SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Inovatívny kuchynský kôš premení všetok potravinový odpad na kompost

10

Cavdle WasteCycler je niečo ako špičkový odpadkový kôš určený na umiestnenie na kuchynskú linku a ponúka oveľa lepšiu alternatívu k používaniu drviča odpadu v kuchynskom dreze. Vytvára ideálne podmienky na premenu akéhokoľvek druhu potravinového odpadu – od zvyškov potravín a šupiek až po kosti, kartóny a biologicky rozložiteľné plasty – na kompost bohatý na živiny. Okrem toho zabudovaný systém čistenia vzduchu eliminuje zápach spojený s rozkladom potravín na hnojivo.

Inovatívny dizajn zariadenia s priehľadným tónovaným vekom vám umožní vidieť, ako Cavdle WasteCycler pracuje na vašom potravinovom odpade pomocou aeróbneho rozkladu. Spolieha sa pri tom na 5 parametrov, ktoré pomáhajú premeniť organické látky na kompost – čas, vlhkosť, teplota, suché organické látky a kyslík.

Cavdle WasteCycler, ktorý pracuje pri hlučnosti necelých 35 decibelov, rozdrví váš potravinový odpad, pričom ho zohreje na presnú teplotu, ktorá je potrebná na to, aby sa darilo dobrým baktériám a zároveň sa zničili zlé baktérie. Napokon vám zostane prírodné hnojivo, ktoré môžete použiť na výživu svojich rastlín.

Cavdle WasteCycler s výškou o niečo viac ako 30 cm je elegantné zariadenie, ktoré sa dá umiestniť na akúkoľvek kuchynskú dosku. Vnútorný kôš pojme naraz až 2 litre odpadu. Ku košu sa dostanete jednoduchým otočením, čím otvoríte priehľadné veko, vložíte odpad a pootočením opäť veko zatvoríte. Jednoduché používateľské rozhranie pozostávajúce zo 4 tlačidiel a LCD displeja vám umožní ovládať Cavdle WasteCycler a zvoliť si čas prevádzky. 

Pomocou rýchleho režimu môžete rýchlo spracovať odpad za menej ako 2 hodiny, štandardný 4-hodinový režim funguje aj s biologicky odbúrateľnými plastmi. Tretí režim Ferment vám umožní prispôsobiť cyklus tak, aby trval dlhšie a zároveň spotreboval menej energie. 

Rotujúce čepele zariadenia rozdrvia odpad na kašu, čo urýchli proces rozkladu. Inteligentný tepelný systém ohrieva vnútorný kôš na vysoké teploty, ktoré umožňujú dobrým baktériám (mezofilom) prosperovať a rozkladať cukry a bielkoviny a zároveň zabíjajú zlé patogénne baktérie a vajíčka hmyzu.

Filtračný systém s dvoma patrónmi zavádza do komory kyslík, čo umožňuje takzvaný aeróbny rozklad. Plyny emitované z procesu rozkladu sú ďalej filtrované, aby sa zabezpečilo, že zo zariadenia neuniknú absolútne žiadne pachy. Len za približne 2 hodiny prevádzky dokáže zariadenie Cavdle WasteCycler zredukovať 2 litre odpadu až o 90 % a premeniť ho na kompost, ktorý môžete buď použiť vo vlastnej záhrade, alebo predať na farmárskych trhoch.

Na jeden cyklus spotrebuje zariadenie zhruba 0,7 kWh energie, čo je asi toľko, koľko spotrebuje kosačka na trávu za 2 hodiny prevádzky. V rámci kampane na Kickstarteri je Cavdle WasteCyclerk dispozícii za zvýhodnenú cenu 269 USD. Dodávky sa začnú v októbri 2022.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

10 komentárov

Veď to je v zákone, že každá domácnosť musí mať kompostér. reakcia na: Inovatívny kuchynský kôš premení všetok potravinový odpad na kompost

12.8.2022 09:08
To je zákonom dané, že každá domácnosť na SK musí mať kompostér.
Reagovať

RE: 79/2015 zbierky zákonov: reakcia na: Veď to je v zákone, že každá domácnosť musí mať kompostér.

12.8.2022 16:08
Podľa zákona 79/2015 Z. z. o odpadoch sú obce povinné občanom umožniť triedenie bioodpadu. Teda zabezpečiť, aby mali všetky domácnosti možnosť kompostovať svoj biologicky rozložiteľný komunálny odpad alebo ho odovzdať do triedeného zberu. Znamená to, že rodinné domy musia mať vlastnú nádobu na kompostovanie alebo hnedý kontajner na zber tohto odpadu. Obyvatelia bytových domov musia mať pristavené zberné nádoby hnedej farby, prípadne s čitateľnou hnedou značkou. V oboch prípadoch musia byť zberné nádoby vyvážané minimálne raz za dva týždne.
Reagovať

RE: Veď to je v zákone, že každá domácnosť musí mať kompostér. reakcia na: Veď to je v zákone, že každá domácnosť musí mať kompostér.

12.8.2022 11:08
V ktorom zákone to je, paragraf, odsek, písmeno?
Reagovať

RE: RE: 79/2015 z.z. reakcia na: RE: Veď to je v zákone, že každá domácnosť musí mať kompostér.

12.8.2022 16:08
79/2015 z.z.
Reagovať

RE reakcia na spotrebu. reakcia na: Inovatívny kuchynský kôš premení všetok potravinový odpad na kompost

11.8.2022 20:08
Píšte aspoň reálne hodnoty, autor to úplne odflákal ... chcem vidieť ako niekto reálne požíva kosačku na trávou s príkonom 350W/hod. Elektrické kosačky majú reálny príkon min. 1000W/hod.

"Na jeden cyklus spotrebuje zariadenie zhruba 0,7 kWh energie, čo je asi toľko, koľko spotrebuje kosačka na trávu za 2 hodiny prevádzky."
Reagovať

RE: RE reakcia na spotrebu. reakcia na: RE reakcia na spotrebu.

12.8.2022 11:08
Kosačka s príkonom 350W/h sa volá vyžínač, teda ručná strunová elektrická kosa.

RE reakcia na: Inovatívny kuchynský kôš premení všetok potravinový odpad na kompost

11.8.2022 17:08
Takéto predražené jogurtovače sa predávajú už roky. Stačí doplniť trošku vody, nasypať prášok zvaný bio septik, a z kuchynského odpadu to urobí kompost.

Gratulujem redakcii k prelomovému objavu novej technológie...
Reagovať

RE: RE to vazne? reakcia na: RE

14.8.2022 08:08
To akože ktorý magor by si toto kúpil domov?
2 l odpadu
filtre + Kyslíkové náplne
Cena 200€+
700w na jeden cyklus
Hučanie v kuchyni - aj keby len nejaký monotónny zvuk a neviem predstaviť to drvenie kostí monotónnym zvukom v kuchyni.
A to najlepšie nakoniec, časom sa to tak či tak pokazí

RE: reakcia na: RE

11.8.2022 19:08
Píšte aspoň reálne hodnoty, autor to úplne odflákal ... chcem vidieť ako niekto reálne požíva kosačku na trávou s príkonom 350W/hod. Elektrické kosačky majú reálny príkon min. 1000W/hod.

"Na jeden cyklus spotrebuje zariadenie zhruba 0,7 kWh energie, čo je asi toľko, koľko spotrebuje kosačka na trávu za 2 hodiny prevádzky."

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať