SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Spoločnosť Lenovo má za sebou úspešný štvrťrok. Už deviaty raz za sebou

Tlačové správy
1

Spoločnosť Lenovo dnes oznámila finančné výsledky za prvý štvrťrok, pričom zaznamenala rast tržieb aj ziskovosti už po deviaty štvrťrok po sebe. Čistý zisk za prvý štvrťrok vzrástol medziročne o 11 % na 516 miliónov amerických dolárov a tržby vzrástli na 17 miliárd dolárov, čo je medziročný nárast o 5 % v rovnakej mene.

Skupina zaznamenala mimo počítačový segment 37% rast, ktorý poukazuje na úspešnosť transformačnej stratégie založenej na službách a trvalých investíciách do diverzifikácie podnikania. Práve tieto smery sú motorom pre rast spoločnosti a potvrdzujú ich zvýšené medziročné príjmy o dvojciferné číslo. Lenovo je aj naďalej odhodlané zdvojnásobiť investície do výskumu a vývoja (R&D), medziročne zvýšiť výdaje na vývoj o 10% a zvýšiť počet zamestnancov v tejto oblasti o 29%.

Skupina Lenovo zostáva optimistická ohľadom dlhodobého rastu, potenciálu odvetvia a chopí sa príležitostí, ktoré zrýchlená digitálna transformácia a hybridná práca stále prinášajú.

Naše podnikanie úspešne rástlo a zlepšili sme ziskovosť už deviaty štvrťrok po sebe, pričom náš mix výnosov z firiem mimo počítačového segmentu dosiahol 37%. Toto sú výsledky nášho strategického predvídania a silného výkonu spolu s našou prevádzkovou odolnosťou.“ povedal Yuanqing Yang, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Lenovo.

Finančné výsledky v skratke:

 

Celé znenie tlačovej správy nájdete na odkaze tu.

O spoločnosti Lenovo:

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je globálna technologická veľmoc s príjmom 70 miliárd, ktorá sa umiestnila na 159. mieste v rebríčku Fortune Global 500, zamestnáva 75 000 ľudí po celom svete a každý deň slúži miliónom zákazníkom na 180 trhoch. Zameraná na odvážnu víziu poskytovať inteligentnejšie technológie pre všetkých, naviazala na úspech ako popredný svetový hráč v oblasti počítačov, rozšírením do nových oblastí infraštruktúry, mobilných telefónov, riešení a služieb. Táto transformácia spolu s revolučnými inováciami buduje inkluzívnejšiu, dôveryhodnejšiu a udržateľnejšiu digitálnu spoločnosť všade a pre všetkých. Pre viac informácií navštívte https://www.lenovo.com, a prečítajte si o najnovších správach prostredníctvom nášho StoryHub.

Photo by Buhai Alexandru Constantin on Unsplash

Zobrazit Galériu

Lenovo

Všetky autorove články

1 komentár

Super Lenovo, máme Vás radi. Dobrá cena, kvalitný prístroj. reakcia na: Spoločnosť Lenovo má za sebou úspešný štvrťrok. Už deviaty raz za sebou

11.8.2022 11:08
Super Lenovo, jen tak dále.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať