktívny uhlík: reakcia na: Číňani to mali už roky vopred - aktívny uhlík:

15.1.2021 17:01
viéém, kúpila som ich po osemdesiat centov u Číňana, ale ma nenapadlo použiť aktívny uhlík ako rúško, si fakt geniálna mama, keď si na toto prišla
Reagovať

Ochrana proti Covidu 19? reakcia na: CES 2021: Razer ukázal prvý inteligentný respirátor na svete

15.1.2021 07:01
Načo mi je vysoká bakteriálna účinnosť proti vírusu?
Reagovať

RE: Ochrana proti Covidu 19? reakcia na: Ochrana proti Covidu 19?

17.1.2021 00:01
good point, bakretia je 20x vacsia ako virus :-)))
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať