CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Spoločnosť Philips Lighting znížila v roku 2017 svoju uhlíkovú stopu o 20 %

Tlačové správy
0

Spoločnosť Philips Lighting (Euronext: LIGHT), celosvetový líder v osvetlení, znížila v roku 2017 množstvo emisií uhlíka o 20 % na 325 kiloton CO2 a zvýšila využívanie energie z obnoviteľných zdrojov zo 67 % na 80 %. Tieto výsledky sú dôkazom zlepšenia, ktoré dosiahla spoločnosť svojím projektom udržateľnosti Brighter Lives, Better World od roku 2016.

Udržateľnosť je základom biznisu spoločnosti Philips Lighting, a preto som veľmi hrdá, že vyšším využívaním obnoviteľnej energie a nižšími emisiami sme znížili našu uhlíkovú stopu o 20 %,“ povedala Nicola Kimm, Head of Sustainability v spoločnosti Philips Lighting. „Je to ďalší veľký krok k naplneniu našich ambicióznych cieľov na rok 2020, ktoré sme si stanovili projektom Brighter Lives, Better World.

Pomocou projektu udržateľnosti chce Philips Lighting dosiahnuť do roku 2020 nezávislosť od uhlíka, využívať 100 % energie z obnoviteľných zdrojov a generovať 80 % príjmov z obnoviteľných produktov, systémov a služieb. V roku 2017 predstavovalo tržby z týchto zdrojov 77 % objemu.1

Philips Lighting znížil aj množstvo odpadu, ktorý sa dováža na skládky, a to o 26 % v porovnaní s rokom 2016. Spoločnosť pokračuje v snahe o udržateľnosť v celom portfóliu – 83 % nákladov predstavujú investície do výskumu a vývoj inovácií zameraných na udržateľnosť. Jedným z výsledkov sú LED svietidlá TrueForce, ktoré umožňujú prechod z High Intensity Discharge (HID) lámp na LED technológiu. Výmenou HID lámp za LED svietidlá TrueForce je možné znížiť spotrebu energie na osvetlenie až o 75 %.[1]

Do konca roka 2017 Philips Lighting dodal celkovo 1,2 miliardy LED lámp a svietidiel a znížil tak únik emisií do atmosféry o 30 000 kiloton CO2.[2] Spoločnosť je súčasťou projektu Global Lighting Challenge od začiatku roka 2015, kde sa zaviazala do roku 2020 dodať až 2 miliardy LED lámp a svietidiel a výrazne podporuje vlastný projekt udržateľnosti.

Za svoju snahu získal Philips Lighting ocenenie a v  správe Dow Jones Sustainability Index bol menovaný ako Industry Leader v kategórii Electrical Components and Equipment. Spoločnosť bola súčasťou zoznamu CDP 2017 Climate A list za zníženie vlastného dosahu na životné prostredie a bola uvedená aj v zozname Supply Chain A list.

Aktualizácie týkajúce sa udržateľnosti na rok 2017 sú dôležitou súčasťou výročnej správy Philips Lighting 2017 Annual Report, ktorá je dostupná na oficiálnej webovej stránke.


[1] Obnoviteľné produkty, systémy a služby musia demonštrovať merateľný pozitívny dosah na efektivitu energie (10 % alebo viac)
[2] Na vytvorenie odhadu o množstve emisií sa využíva Analýza trhu/market inteligence a štatistické dáta. Ušetrená energia používaním LED lámp a svietidiel sa odhaduje podľa geografického regiónu a je vynásobená množstvom aplikovaných riešení 

 

Produkcia s.r.o.

Všetky autorove články
Philips uhlikova stopa obnovitelna energia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať