SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Spoločnosť Sony predstavuje špecialistu na výdrž – chytrý telefón Xperia 10 VI s dvojdňovou výdržou batérie

Tlačové správy
0

S prednými stereofónnymi reproduktormi s rozšíreným dynamickým rozsahom pre väčší zážitok zo zábavy

SAMSUNG 042024 Advertisement

Spoločnosť Sony dnes predstavila nový smartphone strednej triedy – model Xperia 10 VI. Je vybavený veľkokapacitnou batériou, ktorá vydrží dvojdňové používanie[i]. Novinka má ľahké telo a je navrhnutá na pohodlné a jednoduché ovládanie jednou rukou. Môže sa pochváliť vodoodolným displejom s použitím skla Corning® Gorilla® Glass Victus®, ktoré umožní dlhodobé používanie a zabezpečuje vysokú odolnosť. Vďaka zlepšeniu výkonu čipovej sady a optimalizácii napájania batérie sa doba nepretržitého prehrávania videa[ii] predĺžila približne o 10 % oproti predchádzajúcemu modelu[iii]. Okrem toho je Xperia 10 VI vybavená novou aplikáciou „Video Creator“, ktorá umožňuje jednoduché a rýchle nakrúcanie a úpravu videa. Predné stereofónne reproduktory boli oproti predchádzajúcemu modelu vylepšené a ponúknu väčšiu hlasitosť a širší dynamický rozsah. Poskytujú vylepšený výkon basov a výšok pre čistejší zvuk.

Odolná a kompaktná konštrukcia s dlhou výdržou batérie a nízkou hmotnosťou

Xperia 10 VI je vybavená veľkokapacitnou batériou s výdržou, ktorá presahuje vaše každodenné potreby pri sledovaní, počúvaní a zachytávaní obsahu a výnimočne ľahkým a kompaktným dizajnom s hmotnosťou iba 164 g.

Batéria smartphonu Xperia 10 VI vydrží v dobrom stave po dobu troch rokov[iv] vďaka technológiám nabíjania od spoločnosti Sony, ktoré boli navrhnuté tak, aby zachovávali dobrú kondíciu batérie dlhý čas. Funkcia Battery Care zabraňuje jej prebíjaniu, zatiaľ čo funkcia Xperia Adaptive Charging nepretržite monitoruje proces nabíjania telefónu, aby nedochádzalo k zbytočnému zaťažovaniu batérie. Aktuálne sa zvýšila aj rýchlosť nabíjania batérie.

Telo je dlhé 155 mm a široké 68 mm, takže sa smartphone jednoducho ovláda. Na zadnom paneli je použitý matný, mliečne biely polopriehľadný materiál zo živice, ktorý je príjemný na dotyk. Okrem toho, že novinka spĺňa normu IP65/68 pre vodotesnosť a prachotesnosť, bolo na displej použité sklo Corning® Gorilla® Glass Victus®, ktoré je vysoko odolné proti pádu a poškriabaniu, čo zvyšuje odolnosť a umožňuje bezstarostný zážitok.

Model je vybavený mobilnou platformou Snapdragon® 6 Gen 1. Vylepšený výkon čipovej sady a optimalizácia spotreby energie batérie znižujú spotrebu energie a zlepšujú dobu nepretržitého prehrávania videa, ktorá sa oproti predchádzajúcemu modelu predĺžila približne o 10 %.

Model ponúka funkciu „Video Creator“, ktorá umožňuje jednoducho vytvárať krátke videá pomocou fotografií a videí z galérie

Aplikácia Video Creator umožňuje jednoducho vytvárať krátke videá zo zhotovených fotografií a videozáznamov. Stačí vybrať požadované súbory a nastaviť dobu prehrávania, aby ste vytvorili video za menej ako jednu minútu[v].

Dva objektívy hlavného fotoaparátu sú všestranné a ponúkajú tri ohniskové vzdialenosti (16 mm, 26 mm, 52 mm). K dispozícii je ekvivalent 2x optického zoomu[vi], môžete si tak objekt priblížiť bez toho, aby ste sa museli obávať zhoršenia kvality obrazu. Fotoaparát je tiež vybavený funkciou farebných efektov, ktorá umožňuje zhotovovať snímky s využitím výberu prednastavených farebných možností, takže nie je potrebné nič upravovať a je ich možné rovno nahrávať na sociálne siete.

Optická stabilizácia obrazu (OIS) sa neobmedzuje iba na fotografovanie, ale je rovnako účinná aj pri nakrúcaní videí a je k dispozícii pri širokouhlom 26 mm a 52 mm objektíve. Pri vytváraní videozáznamov v pohybe zaručuje naša exkluzívna technológia Optical SteadyShot™ ostré a stabilné výsledky.

Xperia 10 VI zjednodušuje fotografovanie vďaka technológii detekcie scény riadenej umelou inteligenciou, ktorá samostatne vyberá optimálne nastavenie na zhotovenie dokonalej snímky.

Na robenie jednoduchých autoportrétov na ľubovoľnom mieste stačí fotoaparátu Xperia ukázať svoju dlaň, ktorá automaticky spustí dvojsekundovú samospúšť a poskytne vám čas na prípravu snímky.

Zážitok z kina vo vrecku

Predné stereofóne reproduktory majú širší dynamický rozsah ako predchádzajúci model, takže si môžete vychutnať prirodzene vyváženú kvalitu zvuku s vylepšenými výškami a basmi. Okrem toho je 6,1-palcový displej OLED s rozlíšením Full HD+ vybavený technológiou „Triluminous® Display for mobile“, ktorá využíva technológiu vyvinutú pre televízory Sony BRAVIA® a vytvára pohlcujúci zážitok z kina vo vrecku.

Zažite kvalitnú zábavu kdekoľvek s prvotriednym zvukom, displejom a fotoaparátom telefónu Xperia 10 VI, ktorý vďaka výkonnej batérii umožňuje nepretržitý zážitok.

Xperia 10 VI samozrejme podporuje pripojenie Bluetooth® vrátane LDAC™ a je vybavená 3,5 mm konektorom pre slúchadlá, takže si môžete vychutnať vysoko kvalitný zvuk s káblovými i bezdrôtovými slúchadlami.  Okrem toho funkcia DSEE Ultimate™, ktorá využíva vlastnú technológiu umelej inteligencie od spoločnosti Sony, reprodukuje zvuk zo zdrojov, ako sú streamovacie služby, s kvalitou zodpovedajúcou vysokému rozlíšeniu.

Záväzok udržateľnosti spoločnosti Sony

Skupina Sony Group vytvorila plán na ochranu životného prostredia s názvom „Road to Zero“, ktorého cieľom je dosiahnuť nulovú ekologickú stopu do roku 2050. Aby sme to dosiahli, prijímame opatrenia a zároveň postupne stanovujeme strednodobé environmentálne ciele. V rámci týchto strednodobých environmentálnych cieľov sa snažíme do roku 2025 eliminovať plastové obalové materiály pre novo navrhnuté malé výrobky.

Obal a vanička na telefón Xperia 10 VI sú vyrobené z originálneho zmiešaného materiálu vytvoreného spoločnosťou Sony, ktorý sa skladá z bambusu, vlákien cukrovej trstiny a recyklovaného papiera, čo umožňuje používať individuálne balenie, ktoré je úplne bez plastov[vii]. Navyše sme v rámci úsilia spoločnosti Sony na zníženie množstva plastov nahradili plastovú pásku používanú na zapečatenie prepravných kartónov papierom, takže je balenie šetrnejšie k životnému prostrediu.

Navyše približne 50 %[viii] surovín na niektoré diely použité vo vnútri aj mimo tela tvoria živice šetrné k životnému prostrediu (recyklované živice, živice na rastlinnej báze atď.), vrátane materiálu SORPLAS™, nehorľavého recyklovaného plastu vyvinutého spoločnosťou Sony.

Telefón Xperia 10 VI môžete pomocou nastavenia prístupnosti a radu aplikácií prispôsobiť svojim potrebám – od zapnutia hlasového ovládania až po zväčšenie veľkosti textu.

Príslušenstvo

Štýlový kryt so stojanom pre Xperia 10 VI

XPERIA 10 VI má tri farebne zladené voliteľné kryty s vstavaným stojanom vhodným na živé vysielanie a videochaty. Tenký kryt je navrhnutý tak, aby dokonale zodpovedal tvaru tela telefónu Xperia 10 VI a kombinoval ľahké držanie a funkčnosť. Súčasťou balenia je tiež nový remienok pre väčšie pohodlie. Okrem toho, že umožňuje stabilné držanie prstami, môžete ho nosiť aj na krku, a to v kombinácii s remienkom na krk (nie je súčasťou balenia). Kryty tiež využívajú recyklovaný materiál SORPLAS™ od spoločnosti Sony[ix].

Dostupnosť

Xperia 10 VI bude k dispozícii v modrej, čiernej a bielej farbe od polovice júna za odporúčanú cenu 399 EUR. U vybraných predajcov bude možné Xperia 10 VI objednať v štartovacej ponuke so slúchadlami SONY WH-CH520 v čiernej farbe v hodnote 49,99 EUR. Ponuka platí do vypredania zásob.

O Sony Corporation

Spoločnosť Sony Corporation je zábavná spoločnosť, ktorá stavia na precíznosti a jedinečnosti svojich technológií a zodpovedá za elektronické výrobky a riešenia (EP&S) v skupine Sony. Riadi sa základnými filozofiami Kando a Anshin. Cieľom spoločnosti je prostredníctvom svojich produktov a kreativity prebudiť emócie u samotných spotrebiteľov aj firiem a zároveň im dať pocit, že sa produkty stali ich neodmysliteľnou súčasťou a môžu si tak kúsok unikátnosti vychutnať každý deň – od domácej zábavy, zvuku a hudby, fotografie a spotrebnej elektroniky až po mobilnú komunikáciu. Ďalšie informácie sú k dispozícii na:  http://www.sony.net/

 

Zobrazit Galériu

Sony

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať