PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Stadler Form Karl / Zvlhčite si byt či kanceláriu

0

Počas jesenných a zimných mesiacov je vzduch v domácnostiach a kanceláriách veľmi suchý. Zaužívaný mýtus je, že častejším vetraním prehriaty vzduch zvlhčíte. Opak je však pravda a hlavne v zime je suchý vzduch aj vonku. Suchý vzduch v miestnosti nám určite neprospieva a spôsobuje viaceré zdravotné komplikácie vrátane únavy, slzenia očí, škriabania v hrdle a dokonca bolesti hlavy alebo problémov so spánkom. Negatívne však pôsobí aj na nábytok a ďalšie zariadenia vo vašom byte. Preto je dôležité pravidelne kontrolovať vlhkosť vzduchu pomocou vlhkomera. Keď je relatívna vlhkosť vzduchu v chladných mesiacoch roka nižšia ako 40 %, zvlhčovač pomôže obnoviť optimálnu vlhkosť v detskej izbe či spálni.

Jedno z takýchto zariadení je aj zvlhčovač Karl od švajčiarskej spoločnosti Stadler Form, ktorá je popredným výrobcom dizajnových čističiek vzduchu, zvlhčovačov, difuzérov, vlhkomerov, teplovzdušných ohrievačov, ventilátorov a ďalších doplnkov. Jej zariadenia popri výbornej funkčnosti ponúkajú aj neopozeraný moderný dizajn, ktorý dobre zapadne do každého interiéru. To je aj prípad testovaného zvlhčovača Karl. Jeho dizajn pochádza z dielne švajčiarskeho dizajnéra Mattiho Walkera. Vyniká výborným výkonom a jednoduchou eleganciou vďaka modernému textilnému poťahu. Ten možno zo zvlhčovača jednoducho stiahnuť a vyprať. Zariadenie je kompaktné a vhodné do veľkých miestností až do 100 m2. Jeho súčasťou je nádoba na vodu s objemom 4,6 litra. Do vzduchu dostane v prípade potreby až 690 gramov vody za hodinu, čo definuje jeho vysoký výkon. Keby vám to nestačilo, v ponuke je aj jeho väčší braček s príznačným názvom Karl Big, ktorý má nádobu na vodu s objemom až 11 litrov, je vhodný do miestnosti s rozlohou až 250 m2 a do vzduchu dostane neuveriteľných 1100 gramov vody za hodinu. V balení získate aj dezinfekčnú kocku Water Cube, ktorá obsahuje striebro, zabezpečuje dezinfekciu vody a bráni množeniu mikroorganizmov.

Zvlhčovač je vybavený modulom Wi-Fi, vďaka čomu možno všetky jeho funkcie ovládať pomocou mobilnej aplikácie. Takisto si môžete kedykoľvek skontrolovať úroveň vlhkosti, i keď ste vonku. Veľmi praktický prvok je otvor, ktorý umožňuje plnenie zariadenia vodou zhora počas prevádzky. Okrem toho sa dajú funkčné LED svetlá počas noci stlmiť alebo úplne vypnúť. Zariadenie má vnútri zasunuté dva filtre, ktoré filtrujú vstupujúci vzduch. Tie možno, samozrejme, vymeniť, takže čiastočne plní aj funkciu čističky vzduchu. Výstup vzduchu je na vrchnej mriežkovej časti, kde nájdete aj ovládacie prvky so stavovými LED a dvierka na plnenie vody. Technológia Adaptive Humidity zaisťuje efektívne zvlhčovanie vzduchu v automatickom režime. Zvlhčovač si sám reguluje výkon, a to na zá­klade rozdielu medzi želanou a aktuálnou vlhkosťou vzduchu v miestnosti. Dochádza tak k priamej úspore elektrickej energie. O nízku spotrebu energie sa stará aj efektívna konštrukcia spolu s ekonomickým jednosmerným motorom. Len čo je nádrž na vodu prázdna, zvlhčovač to signalizuje a automaticky sa vypne. Filtre sú vyrobené z rastlinných a textilných vlákien, neobsahujú plastové časti. Zariadenie je veľmi tiché a ani v spálni v noci som nepočul jeho činnosť. Keby vás rušili LED svietiace do stropu, môžete ich vypnúť.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, jednoduchá obsluha, nehlučná prevádzka, ovládanie cez aplikáciu
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Technológia: prirodzený odpar, veľkosť miestnosti 100 m3, zvlhčovací výkon maximálne 690 g/h, objem nádrže 4,7 l, ovládanie cez aplikáciu Smart Life App, vstavaný vlhkomer, nastavenie požadovanej vlhkosti 40 %, 45 %, 50 %, 55 %, automatický režim Adaptive Humidity, rozmery: 296 × 304 × 212 mm, hmotnosť 2,5 kg, hlučnosť 27 – 30 dB (A), spotreba energie 1,4 – 30 W

•  Cena: 259 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať